پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: روز قهرمانی گرگان در تقویم ثبت می‌شود؟
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (آقایان)
تاریخ انتشار:
1400/02/18 17:48
روز قهرمانی گرگان در تقویم ثبت می‌شود؟


روز قهرمانی گرگان در تقویم ثبت می‌شود؟

اسدالله کبیر مدیرفنی تیم بسکتبال شهرداری گرگان تایید کرد که شهرداری گرگان در حال رایزنی برای ثبت «روز بسکتبال» در تقویم است.

به گزارش ۳ ثانیه؛ شهردار گرگان بعد از قهرمانی این تیم در لیگ برتر خبر داده بود که به دنبال ثبت روز قهرمانی شهرداری گرگان (چهارم اردیبهشت) به عنوان «روز بسکتبال» در تقویم هستند.
اسدالله کبیر مدیرفنی تیم بسکتبال گرگان در پاسخ به ۳ ثانیه درباره جدیت این ایده گفت: مسئولان استان در نظر دارند که مراحل قانونی این کار را طی کنند. ثبت این روز در داخل استان که قطعی به نظر می‌رسد، چون بسکتبال سال‌ها ورزش اصلی این استان بوده است؛ اما در سطح ملی شاید نپذیرند، چون مربوط به یک شهرستان است.
کبیر ادامه داد: در هر حال رایزنی‌ها باید انجام شود. شهردار ما خیلی مصمم است و فردا هم جلسه‌‌ای با مدیرکل داریم که این موضوع را پی گیری می‌کنیم. خوب است که روزی به نام بسکتبال ثبت شود، به هر حال باید مناسبتی هم داشته باشد. این روز می‌تواند مصادف با قهرمانی گرگان باشد.
 
عدد ۶۶ مربوط به راه‌اندازی بسکتبال در گرگان است
مدیرفنی تیم بسکتبال گرگان درباره قهرمانی بعد از ۶۶ سال توضیح داد: گرگان سابقهٔ قهرمانی در سطح باشگاهی نداشته است و این عدد از زمان راه‌اندازی بسکتبال در گرگان مطرح می‌شود. در واقع ما ۶۶ سال است که در شهر خود بسکتبال داریم. پیش از این با تیم مازندان قهرمان بزرگسالان شده بودیم؛ اما آن هم در رده باشگاهی نبود.
او با اشاره به ۵ نایب قهرمانی و چند مقام سومی در لیگ برتر افزود: ما از سال ۹۷ که به فینال رفتیم و همچنین پارسال منتظر قهرمانی بودیم. شرایط به این نحو پیش رفت که قهرمانی به شکل خاصی رقم بخورد و ماندگار شود.
مدیرفنی گرگان با اشاره به اتفاقات فینال چهارم مقابل مهرام و قهرمانی تیم گفت: این اتفاق شور و هیجان خاصی در بسکتبال ایجاد کرد و حتی در سطح جهانی به آن پرداختند. پیام‌هایی از خارج کشور هم به ما رسید که از این اتفاق خوشحالیم. دست رسانه‌ها هم درد نکند، قهرمانی ما انعکاس خوبی در سطح کشور داشت که مدیون شما رسانه هاست.
 
از زمان شروع بسکتبال منتظر بودم
کبیر که در آستانهٔ ۶۸ سالگی قرار دارد، تاکید کرد: قهرمانی آرزوی قلبی من در طول زندگی بوده و از زمان شروع بسکتبال منتظرش بودم. خدا را شکر می‌کنم که در زمان حضورم کنار تیم این اتفاق افتاد.

حفظ قهرمانی سختتر است
رئیس هیات بسکتبال گلستان درباره تغییرات مثبتی که بعد از قهرمانی برای این تیم پیش آمده، گفت: حالا همه مصمم هستند که یک تیم خیلی خوب در باشگاه‌های آسیا داشته باشیم و سال بعد با قدرت در لیگ برتر شرکت کنیم. همیشه می‌گویند که کسب مقام سخت است؛ اما حفظ آن سختتر. ما هم به دنبال این هستیم که قهرمانی تیم تداوم داشته باشد. این نیاز به کار و انرژی زیادی دارد.
کبیر درباره حفظ ترکیب تیم افزود: قطعا به دنبال ادامهٔ کار با مهران شاهین طبع سرمربی تیم هستیم و سعی می‌کنیم که شاکلهٔ اصلی تیم حفظ شود، مگر اینکه نظر سرمربی بر ایجاد تغییراتی باشد.
عکس از علیرضا زینلی

بازگشت به صفحه اخبار