پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: واکنش فدراسیون بسکتبال به خبر «اغفال دختران بسکتبالیست»
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (بانوان)
تاریخ انتشار:
1402/09/10 15:14
واکنش فدراسیون بسکتبال به خبر «اغفال دختران بسکتبالیست»


واکنش فدراسیون بسکتبال به خبر «اغفال دختران بسکتبالیست»

سایت جی پلاس در گزارشی مدعی شد که فردی در اینستاگرام به بهانهٔ استعدادیابی از دختران بسکتبالیست، فیلم و عکس‌هایی دریافت کرده است. فدراسیون بسکتبال در اطلاعیه‌ای به این ماجرا واکنش نشان داد.

به گزارش ۳ ثانیه؛ سایت جی پلاس در گزارشی مدعی شد: «مدتی پیش چند تن از دختران بسکتبالیست اعلام کردند فردی به آنها پیام داده و با نشان دادن مدرک جعلی مربیگری و همچنین مدرک جعلی عضویت در کمیته استعدادیابی فدراسیون از ورزشکاران دختر می‌خواهد به بهانه استعدادیابی، فیلم و عکس خود را برای شخص مذکور بفرستند تا به اصلاح تست رفلکس بدنی انجام دهد که برخی از دختران عکس خود را فرستادند برخی دیگر هم از این کار اجتناب کردند.»
جی پلاس در ادامه نوشت: «این موضوع به جایی کشیده شده که اخیرا حتی یک پیج آکادمی بسکتبال که البته نام مشخصی ندارد اما خود را در لیگ زنان به عنوان اولین‌ها معرفی می‌کند چنین درخواست مشابهی را از بازیکنان دختر داشته و به نظر می‌رسد یک باند پشت این مورد غیر اخلاقی وجود داشته باشد.»
سایت فدراسیون بسکتبال در واکنش به این خبر، اطلاعیه‌ای به این شرح منتشر کرد: «برگزاری دوره‌های استعدادیابی تنها توسط مربیان رسمی استعدادیاب این فدراسیون و منحصراً در جریان مسابقات و اردوهای اختصاصی استعدادیابی صورت می‌پذیرد که تحت نظر کمیته استعدادیابی فدراسیون بسکتبال جمهوری اسلامی ایران است. فدراسیون بسکتبال از همه مخاطبان علاقه مند و فرهیخته این رشته ورزشی، تقاضا دارد اطلاعیه‌های مربوطه را فقط از طریق سایت رسمی فدارسیون و یا هیئت‌های استان محل سکونت خود پیگیری نمایند. ضمنا این فدراسیون، حق پیگیری حقوقی و قضایی هرگونه تخلف خارج از دستورالعمل‌های اجرایی را بر خود محفوظ دانسته و مراتب از طریق مراجع قضایی تا حصول نتیجه، پیگیری خواهد شد. »

بازگشت به صفحه اخبار