پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: عبدالوند: بازی تدارکاتی نداریم؛ اوایل تورنمنت گیج می‌شویم
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (بانوان)
تاریخ انتشار:
1400/08/11 21:02
عبدالوند: بازی تدارکاتی نداریم؛ اوایل تورنمنت گیج می‌شویم


عبدالوند: بازی تدارکاتی نداریم؛ اوایل تورنمنت گیج می‌شویم

شادی عبدالوند بازیکن تیم ملی بسکتبال زنان ایران با اشاره به لغو اردوی خارجی گفت: ما همیشه وقتی به مسابقات خارجی می‌رویم، یک یا دو بازی اول گیج هستیم، چون مسابقات تدارکاتی نداریم.

به گزارش ۳ ثانیه؛ تیم ملی بسکتبال زنان ایران از ۱۶ آبان در مسابقات دسته ب کاپ آسیا شرکت می‌کند. این تیم پیش از این سابقهٔ حضور در مسابقات غرب آسیا را داشت و این اولین حضور در مسابقات قاره‌‌ای بعد از رفع ممنوعیت حجاب است.
شادی عبدالوند ملی پوش ایران در این باره می‌گوید: «بازی اول با لبنان و بازی دوم با سوریه است. دو سال پیش که وارد مسابقات غرب آسیا شدیم، اردوهای منظم و خوبی مثل امسال نداشتیم. فکر می‌کنم یکی از دلایلی که شاید این بار موفق باشیم، اردوهای خیلی خوب است. طبق اطلاعات کادرفنی، تیم لبنان تقریبا همان تیم غرب آسیا است. ما با توجه به اینکه می‌دانیم با لبنان و سوریه بازی داریم، تمرینات خود را بعد از انتخاب ۱۲ نفر برای این دو بازی انجام دادیم.»
 
حریفان بازی تدارکاتی داشتند
گارد تیم ملی ایران ادامه می‌دهد: «تیم‌های دیگر بازی تدارکاتی داشته اند. می‌دانیم که حریفمان لبنان در اردوی ترکیه به سر می‌برد که به آنها کمک می‌کند. متأسفانه ما نتوانستیم بازی تدارکاتی داشته باشیم. این برایمان یک ضعف است و کارمان سخت می‌شود. همیشه به هر تورنمنتی که می‌رویم، یک یا دو بازی اول گیج هستیم. نیاز زیادی به بازی تدارکاتی داریم تا وقتی وارد مسابقات می‌شویم، بهتر و راحتتر بازی کنیم.»
 
انتخابی بسکتبال سه نفره المپیک قابل مقایسه نیست
عبدالوند درباره تاثیر روانی انتقادات بعد از شکست‌های تیم ملی سه نفره در انتخابی المپیک توضیح می‌دهد:
«انتخابی بسکتبال سه نفره واقعا با دسته ب آسیا قابل مقایسه نیست. آن تورنمنت‌ها انتخابی المپیک بود و بازیکنانی از WNBA به آن رقابت‌ها آمده بودند. به نظرم اگر روند مسابقات ما ادامه داشت، روز به روز بهتر می‌شدیم. آنجا هم با مشکل بازی تدارکاتی روبرو شده بودیم. آن زمان هم گفتم، آنهایی که از بسکتبال سر رشته دارند، به خوبی می‌دانند که المپیک شوخی نیست و همه با تمام توان می‌آیند. آن تجربه را به هیچ عنوان نمی‌توان مقایسه کرد. اگر بازی‌ها را سطح بندی کنیم، انتخابی المپیک سطح یک و مسابقات پیش رو سطح چهار محسوب می‌شود.»
 
خودمان را در کاپ آسیا می‌سنجیم
ملی پوش بسکتبال ایران با اشاره به مسابقات سطح ب کاپ آسیا می‌گوید: «این رقابت‌ها خیلی به ما کمک می‌کند تا خودمان را بسنجیم. ما لیگ‌های خوب و اردوهای ملی خوبی داشته‌‌ایم و باید پیشرفت خود را ببینیم. احتیاج به چیزهای دیگری هم هست؛ اما شرایط فعلا همین است. فکر می‌کنم کادرفنی ما نسبت به دو سال پیش خیلی قویتر شده‌‌اند که این به ما خیلی کمک می‌کند. بازیکنان هم نسبت به دو سال قبل قویتر هستند.»
عبدالوند درباره انتقادات به انتخاب بازیکنان تیم ملی تاکید می‌کند: «انتقادات همیشه وجود دارد و در بسکتبال آقایان هم همینطور است. مربی هر بازیکنی را انتخاب کرده یا خط بزند، افرادی هستند که موافق یا مخالفند. ما نباید به این مسائل اهمیت بدهیم. افرادی که از بسکتبال سر در می‌آورند، متوجه این می‌شوند که برخی بازیکنان در لیگ خیلی خوبند و این مشخص است. بعضی بازیکنان هم بر اساس سلیقه مربی و پوزیشن بازی آنها انتخاب می‌شوند. به نظرم همه باید احترام بگذارند.»
 
نمی‌توانیم نتیجه را پیش بینی کنیم
بازیکن تیم شیمیدر قم ادامه می‌دهد: «همه چیز تا به حال در تیم ملی خوب بوده و امیدوارم بازی‌های خوبی را ارائه دهیم. همه ما دوست داریم که برای قهرمانی به مسابقات برویم، ولی تا وقتی وارد مسابقات نشده و سطح بازی‌ها را نبینیم، نمی‌توانیم از قبل بگوییم چندم می‌شویم.»

بازگشت به صفحه اخبار