پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: دسته ب بسکتبال زنان آسیا؛ تیم ایران از انتظار فیبا فراتر می‌رود؟
فرشته سیفی ناجی
بخش:
آسیا
تاریخ انتشار:
1402/05/21 21:11
دسته ب بسکتبال زنان آسیا؛ تیم ایران از انتظار فیبا فراتر می‌رود؟


دسته ب بسکتبال زنان آسیا؛ تیم ایران از انتظار فیبا فراتر می‌رود؟

فدراسیون جهانی بسکتبال در پاور رنکینگ دسته ب کاپ آسیا، تیم ملی زنان ایران را در رده هفتم قرار داد. شاگردان کاپوجیانی از فردا فرصت دارند که چهره دیگری به فیبا نشان دهند.

به گزارش ۳ ثانیه؛ مسابقات دسته ب کاپ بسکتبال زنان آسیا از فردا در تایلند آغاز می‌شود. هشت تیم در این دوره از مسابقات شرکت می‌کنند و تنها تیم قهرمان به دسته الف آسیا صعود می‌کند.
فیبا تیم ایران را در رده هفتم پاوررنکینگ خود قرار داده است. دلیل این انتخاب شکست زنان ایران در همه مسابقات دوره قبل و جام ویلیام جونز بوده است. اندونزی حریف ایران در صدر رتبه بندی فیبا قرار دارد.
گروه بندی:
گروه A: ایران، مالزی، مغولستان و اندونزی
گروه B: قزاقستان، اردن، تایلند و سریلانکا
 
خط خوردن دو بازیکن و متشرعی!
النی کاپوجیانی سرمربی یونانی تیم ملی بسکتبال زنان ایران پیش از اعزام به ویلیام جونز، شایسته متشرعی سرمربی سابق تیم ملی را از کادرفنی حذف کرد. متشرعی پیش از این تا مسابقات تدارکاتی اردن در کادرفنی تیم ملی حضور داشت. جالب اینجاست که با حذف یک مربی، محسن معزی فر دبیر فدراسیون همراه با کاروان تیم ملی به تایلند سفر کرده است. گلشید امیدیان و آناهیس خداوردیان دو بازیکنی بودند که بعد از ویلیام جونز از ترکیب تیم ملی خط خوردند. اسامی بازیکنان اعزامی به دسته ب کاپ آسیا به این شرح است:
تینا عیساییان، فائزه شهریاری، معصومه اسماعیل‌زاده، کیمیا تهرانی، ناهیده اسدی، دلارام وکیلی، فرناز خدامرادی، نگین رسولی، آیدا گل محمدی، مهلا عابدی، زینب غفاری، شیدا شجاعی
 
رسولی پور مورد توجه فیبا
فیبا هشت بازیکن را برای تماشا در دسته ب آسیا معرفی کرد. نگین رسولی پور از ایران در میان بازیکنان مورد توجه فیبا قرار دارد. در این مطلب به نقش پر رنگ‌تر رسولی در حمله برای تیم ایران اشاره شده و ۱۸ امتیاز این بازیکن مقابل فیلیپین در جام ویلیام جونز، توجه فدراسیون جهانی را جلب کرده است.
 
فرمت مسابقات
بعد از مرحله گروهی، تیم اول هر گروه به طور مستقیم به نیمه نهایی صعود می‌کند و تیم‌های دوم و سوم گروه‌ها هم ضربدری برای صعود با هم رقابت می‌کنند.
مراحل حذفی تا فینال و رده بندی سوم و چهارمی ادامه پیدا می‌کند.
 
برنامه مسابقات ایران:
یک‌شنبه ۲۲ مرداد
ایران - مالزی، پیروزی ایران با نتیجه ۶۵ بر ۵۹
دوشنبه ۲۳ مرداد
ایران - مغولستان، ساعت ۹
سه‌شنبه ۲۴ مرداد
ایران - اندونزی، ساعت ۶:۳۰
طبق اعلام فدراسیون جهانی بسکتبال، مسابقات دسته ب آسیا از کانال یوتیوب فیبا پخش می‌شود.

بازگشت به صفحه اخبار