پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: عسگرنیا: کرونا شد و بازیکن خارجی برایمان ماند
سجاد بیات
بخش:
تریبون
تاریخ انتشار:
1399/09/01 15:49
عسگرنیا: کرونا شد و بازیکن خارجی برایمان ماند


عسگرنیا: کرونا شد و بازیکن خارجی برایمان ماند

سرمربی تیم بسکتبال بانوان نارسینای تهران از شرایط این تیم در شروع لیگ برتر گفت و داستان جالب بازیکن خارجی خود را تعریف کرد.

به گزارش ۳ ثانیه؛ تیم بسکتبال نارسینا تهران در بازگشت به لیگ برتر در گروهی قرار گرفت که سه مدعی قهرمانی در آن دیده می شوند: گروه بهمن، مهرام تهران و نامی نو اصفهان.
شاید قضاوت اولیه این بود که نارسینا به سختی از پس این حریفان برآید؛ اما شاگردان ندا عسگرنیا با شکست گروه بهمن نشان دادند که داستان از این قرار نیست.
عسگرنیا در این باره می‌گوید:

دیروز برای خودم هم شروع بازی بود. در هر صورت می‌دانستم که گروه بهمن قهرمان سال گذشته است و وزن تجربه بازیکنان این تیم بالاست. همچنین نمی‌دانستم که بازیکنان خارجی ما چقدر می‌توانند کمک کنند، چطور با لیگ ایران و شکل داوری آن کنار می‌آیند.

نارسینا در حال حاضر دو یار خارجی دارد، با این وجود بازی این تیم به خارجی‌ها ختم نشده و چهار بازیکن این تیم ۱۸ امتیازی شدند که تقسیم امتیاز جالبی بود. سرمربی نارسینا تاکید می‌کند:

بیشتر از بُرد، همین تقسیم امتیاز برایم مهم بود. برنامه تمرینی ما این بود که چون یکی دو لژیونر داریم، تقسیم امتیاز فقط بین آنها نباشد.

بازگشت قدرتمند مرادی بعد از مادر شدن
انیس مرادی بازیکن نارسینا، حدود ۲ سال قبل مادر شد و یک سال از بسکتبال دور بود، پس از آن به تیم دسته یکی ستاره خلیج فارس پیوست و حالا با ورود دوباره به لیگ برتر، آمار بسیار خوبی در بازی‌های نارسینا ثبت کرده است. عسگرنیا می‌گوید: 

دوست داشتم حتما انیس را امسال جذب کنم، خوشحالم که انتخاب اشتباهی نداشته‌ام. او واقعا حرفه‌ای است، هر کاری بخواهی در زمین اجرا می‌کند و اگر اشتباهی هم باشد، تکرار نمی‌کند.

کاتیا را کرونا به ما رساند
سرمربی نارسینا، داستانِ کاتیا فولادوند بازیکن خارجی این تیم را تعریف می‌کند:

کاتیا برخلاف تصور فقط ۱۰ ماه است که به ایران آمده. او با همسر ایرانی خود آشنا شده بود و قبول کرد که در ایران جشن بگیرند؛ اما بعد از آن به روسیه برگردند. کرونا که شروع شد، کاتیا هم ماند برای ما.

سرمربی نارسینا از هوش خوب کاتیا می‌گوید که به سرعت در حال یادگیری کلمات فارسی است و اصرار زیادی برای این کار دارد. او درباره مدتی دوری این بازیکن از بسکتبال می‌گوید: 

آخرین بار در لیگ‌های فرانسه و اتریش بود و بعد در روسیه روی بسکتبال ۳ به ۳ تمرکز کرده بود. بعد از آن تقریبا یک سال و ۸ ماه بازی نکرده بود، شهریور کار خود را شروع کردیم و به نظرم می‌تواند برای تیم موثر باشد.

دومین یار خارجی از آمریکا
عسگرنیا همچنین درباره شماری هریس بازیکن خارجی دوم تیم می‌گوید:

شماری در ۲ کالج‌ معتبر آمریکا بازی کرده بود. البته خودم بازی‌های او را در زمان بازی در لیگ یونان بررسی کردم، واقعا نمی‌دانستم یونان چنین لیگی داشته باشد، لیگ آنها بسیار سطح بالا بود. من هم گارد راسی می‌خواستم که به درد تیم بخورد و در واقع شرایط تیم را تکان بدهد. مجموع کارایی "شماری"، کارهایی که با اجرای تاکتیک‌ها انجام می‌داد و درصد شوت او واقعا خوب بود.

کاش کرونا برود، تماشاگر بیاید
عسگرنیا با اشاره به جنگ کاتیا فولادوند بازیکن روس تیم خودش و آنا بهشتیان بازیکن اوکراینی گروه بهمن تاکید می‌کند:

بازی دیروز واقعا قشنگ بود و فکر می‌کنم هر بیننده‌ای لذت می‌برد. امیدوارم حالا که بازی‌ها قشنگ پیش می‌رود، دوران کرونا زودتر به پایان برسد و هر چه زودتر تماشاگران به سالن بیایند.

بازگشت به صفحه اخبار