پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: مربی یونانی مهرام: اهمیتی به قهرمانی نمی‌دهم
فرشته سیفی ناجی
بخش:
تریبون
تاریخ انتشار:
1399/10/20 20:55
مربی یونانی مهرام: اهمیتی به قهرمانی نمی‌دهم


مربی یونانی مهرام: اهمیتی به قهرمانی نمی‌دهم

مربی یونانی تیم بسکتبال بانوان مهرام گفت: اهمیتی به قهرمانی نمی‌دهم و هدفم از آمدن به ایران این است که به دختران ایرانی کمک کنم بسکتبال بهتری بازی کنند.


به گزارش ۳ ثانیه؛ تیم بسکتبال مهرام دیروز با یک کوارتر متفاوت مقابل نامی نو، روند بازی را تغییر داد و به برد رسید. مهرام در دور رفت مقابل نارسینا و نامی نو شکست خورده بود. کاترینا خاجیلاک مربی یونانی که بعد از نیم فصل اول به کادرفنی مهرام اضافه شد، هیجان زیادی کنار نیمکت داشت و بارها در جریان بازی، سر بازیکنان خود فریاد می‌زد.

 

این مربی یونانی درباره بازی مقابل نامی نو می‌گوید: نیمه اول شوت‌های سه امتیازی خود را گل نمی‌کردیم، در حالی که بیشتر آنها اوپن شات بودند. به بازیکنان گفتیم که باید بیشتر در دفاع و حمله، تهاجمی کار کنند تا اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند. آنها هم به تدریج شوت‌های بیشتری را گل کردند و نتیجه بازی به همین دلیل تغییر کرد.

کاترینا درباره دلیل عصبانیت خود ادامه می‌دهد: ما خیلی هیجانی هستیم و می‌خواستیم که حتما برنده شویم. گاهی در بازی نمی‌توانیم احساسات خود را کنترل کنیم، ولی روی آن کار می‌کنیم. بیشتر بازیکنان ما جوان هستند و باید یاد بگیرند که هیجانات خود را کنترل کنند.

 

اهمیتی به قهرمانی نمی‌دهم
مربی یونانی درباره برداشتش از بسکتبال دختران ایران می‌گوید: دختران ایرانی خیلی به یادگیری علاقمندند. زمینه خوبی در آنها وجود دارد؛ اما باید چیزهای بیشتری یاد بگیرند. آنها با قرار گرفتن در قالب تیمی رشد می‌کنند و تلاش من هم این است که چنین خدمتی به بسکتبال بانوان ایران انجام دهم، چون به نظرم اگر کارهایی که ما انجام می‌دهیم، خارج از تیم هم دنبال شود، به نفع همه خواهد بود.

او درباره اهداف خود تاکید می‌کند: وقتی به ایران آمدم دنبال ایجاد تغییراتی در نحوه بازی بودم و قصدم کمک به قهرمانی تیم نبود، چون اهمیتی به آن نمی‌دهم. می‌دانم که این بازیکنان بسیار با استعدادند و می‌خواهم بسکتبال متفاوتی از آنها ببینم. این هدفم در ایران است و اگر ذره‌‌ای به آنها کمک کنم، به موفقیت دست یافته ام.

آمده‌‌ام که فلسفه جدیدی پیاده کنم
مربی سابق پاناتینایکوس یونان درباره لیگ ایران می‌گوید: تیم‌های خیلی خوبی در لیگ ایران حضور دارند. چهار تیم خیلی خوب در گروه ما رقابت سختی دارند. به نظرم ادامه لیگ جذاب خواهد شد. من تازه واردم و با ورودم سعی می‌کنیم که فلسفه جدیدی را اینجا پیاده کنیم. امیدوارم تا پلی آف شرایط خیلی بهتر شود.
کاترینا درباره تغییراتی که در مهرام ایجاد کرده، توضیح می‌دهد: اولین چیزی که از بازیکنان در مهرام خواستم، دفاع بود. همانطور که می‌بینید حالا سرسخت‌تر بازی می‌کنند و خیلی در دفاع تهاجمی‌تر هستیم. بازیکنان منطقه ضعیف بیشتر کمک می‌کنند و ارتباطات بهتری در زمین دارند، این پایه کار است.
او که با عنوان سوپروایزر به این تیم اضافه شده بود، ادامه می‌دهد: به بازیکنان کمک می‌کنم که تشخیص دهند در هر زمان چه کاری برای کنترل ریتم بازی بهتر است. به نظرم برای اینکه در دفاع و حمله بهتر باشیم، باید خیلی بهتر بازی کنیم. ما در مقابل نامی نو خوب بازی نکردیم و فقط هفت دقیقه خوب بودیم، هر چند همان هفت دقیقه هم برای بردن بازی سختی مثل این کافی بود. در هر حال پتانسیل این تیم خیلی بالاست و روی آن کار می‌کنیم.


بازگشت به صفحه اخبار