پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: تیم ملی ایران به آسیاکاپ صعود کرد
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (آقایان)
تاریخ انتشار:
1400/03/22 23:09
تیم ملی ایران به آسیاکاپ صعود کرد


تیم ملی ایران به آسیاکاپ صعود کرد

تیم ملی بسکتبال ایران با پیروزی قاطعانه مقابل قطر به آسیا کاپ ۲۰۲۱ صعود کرد.

به گزارش ۳ ثانیه، پنجرهٔ سوم انتخابی کاپ آسیا امروز با پیروزی عربستان مقابل سوریه در وقت اضافه آغاز شد. این مسابقات که به دلیل شرایط کرونا در سال ۱۳۹۹ برگزار نشده و به امسال موکول شد، به میزبانی اردن در حال برگزاری است. تیم ایران در اولین بازی از این پنجره به مصاف قطر رفت و بدون دردسر مقابل این تیم با نتیجه ۸۴ بر ۴۶ پیروز شد.
 
اولین بازی ارسلان بعد از دو سال

ارسلان کاظمی بعد از حدود دو سال دوری، اولین بازی رسمی خود را انجام داد و در همان کوارتر اول، انگیزه‌های خود را از همان دقایق ابتدایی نشان داد. او به جبران مدت زمان دوری با ۲۵ دقیقه حضور در زمین، بیشترین زمان بازی را در تیم ایران داشت و با کسب ۸ امتیاز، ۸ ریباند، ۶ پاس گل، ۵ توپربایی و یک بلاک شات تا پایان مسابقه، بیشترین کارایی را در تیم ایران ثبت کرد.
صمد نیکخواه هم که در پنجرهٔ دوم غایب بود، در این بازی حضور داشت و امتیازآوری ایران را با پرتاب سه امتیازی خود آغاز کرد. صمد با ۱۶ امتیاز، بهترین امتیازآور ایران بود.
بهنام یخچالی به عنوان گارد رأس تیم به کار گرفته شد و در کوارتر اول با هفت امتیاز، بهترین امتیازآور تیم بود. یخچالی در اواسط کوارتر جای خود را به حامد حسین‌زاده داد. بهنام تا پایان ۱۱ امتیاز، ۳ ریباند و ۴ پاس گل داشت.
محمد جمشیدی و آرون گرامی‌پور دیگر بازیکنان شروع کنندهٔ ایران بودند. جمشیدی ۱۳ امتیاز و ۸ پاس گل و گرامی پور ۴ امتیاز و ۲ ریباند داشت.
 
استفاده از بازیکنان نیمکت
مهران شاهین طبع سرمربی تیم ملی تا پایان کوارتر اول، ۹ بازیکن را وارد زمین کرد و ایران کوارتر اول را ۲۲ بر ۳ برد. سرمربی ایران تا پایان مسابقه از هر ۱۲ بازیکن استفاده کرد.
در این بازی از پویان جلال‌پور بازیکن ایرانی-آلمانی خبری نبود و مایک رستم‌پور در کوارتر دوم وارد زمین شد.
ایران به جز دقایق ابتدایی بازی در ادامه مقابل قطر برتری داشت. همچنین غیبت حدادی در این بازی مشکل‌ساز نشده و ایران در نیمهٔ اول با ۳۰ امتیاز نسبت به ۱۸ امتیاز قطر در منطقهٔ رنگی برتر بود. هر چند قطری‌ها در ریباندهای نیمهٔ اول برتر از ایران بودند. بازیکنان ایران تا پایان مسابقه ۵۰ امتیاز در منطقه رنگی به دست آوردند و قطر در مقابل ۳۰ امتیاز داشت.
تیم ایران در نیمهٔ اول ۴۱ بر ۲۳ برنده شد. صمد نیکخواه تا پایان نیمه امتیازات خود را به ۹ رساند و محمد جمشیدی ۸ پاس گل هم علاوه بر ۷ امتیاز داشت.
 
برتری کامل در نیمهٔ دوم
بعد از اینکه اختلاف دو تیم به حدود ۲۰ امتیاز در نیمهٔ دوم رسید، خیال مهران شاهین طبع از برد راحت شد و به تدریج بازیکنان اصلی را از زمین بیرون کشید. در بین بازیکنان ایران تنها روزبه ارغوان موفق به کسب امتیاز نشد و همه بازیکنان با ورود به زمین در امتیازآوری مشارکت داشتند.
تیم ایران در نهایت ۸۴ بر ۴۶ برنده شد.
عملکرد بازیکنان نیمکت:
سعید داورپناه ۸ امتیاز، محمد حسن‌زاده ۵ امتیاز و ۱۱ ریباند، نوید رضایی فر ۷ امتیاز، سینا واحدی ۵ امتیاز، مایک رستم‌پور ۵ امتیاز، حامد حسین‌زاده ۲ امتیاز و ۳ ریباند و روزبه ارغوان ۳ ریباند
تیم ایران از ساعت ۱۴:۳۰ دوشنبه ۲۴ خرداد به مصاف عربستان می‌رود. صعود ایران به آسیا کاپ بعد از پیروزی مقابل قطر نهایی شده است.

بازگشت به صفحه اخبار