پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: سرمربی پاسخ می‌دهد؛ چرا تیم دسته یکی، بازیکن خارجی گرفت؟
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (آقایان)
تاریخ انتشار:
1399/12/05 17:58
سرمربی پاسخ می‌دهد؛ چرا تیم دسته یکی، بازیکن خارجی گرفت؟


سرمربی پاسخ می‌دهد؛ چرا تیم دسته یکی، بازیکن خارجی گرفت؟

سرمربی تیم بسکتبال نبوغ اراک درباره دلیل جذب بازیکن خارجی با وجود کیفیت لیگ دسته یک امسال توضیح داد.


به گزارش ۳ ثانیه؛ تیم بسکتبال نبوغ اراک حدود یک هفته قبل، ابراهیم اوتارا بازیکن اهل مالی را جذب کرد که در لیگ دسته یک بی‌سابقه بود.
پویا تاجیک در آستانه شروع مسابقات پلی آف دسته یک در این باره گفت: پست پنج ما مشکلاتی داشت و بازیکن کم داشتیم. دنبال این بودیم که از بازیکنان لیگ برتری بیرون مانده استفاده کنیم؛ اما هیچ بازیکنی در این پست نبود. به هر حال بازیکنان پست پنج کمتر هستند.
او درباره اوتارا توضیح داد: این بازیکن حرفه‌‌ای نیست. قبلا در مسابقات کالج‌ها بازی می‌کرد و در فیلیپین درس می‌خواند. حالا که درسش تمام شده، از طریق افراد آشنا در فیلیپین به ما معرفی شد. قیمت ارزانی هم دارد و در واقع فقط اسمش خارجی است. بهترین جا برای او دسته یک بود که در مسیر حرفه‌‌ای شدن قرار بگیرد.

 

لیگ دسته یک مثل تورنمنت است
سرمربی نبوغ اراک درباره کیفیت پایین لیگ دسته یک امسال گفت: کیفیت به این دلیل خوب نیست که مسابقات آن شبیه لیگ نیست و بیشتر مانند تورنمنت است. اگر لیگ بود، تیم‌های حاضر باید به صورت رفت و برگشت بازی می‌کردند.
تاجیک با اشاره به حضور بازیکن ۱۵ ساله در تیمش افزود: تیم‌های مختلف بازیکنان ۱۵ تا ۱۷ ساله را بازی دادند. خود ما در تیم ملی نوجوانان حدود ۱۵ بازیکن را زیرنظر داشتیم؛ اما حالا ۴۰، ۵۰ بازیکن نوجوان در لیگ دسته یک بازی می‌کنند. اگر کرونا نبود، به نظرم با برگزاری بازی‌های بیشتر، لیگ دسته یک هم خروجی خوبی از نظر بازیکنان جوان داشت.

 

کاش مثل بانوان به دسته یک توجه شود
او درباره توجه به لیگ دسته یک تاکید کرد: اگر شرایطی که برای لیگ برتر بانوان حالا به وجود آمده یا چیزی حدود ۵۰ درصد لیگ برتر آقایان برای لیگ دسته یک هم وجود داشت و این لیگ دیده می‌شد، بازیکنان جوان بسیار مستعدی حضور دارند که می‌توان آنها را شناسایی کرد.
سرمربی نبوغ درباره سرمایه گذاری دوباره اراک روی بسکتبال گفت: نبوغ اراک سرمایه گذاری خوبی نسبت به سال‌های قبل دارد. اراک شهری است که پتانسیل خوبی در آن هست. اگر بازیکن خارجی نبود، چیزی حدود ۹۰ درصد ترکیب ما بازیکنان اراکی بودند و چند بازیکن هم خارج از این شهر بازی می‌کنند. مجموعه نبوغ هم آکادمی دارد و کار پایه انجام می‌دهد. اگر نتیجه خوبی بگیریم و شرایط خوب باشد، سال آینده به سوپرلیگ می‌آییم.

 

تفکر این تیم مثل شهرداری اراک نیست
تاجیک درباره مقایسه این تیم با شهرداری اراک افزود: تفکر مجموعه نبوغ این نیست که تیمی مثل شهرداری اراک تشکیل دهند. آن تیم سرمایه گذاری خوبی داشت و بازیکنان خیلی خوبی هم گرفته بودند. ما بیشتر سعی می‌کنیم که ترکیب بومی را حفظ کنیم و تیمی داشته باشیم که چند سال در لیگ برتر بماند.
سرمربی نبوغ اراک همچنین درباره شکل برگزاری لیگ دسته یک گفت: مسابقات پلی آف را به صورت رفت و برگشت برگزار می‌کنند که آسیب شناسی نشده است. رفت و برگشت در بسکتبال معنی ندارد و پلی آف باید حداقل به صورت ۲ از ۳ مسابقه برگزار می‌شد، چون اسپانسری هزینه کرده و ممکن است در یک بازی، روز تیم نباشد. در این صورت همه چیز به باد می‌رود. البته تیمی که می‌خواهد قهرمان شود، باید همه را شکست دهد؛ اما این لیگ بیشتر شبیه تورنمنت است.


بازگشت به صفحه اخبار