پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: زمانپور: سطح مهارت‌های فردی باید در سن مناسب بالا می‌رفت
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (بانوان)
تاریخ انتشار:
1400/03/17 15:22
زمانپور: سطح مهارت‌های فردی باید در سن مناسب بالا می‌رفت


زمانپور: سطح مهارت‌های فردی باید در سن مناسب بالا می‌رفت

مربی بسکتبال بانوان درباره انتقادات از مهارت‌های پایه دختران گفت: رساندن مهارت‌ها به بالاترین سطح باید در سن و زمان مناسب خود انجام می‌شد.

به گزارش ۳ ثانیه؛ بحث مهارت‌های پایه در بسکتبال بانوان بعد از تورنمنت‌های انتخابی المپیک داغ شد. آزاده زمانپور سرمربی تیم ملی بسکتبال سه نفره زیر ۲۳ سال در این مورد به ۳ ثانیه گفت: مهارت‌های پایه در بسکتبال به طور کلی حائز اهمیت است؛ اما در بسکتبال سه نفره با توجه به ماهیتی که دارد، بیشتر خود را نشان می‌دهد. بازی‌ها را که می‌بینیم، همه تیم‌ها در مهارت‌های فردی بسیار درخشان عمل کرده و نسبت به تیم‌های دیگر برتری پیدا می‌کنند. این حتی بیشتر از کار تیمی به چشم می‌خورد.
 
بازیکنان ایران، مهارت‌های پایه را بلدند
زمانپور ادامه داد: به نظرم تیم بسکتبال سه نفره ما، مهارت‌های پایه‌‌ای را بلد است؛ اما در سطح بالا نیست و این مهارت‌ها باید مرحله به مرحله اصلاح شوند تا در نهایت به پیشرفته تبدیل شده و به سطحی برسند که در کلاس جهانی مقابل تیم‌های دیگر، حرفی برای گفتن داشته باشند. البته تبدیل شدن این مهارت‌ها به بالاترین سطح باید در سن و زمان مناسب خود انجام می‌شد.
 
باید نگاه و هدف بلند مدت داشته باشیم
او درباره وضعیت بسکتبال سه نفره تاکید کرد: فکر می‌کنم که ما باید نگاه، هدف و طرح بلندمدتی برای بسکتبال سه نفره داشته باشیم. باید کمیته‌‌ای فنی با حضور افراد متخصص و مسئولان تشکیل شود، همه اتفاقات و نتایج را بررسی و تحلیل کرده و در نهایت تصمیماتی در این زمینه اتخاذ کنند.
زمانپور با اشاره به مسابقات انتخابی المپیک افزود: به مربی و بازیکنان تیم ملی سه نفره خسته نباشید، می‌گویم. به نظرم این که سر بزنگاه‌های باخت همه فقط انتقاد کنیم، چند روزی به فکر این رشته باشیم و بعد از مدتی فراموش کنیم، به هیچ وجه گره گشا نخواهد بود.

بازگشت به صفحه اخبار