پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: شروع لیگ برتر بسکتبال بانوان از ۳۱ شهریور
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (بانوان)
تاریخ انتشار:
1400/05/23 14:52
شروع لیگ برتر بسکتبال بانوان از ۳۱ شهریور


شروع لیگ برتر بسکتبال بانوان از ۳۱ شهریور

فدراسیون بسکتبال با توجه به مسابقات ملی قصد دارد مسابقات لیگ برتر بانوان را از ۳۱ شهریور آغاز کند.

به گزارش ۳ ثانیه؛ جلسه هماهنگی لیگ برتر بسکتبال بانوان صبح امروز برگزار شد.
نماینده تیم‌های گروه بهمن، مهرام تهران، نفت آبادان، اکسون، پاز تهران و آکادمی‌‌ ای زی بسکتبال در این جلسه حضور داشتند. تیم‌های سپهرداد تهران، سپاهان اصفهان، سینام مشهد، شهرداری بندرعباس و گاز تهران هم برای حضور در مسابقات اعلام آمادگی کرده اند.
نارسینای تهران، شورا و شهرداری قزوین، مولتی کافه و بانوان شهر گرگان از حضور در لیگ برتر انصراف دادند. نمایندهٔ نامی نو اصفهان هم در جلسه شرکت نکرد؛ اما شنیده می‌شود که حضور این تیم در لیگ برتر منتفی نشده است.
افزایش ورودی
ورودی لیگ برتر با افزایش ۱۵۰ درصدی از ۲۰ میلیون به ۵۰ میلیون تومان تغییر کرده است. فدراسیون بسکتبال قصد گرفتن هفت درصد از قرارداد بانوان را هم داشت که ظاهرا این موضوع تایید نشد.
 
زمانبندی مسابقات
ششم شهریور به عنوان زمان قرعه کشی لیگ برتر تعیین شد. تیم‌ها به دو گروه پنج یا شش تیمی براساس تعداد تیم‌های نهایی حاضر در مسابقات تقسیم می‌شوند.
همچنین قرار بر این شد که فصل جدید از ۳۱ شهریور به صورت متمرکز در تهران برگزار شود. تیم‌های دو گروه به صورت یک هفته در میان به تهران می‌آیند و مسابقات در روزهای چهارشنبه و جمعه برگزار می‌شود.
لیگ برتر از ۲۳ مهر با توجه به مسابقات دسته ب کاپ آسیا تعطیل می‌شود و بعد از اتمام رقابت‌های ملی بار دیگر از چهارم آذر ادامه پیدا می‌کند.
 

بازگشت به صفحه اخبار