پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: ناکامی در بازی‌های آسیایی بعد از دو دهه مدال آوری
فرشته سیفی ناجی
بخش:
آسیا
تاریخ انتشار:
1402/07/11 13:23
ناکامی در بازی‌های آسیایی بعد از دو دهه مدال آوری


ناکامی در بازی‌های آسیایی بعد از دو دهه مدال آوری

تیم ملی بسکتبال ایران اختلاف ۲۱ امتیازی را مقابل فیلیپین جبران کرد؛ اما در پایان با اختلاف یک امتیاز شکست خورد و از صعود به نیمه نهایی بازماند.

به گزارش ۳ ثانیه؛ تیم ملی بسکتبال ایران بدون شکست از مرحله مقدماتی بازی‌های آسیایی به یک چهارم نهایی صعود کرده بود و تیم فیلیپین در مقابل با شکست مقابل اردن مجبور به انجام یک بازی بیشتر برای صعود شده بود.
فیلیپینی‌ها با این اوصاف به کمک جاستین براونلی تا کوارتر سوم ۲۱ امتیاز از ایران پیش افتادند. تیم ایران در مهار این بازیکن که تا پایان ۱۲ از ۲۱ پرتاب منطقه‌ای موفق و ۵ پرتاب سه امتیازی داشت، موفق عمل نکرده بود.
کوارتر سوم هم با اختلاف ۱۷ امتیاز به سود فیلیپین تمام شد؛ اما بازیکنان ایران کوارتر چهارم را متفاوت شروع کرده و با دو پرتاب سه امتیازی متین آقاجانپور، اختلاف یک رقمی شد.
سینا واحدی هم در این کوارتر عملکرد خوبی داشت و بعد از یک پرتاب سه امتیازی و در ادامه دو پرتاب آزاد این بازیکن، تیم ایران در یک دقیقه و نیم به پایان بازی بالاخره از فیلیپین پیش افتاد.
فاخاردو و براونلی آخرین امتیازات را برای فیلیپین کسب کردند و این تیم با اختلاف یک امتیاز پیش افتاد. فیلیپینی ها در ثانیه های پایانی نتیجه را حفظ کردند و ۸۴ بر ۸۳ برنده شد.
سینا واحدی با ۲۴ امتیاز در پایان این مسابقه بهترین امتیازآور ایران بود.
 
اولین دوره بدون مدال بعد از دو دهه
تیم ملی بسکتبال ایران از سال ۲۰۰۶ که مدال برنز بازی‌های آسیایی را گرفت، در هیچ دوره‌ای بدون مدال از این بازی‌ها برنگشته بود.
نتایج بسکتبال ایران در بازی‌های آسیایی از زمان نسل طلایی:
۲۰۰۶: مدال برنز
۲۰۱۰: مدال برنز
۲۰۱۴: مدال نقره
۲۰۱۸: مدال نقره
۲۰۲۲ (۲۰۲۳): حذف در مرحله یک چهارم نهایی

بازگشت به صفحه اخبار