پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: جام قهرمانی به گروه بهمن رسید
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (بانوان)
تاریخ انتشار:
1402/12/19 20:53
جام قهرمانی به گروه بهمن رسید


جام قهرمانی به گروه بهمن رسید

تیم بسکتبال گروه بهمن که دو بار در فصل عادی لیگ برتر مقابل مهرسان شکست خورده بود، سری فینال را ۳ بر ۲ برد و قهرمان این فصل شد.

به گزارش ۳ ثانیه؛ سری فینال لیگ برتر بسکتبال زنان امروز با قهرمانی گروه بهمن به پایان رسید.
 
دژاوو برای مهرسان
تیم مهرسان که نیمهٔ اول بازی چهارم را با کوارترهای تک رقمی پشت سر گذاشته و به این ترتیب بازی را از دست داده بود؛ امروز بار دیگر همان شرایط را تجربه کرد.
گروه بهمن بعد از دو امتیاز شادی عبدالوند با دو پرتاب سه امتیازی فائزه شهریاری پیش افتاد و این اختلاف را تا پایان نیمه به ۲۱ امتیاز رساند.
بازیکنان مهرسان درست مانند قبل در کسب امتیاز ناموفق بودند و آمار فیلدگل این تیم تا پایان نیمه ۵ از ۲۹ بود. تیم گروه بهمن در مقابل ۱۳ از ۳۴ پرتاب منطقه‌ای موفق داشت.
خبر بد برای آزاده زمانپور سرمربی مهرسان این بود که با بالا رفتن زودهنگام خطاهای معصومه اسماعیل زاده، مجبور به مدیریت دقایق بازی این بازیکن شد. اسماعیل زاده چهار دقیقه به پایان نیمه اول به چهار خطا رسید.
تیم گروه بهمن نیمه اول را ۳۷ بر ۱۶ برد. مهلا عابدی بازیکن جوان گروه بهمن با ۱۰ امتیاز و ۸ ریباند موثرترین بازیکن این تیم در نیمه اول بود.
 
شروع بهتر در نیمه دوم و مقاومت گروه بهمن
بازیکنان مهرسان در کوارتر سوم عملکرد بهتری داشتند و ۱۰ امتیاز از اختلاف با حریف را در دقایق ابتدایی کم کردند؛ اما بازیکنان گروه بهمن با دفاع از ستاره‌های مهرسان به آنها اجازه ندادند که اختلاف را کمتر کنند.
ترکیب تجربهٔ چند ستارهٔ ملی پوش بهمن و بازیکنان جوانی مثل مهلا عابدی به گروه بهمن کمک کرد که با حفظ برتری در کوارتر چهارم به پیروزی ۷۴ بر ۴۵ برسد.
 
درخشش مهلا و نگین
نگین رسولی با ۱۹ امتیاز، ۱۲ ریباند و ۸ پاس گل و مهلا عابدی با ۱۲ امتیاز و ۱۳ ریباند در ترکیب گروه بهمن دبل دبل کردند و بیشترین کارایی را برای این تیم داشتند. فائزه شهریاری هم ۱۷ امتیاز و ۶ ریباند در این بازی داشت.
جی ولش کلمن با ۱۹ امتیاز، ۴ ریباند و ۳ توپربایی بهترین امتیازآور مهرسان بود. هر چند او ۵ از ۲۴ پرتاب منطقه‌ای موفق داشت و فرصت‌های زیادی را از دست داد.
زینب غفاری با ۷ امتیاز، ۱۱ ریباند و ۴ توپربایی بیشترین کارایی را برای مهرسان داشت.

بازگشت به صفحه اخبار