پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: خدادادی: ضعیف کشی قشنگ نیست
فرشته سیفی ناجی
بخش:
تریبون
تاریخ انتشار:
1399/09/09 13:08
خدادادی: ضعیف کشی قشنگ نیست


خدادادی: ضعیف کشی قشنگ نیست

بازیکن تیم بسکتبال بانوان نامی نو می‌گوید: لیگ به همین شکل فعلی خوب است. ضعیف کشی قشنگ نیست.

به گزارش ۳ ثانیه؛ مژگان خدادادی امسال در دوراهی شهر خودش و نامی نو اصفهان مانده بود. ابتدا به تیم قزوین پیوست و بعد دوباره به اصفهان برگشت. خدادادی می‌گوید:

انتخاب بین شهر خودم و اصفهان سخت بود. یک جورهایی اصفهان را هم مثل شهر بومی خود به حساب می‌آورم و از طرفی قلبم برای قزوین می‌تپد. در نهایت با توجه به شرایط و تاکید خانم نایبی (سرمربی قزوین) که بعد از سال‌ها زحمت در بیرون از شهرم به جایی بروم که از ارزش‌هایم کم نشود؛ به تیم آزاده زمانپور پیوستم.
دوست داشتم اگر قرار است قهرمانی به دست بیاورم، با تیم اصفهان باشد که پرونده این موضوع را در آنجا ببندم.

بازیکن نامی نو با امید قهرمانی به این تیم پیوست که با قرعه سختی در گروه الف لیگ برتر مواجه شد. او توضیح می‌دهد:

یکباره دیدیم که لیگ امسال خیلی خوب شد. اصلا با توجه به شرایط کرونا فکر نمی‌کردیم اینطور باشد. خدا را شکر، اتفاق خیلی خوبی است، چون هر چه سطح لیگ بهتر باشد، بازیکنان بهتری بیرون می‌دهد و تیم ملی شرایط بهتری پیدا می‌کند.
به شخصه دوست دارم سطح لیگ همیشه انقدر پر بار باشد که بتوانیم بازی‌های خوبی انجام دهیم. بازی‌های یک طرفه و ضعیف کشی خیلی قشنگ نیست. دوست دارم مثل بازی‌های خارج از کشور، تنش در بازی‌ها را تجربه کنیم. این برای بازیکنان بهتر است.

خدادادی درباره باخت مقابل گروه بهمن می‌گوید:

همان یک باخت را تا به حال داشته‌‌ایم که به نظرم خودمان مغرور شده بودیم. در آن باخت از نظر آماری و فنی بالا بودیم و فقط ریباند کمتر داشتیم که خب این شانس دوم‌ها و پرتاب‌های آزاد تاثیر زیادی دارد.
بعد از آن باخت با برنامه ریزی کادرفنی روی ضعف‌ها کار کردیم. خوشبختانه بازی با مهرام را بردیم و یک پله به هدفمان نزدیک شدیم. هر چند هنوز خیلی مانده و از حالا قهرمان را نمی‌توان پیش بینی کرد.

ملی پوش نامی نو در پاسخ به اینکه آیا تیمشان بازیکن خارجی کم ندارد؟ تاکید می‌کند:

آوردن بازیکن خارجی، نظر کادرفنی است. اگر لازم باشد که یک بازیکن خارجی می‌آورند، اگر نه تیم را از نظر روحیه‌‌ای بالا می‌برند. صرف اینکه بگوییم بازیکن خارجی تعیین کننده است و با بازیکن خارجی، قهرمانی مسجل می‌شود، درست نیست. من تجربه سال‌ها بازی در لیگ و کنار بهترین بازیکنان خارجی را دارم، به نظرم در نهایت بازیکنان داخلی تیم‌ها، تعیین کننده قهرمانی هستند. بازیکنان خارجی بیشتر حالت کمکی دارند. نمی‌گویم تاثیرگذار نیستند، ولی در نهایت فشار کار روی بازیکنان بومی و باتجربه است.
در سه چهار سال اخیر با توجه به شرایط دلار و اقتصاد جامعه، بازیکن خارجی کمتر به ایران می‌آمد، وگرنه در سال‌های ۹۲ تا ۹۴ بازیکنان آمریکایی، اروپایی و حتی بازیکنی آوردیم که در یارکشی WNBA بود. آن بازیکنانی که می‌آمدند از نظر جایگاه خیلی بهتر از بازیکنان فعلی بودند. به نظرم با توجه به شرایط کرونا در حال حاضر نمی‌توان بازیکنان خارجی خیلی خوبی به ایران آورد.

خدادادی هم مثل سایر بازیکنان بسکتبال بانوان از پخش مسابقات لیگ خوشحال است و می‌گوید:

کار خوب فدراسیون این بود که این امکان را فراهم کرد تا همه بازی‌ها را از آپارات ببینند، شاید قبلا فقط می‌شنیدند که فلان بازیکن خوب است. حالا قضاوت بهتری انجام می‌شود که واقعا کدام بازیکن‌ها خوب هستند.

او درباره بازخوردی که از آقایان بعد از دیدن بازی‌های لیگ دریافت کردند، ادامه می‌دهد:

به نظرم تیم اصفهان از نظر دفاعی سرآمد بقیه تیم هاست. در بخش بانوان چنین کاری نشده است و آقایان هم می‌گفتند که فکر نمی‌کردیم بانوان بتوانند چنین دفاعی انجام دهند. البته هنوز خیلی ضعف‌ها داریم که باید روی آن کار کنیم.

خدادادی با ابراز امیدواری از اتمام لیگ در دوران کرونا می‌گوید:

امیدوارم همه بازیکنان سلامت باشند، بحث کرونا را خیلی جدی‌تر بگیریم. در نهایت هم قهرمانی به کسی برسد که حقش است.

بازگشت به صفحه اخبار