پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: آخرین آتش بازی هریس فایده نداشت/ گروه بهمن دوباره به فینال رسید
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (بانوان)
تاریخ انتشار:
1399/12/07 14:03
آخرین آتش بازی هریس فایده نداشت/ گروه بهمن دوباره به فینال رسید


آخرین آتش بازی هریس فایده نداشت/ گروه بهمن دوباره به فینال رسید

تیم بسکتبال بانوان نارسینا با وجود بازی خیلی خوب کوارتر چهارم به گروه بهمن نرسید و با دومین باخت، شانس صعود به فینال را از دست داد.


به گزارش ۳ ثانیه، مسابقات دوم نیمه نهایی لیگ برتر با دیدار نارسینا-گروه بهمن آغاز شد. مسابقه‌ای که برای نارسینا حکم مرگ و زندگی داشت و گروه بهمن هم ترجیح می‌داد که با دومین برد، کار را در همین بازی تمام کند و ریسک بازی سوم را به جان نخرد.
گروه بهمن بار دیگر ترکیب بلندقامتی را با حضور دلارام وکیلی، آنا بهشتیان و گلشید امیدیان در کنار تیلر دیر و آنا آفاناسیوا انتخاب کرده بود و نارسینا با ترکیب شماری هریس، آیلار دهناد، یاسمن محمدی، انیس مرادی و اجمبا وارد بازی شد.
هر دو تیم تا چند دقیقه با فشار دفاعی، اجازه امتیاز گرفتن به یکدیگر ندادند؛ اما آنا بهشتیان بازیکن اوکراینی-ایرانی گروه بهمن راه امتیازآوری را با شوتهای منطقه‌ای و یک سه امتیازی پیدا کرد و با ۱۱ امتیاز باعث برتری گروه بهمن در کوارتر اول شد.
نارسینا در شروع کوارتر دوم دقایقی برتری داشت و به خصوص اجمبا به کمک تیم آمد، اما گروه بهمن تا پایان نیمه اختلاف را با ۴۱ امتیاز در مقابل ۲۸ امتیاز نارسینا بالا برد.
اجمبا بازیکن نیجریه ای_آمریکایی نارسینا در این نیمه با ۱۴ امتیاز و ۱۲ ریباند بیشترین کارایی را داشت.

آخرین آتش بازی این فصل نارسینا
نارسینا نیمه دوم را محکم شروع کرد، ولی بعد از چند دقیقه با حملات گروه بهمن به رهبری تیلر دیر، راهی برای بازگشت نارسینا به بازی نماند و از اواخر کوارتر سوم، باخت نارسینا محرز به نظر می‌رسید، به خصوص که آیلار دهناد هم از این تیم پنج خطایی شد چند بازیکن دیگر سه یا چهار خطا داشتند.
کوارتر سوم با نتیجه ۲۷-۲۴ به نفع گروه بهمن پر امتیاز بود.
کوارتر چهارم داستان دیگری داشت، شماری هریس آخرین هنرنمایی خود را با کسب ۲۰ امتیاز در این کوارتر انجام داد و اختلاف در دقیقه پایانی به ۳ امتیاز کاهش یافت. شماری دو بار در ثانیه‌های آخر فرصت تساوی با شوت‌های سه امتیازی داشت؛ اما اقدام‌های او ناموفق بود. نارسینا کوارتر چهارم را ۲۹ بر ۱۶ برد، هر چند امتیازات کوارتر آخر برای این تیم کافی نبود و گروه بهمن در نهایت با نتیجه ۸۶-۸۱ بازی را برد تا با دو برد به فینال لیگ برتر برسد.برترین‌های آمار:
گروه بهمن
آنا بهشتیان: ۲۴ امتیاز، ۱۲ ریباند و ۴ پاس گل
کیمیا یزدیان طهرانی: ۱۸ امتیاز و ۵ ریباند
تیلر دیر: ۲۳ امتیاز، ۴ ریباند و ۸ پاس گل
نارسینا
شماری هریس: ۳۷ امتیاز، ۳ ریباند و ۷ پاس گل
اجمبا: ۲۰ امتیاز و ۱۷ ریباندمنبع عکس: روناک دوستی


بازگشت به صفحه اخبار