پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: میرزایی: ۹ ماه بدون بسکتبال، ضربه سختی به همه زد
فرشته سیفی ناجی
بخش:
تریبون
تاریخ انتشار:
1399/09/30 21:43
میرزایی: ۹ ماه بدون بسکتبال، ضربه سختی به همه زد


میرزایی: ۹ ماه بدون بسکتبال، ضربه سختی به همه زد

بازیکن تیم بسکتبال مهرام تهران اعتقاد دارد دوری طولانی مدت از بسکتبال به همه ضربه زد؛ اما به تدریج آمادگی و هماهنگی بازیکنان بیشتر می‌شود.


به گزارش ۳ ثانیه؛ میثم میرزایی سنتر تیم ملی بسکتبال، امسال تجربه جدیدی با مهرام تهران دارد. میرزایی درباره شرایط مهرام گفت:


تیم یکدستی داریم و هدفی جز قهرمانی نداریم. پیش از این با صمد نیکخواه در پتروشیمی هم تیمی بودم؛ اما با مهدی کامرانی در یک تیم نبودم و حالا برای من و سایر جوانان تیم افتخاری است که در کنار این دو نفر بازی می‌کنیم.

 

امسال شرایط لیگ به دلیل افزایش تیم‌ها و گروه بندی تغییر کرده است. تیم‌هایی که با آنها بازی کردیم، قابل احترامند؛ اما هنوز بازی‌های سخت مانده است. به نظرم تیم ما می‌تواند بازی‌های خوبی مقابل تیم‌های مدعی انجام دهد. تیم ما چهار ماه در حال تمرین بوده است، فقط به دلیل کرونا، بازی‌های دوستانه کمی انجام دادیم که کافی نبود. مطمئنم هر چه پیش برویم، آماده‌تر و هماهنگتر می‌شویم.


او درباره فرمت برگزاری لیگ در دوران کرونا افزود:


به نظرم همین که لیگ با وجود کرونا در ایران و جهان برگزار می‌شود، جای تشکر دارد، چون بسکتبال باید جریان داشته باشد. ۹ ماهی که بسکتبال نداشتیم، ضربه بزرگی به همه زد و همه جوره تحت تاثیر قرار گرفتیم. شاید شرایط برگزاری بهتر هم ممکن بود؛ اما همین که بازیکنان وارد تیم‌ها شده‌‌اند و لیگ برگزار می‌شود، خوب است.


جوانان ۲۰۲۰ را به چشم تیم مازندران نمی‌بینم
بازیکن مازندرانی مهرام درباره ورود تیمی از مازندران به لیگ برتر گفت:


می‌دانم که کاله حامی مالی تیم کوچین از مازندران است؛ اما این تیم در واقع تیم ملی جوانان و متعلق به همه کشور است، به همین دلیل هم به دید اینکه تیمی از مازندران وارد لیگ برتر شده، به آن نگاه نمی‌کنم، چون از سراسر کشور جمع شده‌‌اند و البته کار خوبی است که به این شکل در لیگ برتر شرکت می‌کنند.

وقتی خودم می‌خواستم وارد بسکتبال شوم، تیم‌های لیگ برتری از مازندران مثل شهرداری بابل یا بیم وجود داشتند. این تیم‌ها باعث اشتیاق جوانان می‌شدند که به سمت بسکتبال بیایند. متاسفانه در چند سال گذشته تا قبل از این فصل چنین شرایطی وجود نداشته و انگیزه بازیکنان مازندرانی کمتر شده بود. انشالله تیم جوانان ۲۰۲۰ نتیجه لازم را بگیرد و سال‌های بعد هم کاله بار دیگر در لیگ برتر شرکت کند.


زمان برد هم به تیم ملی حمله می‌شد
میرزایی درباره تجربه بد پنجره دوم انتخابی کاپ آُسیا و حملاتی که به تیم ملی شد، تاکید کرد:


حملات به تیم ملی که همیشه هست. در این چند سال که عضو تیم ملی بوده‌‌ام، بعد از برد یا باخت همیشه به تیم ملی حمله می‌شود. بعضی وقت‌ها انتقاد نیست و باعث تخریب می‌شود. این پنجره انتخابی بعد از ۹ ماه همه جمع شده بودند و اینکه گفتند کرونا برای همه بود، درست نبود، چون سوریه بعد از یک ماه اردو و عربستان اواسط لیگ برتر و بعد از چند بازی دوستانه به مسابقات آمده بودند. به نظرم دلایل باخت ما بیشتر فنی نبود، بلکه دور بودن از بسکتبال و شرایط سخت مسابقه بود. به هر حال شرایط تمرین انفرادی و تیمی با مسابقه فرق دارد، وگرنه این همان تیمی بود که سهمیه جام جهانی گرفت.بازگشت به صفحه اخبار