پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: لیز کمبیج، استرالیا را تهدید به تحریم المپیک کرد
فرشته سیفی ناجی
بخش:
آسیا
تاریخ انتشار:
1400/02/18 11:59
لیز کمبیج، استرالیا را تهدید به تحریم المپیک کرد


لیز کمبیج، استرالیا را تهدید به تحریم المپیک کرد

بازیکن تیم ملی بسکتبال زنان استرالیا در اعتراض به تبعیض نژادی، کشورش را تهدید به تحریم المپیک کرد.

به گزارش ۳ ثانیه؛ ستارهٔ استرالیایی WNBA، کشورش را به خاطر نداشتن تنوع نژادی در عکس‌های تبلیغاتی کاروان المپیک، تهدید به تحریم کرد. او در استوری‌های پیج اینستاگرام خود نسبت به این موضوع انتقاد کرده است. این بازیکن ۲۹ ساله دو عکس در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده که در عکس اول لباس زیر کاروان المپیک استرالیا و در عکس دوم یونیفرم این تیم را به تصویر کشیده است.
او در ادامه با اضافه کردن کامنتی در زیر استوری نوشت: «چگونه می‌توانم کشوری را نمایندگی کنم که حاضر نیست تصویر من را ارائه دهد.»
کمبیج در مورد تصویر دوم که اعضای بومی تیم ملی راگبی استرالیا را شامل می‌شود، نوشت: «حتی برنزه کردن مصنوعی باعث ایجاد تنوع نمی‌شود.»
کمبیج در آخر نوشت: «شما همه کار می‌کنید تا رنگین پوستان را از صحنه حذف کنید، در حالی که ورزشکاران سیاهپوست، رهبری این گروه را برعهده دارند.»
پاسخ کمیته المپیک استرالیا
سخنگوی این کمیته با پذیرفتن این موضوع اذعان کرده که تصاویر منتشر شده باید انعکاس دهندهٔ تنوع نژادی بیشتری باشد و اضافه کرد که کمیتهٔ المپیک استرالیا سابقهٔ درخشانی در اهمیت دادن به موضوع تنوع نژادی، برابری جنسیتی و موضوعاتی شبیه این در گذشته داشته است و باید به مشکل به وجود آمده رسیدگی شود، چون منشور المپیک، کشورها را به مبارزه با هر نوع تبعیض متعهد کرده است.
از سوی دیگر برند جوکی که اسپانسر کاروان المپیک استرالیا و منتشر کنندهٔ این تصاویر بوده، قول رسیدگی به موضوع و ایجاد تغییراتی در تصاویر منتشر شده داده تا تصویر بهتری از تنوع نژادی ورزشکاران استرالیا منتشر کند.
منبع: یاهو اسپرت
ترجمه: امیرحسین کرودی

بازگشت به صفحه اخبار