پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: یادآوری بعد از اتفاق تلخ دیروز: داوران بسکتبال حتی بیمه هم نیستند
فرشته سیفی ناجی
بخش:
تریبون
تاریخ انتشار:
1399/09/27 14:57
یادآوری بعد از اتفاق تلخ دیروز: داوران بسکتبال حتی بیمه هم نیستند


یادآوری بعد از اتفاق تلخ دیروز: داوران بسکتبال حتی بیمه هم نیستند

فوت یک داور جوان در مسیر مسابقات دسته یک باعث شد برخی داوران یادآور شوند: هیچ بیمه و حمایتی از داوران در صورت بروز حادثه وجود ندارد.

به گزارش ۳ ثانیه؛ مهدی ابوالحسنی داور جوان بسکتبال عصر دیروز در مسیر یزد به سیرجان محل برگزاری مسابقات گروه جنوب دسته یک بود که متاسفانه در تصادف رانندگی جان خود را از دست داد. بعد از این اتفاق، برخی داوران به شرایط کاری نامناسب خود اشاره کردند که در چنین مواقعی بیشتر به چشم می‌آید و حالا خانواده داغدار داور جوان از هیچ حمایتی برخوردار نخواهند شد. داوران بسکتبال بارها در سمینار پیش فصل از دوران محمود مشحون خواسته‌‌ای از فدراسیون داشته اند. خواسته آنها این بوده که با توجه به خطرات احتمالی رفت و آمد داوران به محل مسابقات و اتفاقات جریان مسابقه، حداقل قراردادی برای بیمه داوران منعقد شود.
پیش از این هم داوران در دوره‌های مختلف چند بار دچار سوانح رانندگی شده بودند که خوشبختانه خسارت جانی در بر نداشت؛ اما با توجه به سفر این داوران با خودروی شخصی، ضرر مالی زیادی به آنها زد. این در شرایطی است که حق الزحمه داوران به گفته خود آنها در حدی است که حتی گاهی به زحمت کفاف هزینه‌های سفر آنها را با توجه به افزایش قیمت‌ها می‌دهد.
ابوالحسنی که دو فرزند خردسال هم داشت، در سانحه‌‌ای جان خود را از دست داد که مستقیما به فعالیت او در بسکتبال ارتباط داشت. حالا از فدراسیون بسکتبال انتظار می‌رود که در شرایط سخت به وجود آمده در کنار خانواده این داور باشد و به راحتی با انتشار پست‌هایی در شبکه‌های اجتماعی، رفع مسئولیت نکند. همچنین اقدامات لازم برای بیمه حوادث یا بیمه مرتبط دیگری برای جامعه داوران انجام شود.

بازگشت به صفحه اخبار