پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: هر روز یک ایرانی جدید در تیم‌های زنان عراق
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (بانوان)
تاریخ انتشار:
1402/05/06 00:58
هر روز یک ایرانی جدید در تیم‌های زنان عراق


هر روز یک ایرانی جدید در تیم‌های زنان عراق

کوتاه بودن مسابقات باشگاهی و همچنین مبالغ قرارداد خوب به نسبت این زمان کوتاه باعث شده است که بازیکنان شاغل در لیگ برتر زنان ایران یکی پس از دیگری به تیم‌های عراقی بپیوندند.

به گزارش ۳ ثانیه؛ مسابقات قهرمانی بسکتبال زنان عراق از سه شنبه ۱۰ مرداد آغاز می‌شود و تا امروز چهار بازیکن ایرانی به تیم‌های عراقی پیوسته‌اند. ظاهرا مسابقات باشگاهی زنان عراق حدود دو هفته به شکل تورنمنت برگزار می‌شود و به گفته یکی از بازیکنان، مبلغ دریافتی برای حضور در این مسابقات با قراردادهای یک فصل لیگ ایران (برای بازیکنان با درآمد متوسط) برابر است، هر چند برخی تیم‌ها مبلغ کمتری پرداخت می‌کنند.
پریسا کرمی عضو تیم تیروژ حیات کردستان اولین بازیکنی بود که با آفرودیت عراق قرارداد بست. زهرا حق جو به سنحاریب و الناز سیاهی به غازی شربان عراق پیوستند و طبق شنیده‌ها، شادی عبدالوند هم امروز با تیم دربندی خان عراق توافق کرد.
براساس اطلاعات پیج اینستاگرام فدراسیون بسکتبال عراق، هر تیم حاضر در این مسابقات می‌تواند یک بازیکن حرفه‌ای جذب کند و به این ترتیب بازیکنان ایرانی در تیم‌های عراقی پخش شده‌اند.
پیش از این گلشید امیدیان هم اردیبهشت امسال برای یک تیم عمانی بازی کرده و عنوان ارزشمندترین بازیکن لیگ رمضان اردن را به دست آورد. کیمیا یزدیان طهرانی دیگر بازیکن ایرانی است که پارسال برای تیم قطر در مسابقات عرب کلاب بازی کرد.

بازگشت به صفحه اخبار