پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: یک تیم اسپانیایی از یورولیگ جدا شد




فرشته سیفی ناجی
بخش:
اروپا
تاریخ انتشار:
1400/03/22 17:11
یک تیم اسپانیایی از یورولیگ جدا شد


یک تیم اسپانیایی از یورولیگ جدا شد

یک تیم اسپانیایی برای سه فصل آینده، لیگ قهرمانان اروپا را به یورولیگ ترجیح داد.

به گزارش ۳ ثانیه؛ اخبار این هفتهٔ بسکتبال اروپا را بخوانید:
 
مالاگا از یورولیگ جدا شد
تیم بسکتبال اونیکاخا مالاگای اسپانیا از یورولیگ جدا شده و به لیگ قهرمانان اروپا ملحق شد. مالاگا از سال ۲۰۰۱ در یورولیگ حضور داشته و در این میان یک سال هم در یوروکاپ حضور داشت. باشگاه اسپانیایی بعد از بررسی شرایط اقتصادی و استراتژی ورزشی تصمیم گرفت که به مدت سه سال در لیگ قهرمانان شرکت کند.
 
نقش پر رنگ‌تر ۱۱ باشگاه در یورولیگ
۱۱ باشگاهی که قرارداد بلندمدت با یورولیگ دارند، حالا به عنوان هیات مدیره ECA (بخش تجاری یورولیگ) معرفی شدند.
اسامی باشگاه ها: آنادولو افس، بارسلونا، باسکونیا، زسکا مسکو، فنرباغچه، مکابی، میلانو، المپیاکوس، پاناتینایکوس، زالگریس و رئال مادرید
 
اوبرادویچ تا پایان ماه تصمیم می‌گیرد
زلیکو اوبرادویچ سرمربی مشهور صربستانی اعلام کرد که تا پایان ماه جاری میلادی درباره آیندهٔ خود تصمیم می‌گیرد. اوبرادویچ از حدود یک سال قبل تصمیم به استراحت گرفت و حالا درباره بازگشت به مربیگری و تیم احتمالی تصمیم گیری می‌کند.
شایعاتی درباره پیوستن اوبرادویچ به تیم پارتیزان بلگراد وجود دارد.
 
زسکا قهرمان VTB لیگ شد
تیم زسکا مسکو با پیروزی مقابل اونیکس کازان به قهرمانی فصل ۲۰۲۰-۲۰۲۱ لیگ VTN رسید. این لیگ مخصوص تیم‌های روسیه و چند کشور همسایه است.
 
بازیکنان فرانسوی، ادامه لیگ را تحریم کردند
اتحادیه بازیکنان لیگ فرانسه اعلام کرد که بازیکنان در اعتراض به برنامه ریزی فشردهٔ لیگ، ادامهٔ مسابقات در مرحله یک چهارم نهایی را تحریم می‌کنند. بازیکنان فرانسوی از ماه آوریل هر دو یا سه روز مسابقه داشته‌‌اند و برنامه ریزی برای مراحل بعد هم به همین شکل ادامه دارد.
بارسلونا سنتر رقیب را جذب کرد
تیم بارسلونای اسپانیا که در فینال یورولیگ از آنادولو افس شکست خورد، سرتاج سنلی سنتر این تیم ترکیه‌‌ای را با قراردادی دو ساله جذب کرد.
تیم بارسلونا که قهرمانی یورولیگ را از دست داده، حالا به همراه رئال مادرید در فینال لیگ اسپانیا بازی می‌کنند.
 
قهرمانی بولونیا در لیگ ایتالیا
تیم بولونیا بعد از چهار پیروزی مقابل المپیا میلانو به قهرمانی لیگ ایتالیا رسید. این اولین قهرمانی بولونیا بعد از سال ۲۰۱۰ است.
 
تورنمنت پلی-این در لیگ قهرمانان
لیگ قهرمانان اروپا سال آینده مسابقات پلی-این بعد از مرحلهٔ گروهی خواهد داشت. لیگ قهرمانان متشکل از ۳۲ تیم در هشت گروه است. تیم‌های برتر گروه‌ها به طور مستقیم راهی مرحلهٔ دوم می‌شوند و تیم‌های دوم و سوم هم به شکل تورنمنت پلی-این با یکدیگر مسابقه می‌دهند.

بازگشت به صفحه اخبار