پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: تکلیف نیمه نهایی شرق مشخص شد
فرشته سیفی ناجی
بخش:
NBA
تاریخ انتشار:
1400/03/13 15:18
تکلیف نیمه نهایی شرق مشخص شد


تکلیف نیمه نهایی شرق مشخص شد

تکلیف نیمه نهایی کنفرانس شرق در لیگ بسکتبال NBA مشخص شد؛ اما تیم‌های غرب همچنان با هم رقابت می‌کنند.

به گزارش ۳ ثانیه؛ اخبار امروز NBA را دنبال کنید:
 
وضعیت نیمه نهایی کنفرانس شرق مشخص شد
تیم‌های فیلادلفیا و آتلانتا هاوکس با شکست رقبای خود به نیمه نهایی کنفرانس شرق صعود کردند و از هفته آینده برای صعود به فینال با یکدیگر رقابت می‌کنند.
میلواکی و بروکلین نتس هم پیش از این صعود خود را قطعی کرده بودند و در سوی دیگر نیمه نهایی به مصاف هم می‌روند.
هنوز وضعیت نیمه نهایی کنفرانس غرب مشخص نشده و تنها یوتا جز صعود خود را قطعی کرده است.
 
خداحافظی نیویورک با پلی آف
نیویورک نیکس که بعد از چندین سال دوری از پلی آف سرانجام به این مرحله رسیده بود، در دور اول با نتیجه ۴ - ۱ مقابل آتلانتا شکست خورد. بازی پنجم این دو تیم در مدیسون اسکوئر گاردن برگزار شد و این بار خبری از بازگشت نبود. تری یانگ با ۳۶ امتیاز و ۹ پاس گل مهم‌ترین نقش را در پیروزی آتلانتا داشت جولیوس رندل هم برای نیکس ۲۳ امتیاز و ۱۳ ریباند کسب کرد اما مانع شکست تیمش نشد.
 
مصدومیت مختصر امبید و صعود فیلادلفیا
تیم فیلادلفیا از مصدومیت جزئی امبید در مینیسک پای راست خبر داده است. جلسات فیزیوتراپی برای بهبود آسیب دیدگی در نظر گرفته شده و وضعیت او روزانه بررسی می‌شود.
امبید در بازی پنجم مقابل واشنگتن غایب بود، فیلادلفیا با این وجود ۱۲۹ بر ۱۱۲ برنده شد. ست کری ۳۰ امتیاز، توبیاس هریس ۲۸ امتیاز و بن سیمونز ۱۹ امتیاز، ۱۱ پاس گل و ۱۰ ریباند در این بازی داشتند.
فیلادلفیا در مرحلهٔ بعد پلی آف با آتلانتا رو به رو خواهد شد.
 
یوتا اولین تیم صعود کننده از غرب
تیم اول کنفرانس غرب بامداد امروز با شکست ممفیس راهی مرحلهٔ بعد شد. ۳۰ امتیاز و ۱۰ پاس گل داناوان میچل، ۲۳ امتیاز و ۱۵ ریباند رودی گوبر و ۲۴ امتیاز کلارکسون از نیمکت، مهم‌ترین عوامل برد ۱۲۶ - ۱۱۰ یوتا در این بازی بودند.
جا مورنت، ستاره گریزلیز هم به مانند چهار بازی قبل عملکرد درخشانی با ثبت ۲۷ امتیاز و ۱۱ پاس گل داشت اما در نهایت بازنده مسابقه بود.
یوتا با نتیجه ۴ بر یک پیروز این سری شد و در مرحلهٔ بعد با برنده دیدار دالاس و کلیپرز رو به رو خواهد شد.
 
پیروزی مهم دالاس در استیپلز سنتر
دالاس موریکس بازی پنجم در زمین کلیپرز را برنده شد و در آستانهٔ صعود به مرحله بعد قرار گرفت. لوکا دانچیچ در این بازی ۴۲ امتیاز و ۱۴ پاس گل به دست آورد. او روی ۳۱ شوت منطقه‌‌ای موفق تیمش تاثیر داشت (دالاس در مجموع ۳۷ شوت منطقه‌‌ای موفق داشت).
۲۰ امتیاز تیم هاردوی هم دیگر علت پیروزی این تیم بود.
پنج بازیکن کلیپرز در این بازی امتیازات دو رقمی کسب کردند. کوای لنارد شب ضعیفی را در شوت سه امتیازی پشت سر گذاشت (یک از ۷) و در ثانیه های پایانی بازی پرتابی که می‌توانست بازی را به تساوی بکشاند را به بدترین شکل از دست داد تا کلیپرز ٣ - ٢ از رقیب خود عقب بیفتد.
 
جمع‌آوری اخبار: عرفان حسینی

بازگشت به صفحه اخبار