پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: فیبا و کووید-۱۹، دلایل تعطیلی بسکتبال دختران نوجوان




فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (بانوان)
تاریخ انتشار:
1400/02/20 10:16
فیبا و کووید-۱۹، دلایل تعطیلی بسکتبال دختران نوجوان


فیبا و کووید-۱۹، دلایل تعطیلی بسکتبال دختران نوجوان

نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال درباره دلیل تعطیلی رده‌های پایه دختران در ایران توضیح داد.

 
به گزارش ۳ ثانیه؛ در حالی که تیم نوجوانان زیر ۱۶ سال پسران در حال شکل گیری است، هیچ خبری از بسکتبال پایه در بخش دختران به گوش نمی‌رسد.
فریده شجاعی نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال در پاسخ به ۳ ثانیه در این باره گفت: «فیبا هیچ حرکتی برای دختران در دسته ب انجام نمی‌دهد. علاوه بر اینکه مسابقات آسیایی برگزار نمی‌شود، خبری از مسابقات غرب آسیا هم در رده‌های پایه نیست. این رویه در سه سالی که من آمده‌ام و حتی سال قبل از آن به همین شکل بوده است.»
شجاعی درباره مسابقات زیر ۱۶ سال دختران آسیا در بیروت افزود: «این مسابقات مربوط به دسته الف آسیا است. مسئول روابط بین‌الملل فدراسیون تاکید می‌کند که هیچ دعوتنامه یا خبری درباره دسته ب برای ایران ارسال نشده است. در این مورد حتی خودم از آقای طباطبایی رئیس فدارسیون می‌خواهم که نامه‌ای برای اعتراض بزند تا فکری برای دسته ب آسیا شود.»
 
خانواده‌ها در دوران کرونا همکاری نمی‌کنند
نایب رئیس بانوان فدراسیون درباره اینکه حرکت دیگری در جهت استعدادیابی دختران انجام شده است؟ توضیح داد: «سوسن فتحی مسئول استعدادیابی بانوان و انجمن بسکتبال آموزش و پرورش است. استعدادیابی در بخش دختران مثل پسران منطقه‌ای نبوده است؛ اما ایشان اقدامات زیادی انجام داد که متاسفانه خانواده‌ها به دلیل کرونا همکاری نکردند. از سال قبل مشکل ما این بود که خانواده‌ها در این سن و سال نگران سلامتی فرزندان خود بودند.»
او با تاکید بر اینکه هفتهٔ آینده، جلسه‌‌ای برای شروع استعدادیابی دختران برگزار می‌کنند، افزود: «کارهایی مثل اردوی بلندقامتان قبلا انجام شده بود و برخی بازیکنان تیمی که برای مسابقات مهارت‌های فردی انتخاب شد، از استعدادیابی قبلی آمده بودند. ما با وجود جهانی شدن این تیم، انتظار بهتری از بازیکنان داشتیم. مشکل این است که تمرینات خوبی به دلیل کرونا نداشتند. همین حالا هم بیشتر استان‌ها می‌گویند که در شرایط کرونا اجازهٔ تمرین ندارند.»
 
فعالیت در بخش مهارت‌های فردی و سه نفره
شجاعی تاکید کرد: «مجبوریم که در همین شرایط از راه‌هایی وارد شویم. فعلا قهرمانی کشور زیر ۱۶ سال را به صورت مهارت‌های فردی برگزار می‌کنیم و بخش سه نفره را هم بیشتر فعال خواهیم کرد.»

بازگشت به صفحه اخبار