پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: ایران و اندونزی در فینال به هم رسیدند
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (بانوان)
تاریخ انتشار:
1402/05/27 20:32
ایران و اندونزی در فینال به هم رسیدند


ایران و اندونزی در فینال به هم رسیدند

تیم ملی بسکتبال زنان ایران در دسته ب کاپ آسیا فقط مقابل اندونزی شکست خورد. حالا دو تیم باید در فینال بار دیگر با یکدیگر روبرو شوند.

به گزارش ۳ ثانیه؛ تیم ملی بسکتبال زنان ایران امروز رقابت تیم‌های غرب آسیا را از اردن برد. شاگردان کاپوجیانی پیش از این در مسابقات تدارکاتی هم اردن را شکست داده بودند، به این ترتیب رقابت نیمه نهایی برای آنها آشنا بود و با پیروزی ۷۲ بر ۵۴ تمام شد.
فائزه شهریاری با ۲۲ امتیاز شامل ۵ پرتاب سه امتیازی موفق در این بازی به پیروزی تیم کمک کرد. کاپوجیانی در این مرحله هم از همه بازیکنان استفاده کرد. مهلا عابدی و فرناز خدامرادی دو بازیکن زیر ۲۰ سال تیم هم دقایق بیشتری فرصت بازی گرفتند و عملکرد خوبی داشتند.
اندونزی در سوی دیگر نیمه نهایی، ۶۵ بر ۵۷ تایلند را شکست داد و حریف ایران در فینال شد. اندونزی ۶۵ بر ۵۶ در دور گروهی ایران را شکست داده بود و حالا بازیکنان ایران فرصت دارند که آن باخت را جبران کرده و به دیویژن A صعود کنند.
 
اعضای تیم بعد از بازی چه گفتند؟
تینا عیسائیان: امیدوارم قهرمان شویم
به مردم قول داده بودیم که حتما به فینال برویم و از حمایت‌های آنها متشکریم. با این شرایطی که ما داشتیم خیلی سخت بود. به عنوان کاپیتان تیم خیلی خوشحالم، همه در تیم دست به دست هم دادیم که به فینال برویم و امیدوارم که قهرمان شویم.
قول می‌دهیم که بازی فینال یک بازی خیلی خوب شود و انشالله بتوانیم کاپ را بالای سر ببریم.
 
النی کاپوجیانی: این دفاع، ایرانی است
خیلی خوشحالم و به نظرم مردم ایران هم خوشحالند. ما هر کاری کردیم که آنها به این تیم افتخار کنند.
امروز خیلی در دفاع تهاجمی بودیم. این دفاع ایرانی است و بهترین دفاع تورنمنت هم هست.
خیلی‌ها از من تشکر می‌کنند؛ ولی باید از این بازیکنان تشکر کنید. آنها در سه ماه گذشته، سخت کار کردند و اینجا مهارت‌ها و تلاش خود را به نمایش گذاشتند.
ما باید بعد از چند ساعت، احساسات خود را کنترل کنیم و برای بازی فردا آماده شویم.
 
فائزه شهریاری: ۱۵ سال سختی کشیدیم و دیده نشدیم
خستگی‌مان در رفت. ۱۵ سال اردوهای بی‌ثمر و بی‌نتیجه‌ای پشت سرگذاشته بودیم که این روزها بالاخره جواب داد. شاید برای مردم عزیزمان قابل درک نباشد که ۱۵ سال تمرین، سختی کشیدن و دیده نشدن چقدر انگیزه می‌خواهد تا دوباره برگردی.
اگر همان توجهی که به مردان می‌شود. به ما زودتر می‌شد خیلی سریعتر مسیر موفقیتها را طی می‌کردیم. الان هم آقای داوری با جذب النی و دیدارهای دوستانه‌ای که برای ما ترتیب داده‌اند، راه پیروزی را برای ما هموارتر کرده‌اند.
حالا من از هم تیمی‌هایم می‌خواهم تا در بالاترین سطح خود در فینال بازی کنیم.
منبع مصاحبه: خبرنگار اعزامی فدراسیون بسکتبال

بازگشت به صفحه اخبار