پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: یادداشت روز؛ اقای دکتر! از رئیس فیبا آسیا چه خبر؟
سجاد بیات
بخش:
تریبون
تاریخ انتشار:
1399/09/20 20:22
یادداشت روز؛ اقای دکتر! از رئیس فیبا آسیا چه خبر؟


یادداشت روز؛ اقای دکتر! از رئیس فیبا آسیا چه خبر؟

رامین طباطبایی قرار بود در قطر با رئیس فیبای آسیا دیدار کند اما ماحصل سفر او به این کشور چیزی به جز حاشیه و چند موبایل ضبط شده در فرودگاه نبود.

رئیس فدراسیون بسکتبال پیش از اینکه همراه کاروان ایران راهی قطر شود به شدت تحت فشار بود. گفته میشد به دلیل همراهی طباطبایی با کاروان، وزارت ورزش نماینده‌ی حراست همراه تیم ملی اعزام نمی‌کند و طباطبایی حق ماموریت هر دو موقعیت شغلی را می‌گیرد. من هرگز این تهمت را باور نکردم چون به نظر شان رئیس فدراسیون بسکتبال بالاتر از ۲۰۰ دلار، ۳۰۰ دلار حق ماموریت مامور حراست است. طباطبایی قبل از اعزام گفت قرار است در قطر با رئیس فیبای آسیا دیدار کند و کارهای این دیدار انجام شده است. قرار بود درباره‌ی امکاناتی که فدراسیون ایران فکر می‌کرد مستحق یک تیم المپیکی باشد صحبت کنند.
طباطبایی همراه کاروان ایران راهی قطر شد، آن‌جا کلی حاشیه آفرید و در نهایت به ایران برگشت. امروز که شما این مطلب را می‌خوانید بیشتر از یک هفته از بازگشت کاروان ایران گذشته اما هیچ‌کس خبری مرتبط با جلسه‌ی طباطبایی با بالاترین مقام بسکتبالی آسیا ندید. حقیقت اینکه ما هرچقدر گشتیم و از کسی پرسیدیم کسی اصلا شیخ آل ثانی را در قطر ندیده و معلوم نیست بزرگوار اساسا برای تماشای بازی‌های پنجره‌ی دوم انتخابی کاپ آسیا در حباب دوحه نزول اجلال کرده‌اند یا خیر.
طباطبایی یک روز بعد از رسیدن کاروان ایران به قطر با مسعود قاسمی رئیس سازمان تیم‌های ملی و بدون رعایت پروتکل‌های سخت‌گیرانه‌ی حباب دوحه از هتل خارج شدند، عکس گرفتند، در اینستاگرام منتشر و بعد پاک کردند، از حضور کنار تیم ملی محروم شدند و در نهایت به تهران برگشتند. همه‌ی این‌ها در چند ساعت رخ داد. فهمیدن اینکه عکس پرحاشیه کجا گرفته شده، چندان سخت نبود. طباطبایی و قاسمی می‌گویند عکس را جلوی در هتل گرفته‌اند و برای گردش و خرید نرفته بودند. برج‌های پشت سر دوستان شهرت جهانی دارند. گوگل‌ هم سرویس‌های جالبی دارد. سرویس نقشه‌ی گوگل حرف مقام‌های فدراسیون ایران را تایید می‌کند و می‌توان با تقریب چند ده متر گفت که دوستان واقعا نزدیک هتل بوده‌اند.
برای من این مسئله اهمیت زیادی نداشت. اساسا بودن یا نبودن طباطبایی و قاسمی نزدیک تیم ملی، تفاوت زیادی به حال بازی‌هایی که برگزار کردیم نداشت. بررسی رفتارهای مدیران ورزشی هم باشد برای کسانی که مدیریت خوانده‌اند. برای من دیدار با رئیس فیبای آسیا مهم بود. برای اینکه خبری از این دیدار ببینم بیشتر از یک هفته صبر کردم اما وقتی خبر « نشست آنلاین کمیسیون پزشکی فیبا با حضور دکتر طباطبایی برگزار شد» روی سایت فدراسیون منتشر شد فهمیدم که ای دل غافل! این دیدار اصلا برگزار نشده و بیخود منتظر هستم.
امروز از منبع بسیار موثقی شنیدم داستان گوشی‌هایی که قرار بوده اعضای تیم ایران از قطر بیاورند و در فرودگاه ضبط شده‌اند، حقیقت دارد. دوست نداشتم اینطور نتیجه بگیرم اما گویا دستاورد سفر رئیس فدراسیون بسکتبال به قطر به جز هزینه‌ی تحمیل شده به فدراسیون، چند روز پرحاشیه اطراف تیم ملی و یک آبروریزی مفصل در فروگاه، چیز دیگری نبود؛ مگر اینکه آقای دکتر بگویند که از رئیس فیبای آسیا چه خبر؟
 

بازگشت به صفحه اخبار