پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: گزارش ویژه؛ کرونای جهش یافته، وضعیت قرمز و لیگ دسته یک بسکتبال
سجاد بیات
بخش:
داخلی (آقایان)
تاریخ انتشار:
1399/12/03 11:32
گزارش ویژه؛ کرونای جهش یافته، وضعیت قرمز و لیگ دسته یک بسکتبال


گزارش ویژه؛ کرونای جهش یافته، وضعیت قرمز و لیگ دسته یک بسکتبال

فدراسیون بسکتبال برنامه‌ی رقابت‌های گروه جنوب لیگ دسته یک را اعلام کرد. ماهشهر میزبان این رقابت‌ها خواهد بود.

به گزارش ۳ ثانیه، ماهشهر قطب اول بسکتبال خوزستان میزبان رقابت‌های گروه جنوب لیگ دسته یک کشور خواهد بود. طبق برنامه‌ی اعلام شده ۶ تیم قرار است از ۵ تا ۱۱ اسفند در این شهر باهم رقابت کنند.
یک روز بعد از انتشار این برنامه حمید سوری، رئیس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کووید- ۱۹ به خبرنگاران گفت «مواردی» از ویروس جهش یافته‌ی کرونا که اولین بار در انگلیس شناسایی شد در این استان مشاهده شده است. این ویروس به گفته‌ی مسئولان ضریب ابتلا و مرگ و میر بسیار بالاتری دارد و در حال حاضر نگرانی‌های جدی ایجاد کرده است. سوری گفت خوزستان یکی از «کانون‌های طغیان» این سویه‌ی کرونا به شمار می‌رود.
این استان همچنین رکورددار تعداد شهرهای «قرمز» از نظر آلودگی به ویروس کرونا به شمار می‌رود. در حال حاضر ۱۱ شهر این استان در وضعیت خطر قرار دارند و به نظر نمی‌رسد این اوضاع دست‌کم تا آینده‌ی نزدیک تغییر محسوسی داشته باشد.
تعطیلی یا تعویق رقابت‌های دسته یک به نظر امکان‌پذیر نخواهد بود. بسیاری از تیم‌ها به دلیل بار مالی تعویق احتمالی زیربار این تصمیم نخواهند رفت. تعطیلی رقابت‌ها هم مشکلات مالی برای تیم‌های این سطح ایجاد خواهد کرد چرا که در صورت تعطیلی امکان تسویه حساب با اعضای تیم‌ها دست‌کم در کوتاه‌مدت فراهم نیست. در عین حال به نظر نمی‌رسد تیم‌های این سطح توان انجام تست‌های منظم و امکان قرنطینه‌ی دقیق نفرات مشکوک خود را داشته باشند. فدراسیون حتی امکان برگزاری رقابت‌ها در استان‌های همجوار را هم ندارد چراکه سفر و اقامت در شهرهای دیگر برای تیم‌ها هزینه‌ی مضاعف به‌همراه دارد و همچنین استان‌های همجوار اجازه‌ی سفر و اقامت ساکنان شهرهای قرمز را نمی‌دهند.
در چنین شرایطی مشخص نیست فدراسیون بسکتبال چه برنامه‌ریزی برای دیدارهای گروه جنوب خواهد داشت. پیش از این ابتلای سه نفر از حاضران در اردوی تیم ملی بسکتبال باعث بروز نگرانی‌های جدی از وضعیت سلامت رقابت‌های سطح بالاتر از دسته یک شد.

بازگشت به صفحه اخبار