پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: اعتراض بازیکنان سابق رفسنجان: فدراسیون بسکتبال مثل والیبال پی گیر نیست
فرشته سیفی ناجی
بخش:
تریبون
تاریخ انتشار:
1402/09/01 20:30
اعتراض بازیکنان سابق رفسنجان: فدراسیون بسکتبال مثل والیبال پی گیر نیست


اعتراض بازیکنان سابق رفسنجان: فدراسیون بسکتبال مثل والیبال پی گیر نیست

بازیکنان سابق تیم بسکتبال مس رفسنجان تاکید می‌کنند که پی گیری فدراسیون والیبال به پرداخت حق و حقوق والیبالیست‌های مس رفسنجان منجر شد؛ اما فدراسیون بسکتبال حمایتی از بازیکنان نمی‌کند.

به گزارش ۳ ثانیه؛ دو بازیکن سابق تیم بسکتبال مس رفسنجان به نمایندگی از سایر بازیکنان در بخش تریبون ۳ ثانیه مشکل پی گیری حق و حقوق خود را مطرح کردند.
محمد خالقی فرد، وحید اسلامی، محمد برزگر، مصطفی رضایی، مصطفی نجاتی و مهدی مرادی نسب به دنبال مبالغ باقیمانده از قرارداد دو فصل خود هستند و یعقوب شلوش، محمد حیدری، سعید محمدی، محمد شهریان، اصغر کاردوست، امیرحسین پوات، مجید رحیمیان و مصطفی عبدالوند یک فصل از باشگاه مس رفسنجان طلب دارند.
 
مرادی نسب: والیبالی‌ها باشگاه را مجبور به پرداخت کردند
مهدی مرادی نسب با تاکید بر اینکه به نمایندگی از ۱۰ بازیکن سابق رفسنجان صحبت می‌کند، توضیح داد: «اولین سالی که مس رفسنجان در فصل ۱۳۹۹-۱۴۰۰ در لیگ برتر شرکت کرد، ۲۰ درصد از قرارداد ما را به علاوه آپشن‌های قرارداد پرداخت نکرد. پی گیر شکایت بودیم که فدراسیون به ما گفت: سال اول حضور تیم در لیگ برتر است و شکایت نکنید. ما هم گوش کردیم. باشگاه سال دوم به چند بازیکن گفت که بیایید پول پارسال را تسویه می‌کنیم. ما هم قرارداد بستیم و قسط اول در واقع همان باقیمانده قرارداد فصل قبل بود.»
بازیکن سابق رفسنجان افزود: «بعد از اتمام این فصل به هیچ بازیکنی ۶۰ درصد باقیمانده از قراردادها را ندادند. بازیکنان تیم والیبال رفسنجان به فدراسیون شکایت کردند، فدراسیون والیبال به باشگاه مس رفسنجان گفته بود که تا پول بازیکنان را پرداخت نکنید، اجازهٔ بازی ندارید و به قدری پی گیر بودند که وسط فصل پول بازیکنان را پرداخت کردند. در حالی که به بازیکنان بسکتبال پولی ندادند.»
 
فدراسیون جلوی بازی رفسنجان را بگیرد
مرادی نسب با اشاره به اینکه بازیکنان جوان پارسال بیش از ۹۰ درصد مبلغ قرارداد خود را دریافت کرده‌اند، گفت: «من نزدیک به ۶۰۰ میلیون تومان از مس رفسنجان طلب دارم. پارسال همراه وحید اسلامی و محمد خالقی فرد به فدراسیون شکایت کردیم که جلوی بازی این تیم را بگیرید. آقای جعفریان (مسئول وقت سازمان لیگ) دو بار نامه دادند که در صورت پرداخت نکردن مطالبات از ادامه فعالیت تیم جلوگیری می‌شود. مسئولان باشگاه انقدر بازی دادند که فصل تمام شد. ما هم شکایت قضایی کردیم و حالا ۱۱ آذر جلسه دادگاه است.»
او با اشاره به روند طولانی پی گیری قضایی گفت: «اگر فدراسیون یک حکم بدهد که تیم رفسنجان تا زمان پرداخت بدهی بازیکنان حق بازی ندارد، ظرف یک ماه پول خود را دریافت می‌کنیم. مدیرعامل باشگاه عوض شده و آقای پورمحمد آمده است. با توجه به این تغییر از فدراسیون خواستیم که نامه جدیدی به باشگاه بدهد و متاسفانه این کار را انجام ندادند. زمان آقای جعفریان هم می‌گفتند که خود شما باید پی گیر شوید و نامه را به باشگاه ببرید. در حالی که این کارها را بازیکن نباید انجام دهد.»
 
محمدی: هفت درصد قرارداد را می‌گیرند و حمایت نمی‌کنند
سعید محمدی یکی دیگر از بازیکنان سابق رفسنجان هم در این مورد گفت: «از سال اول هنوز مبالغ باقیماندهٔ قرارداد بازیکنان را نداده‌اند و حتی ۲۰ درصد از قرارداد پارسال مانده است. دو هفته اول لیگ امسال، ۲۵ درصد قرارداد بازیکنان ایرانی و خارجی را دادند و به ما می‌گویند که پول نداریم.»
بازیکن سابق رفسنجان ادامه داد: «ما هفت درصد از قرارداد خود را به فدراسیون می‌دهیم. کمیته انضباطی می‌گوید که این هفت درصد برای برگزاری مسابقات است و پی گیری قرارداد بازیکنان به ما ربطی ندارد. مگر می‌شود که فدراسیون هفت درصد از قرارداد بازیکنان را بگیرد و هیچ پی گیری برای حق و حقوق بازیکنان انجام ندهد؟»
محمدی تاکید کرد: «از گوشه و کنار شنیدیم که وزارت ورزش گفته است: به باشگاه‌ها برای قرارداد بازیکنان فشار نیاورید تا تحت فشار نباشند! یعنی اگر بازیکن پول نگیرد، اشکالی ندارد. در حالی که تا بازیکن نباشد، لیگی هم برگزار نمی‌شود.»

بازگشت به صفحه اخبار