پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: بازیکن خارجی مهرام: بازی در لیگ ایران خیلی فیزیکی است
فرشته سیفی ناجی
بخش:
تریبون
تاریخ انتشار:
1399/11/03 12:35
بازیکن خارجی مهرام: بازی در لیگ ایران خیلی فیزیکی است


بازیکن خارجی مهرام: بازی در لیگ ایران خیلی فیزیکی است

بازیکن یونانی تیم بسکتبال بانوان مهرام تهران اعتقاد دارد که بازی در لیگ ایران بیشتر بر جنبه های فیزیکی تکیه دارد و تاکتیک و بازی ذهنی جای کمتری در آن دارد.


به گزارش ۳ ثانیه؛ ماریا آویجی گارد رأس یونانی مهرام تهران پیش از این چندان در لیگ ایران به چشم نیامده بود. او در بازی مهم دیروز مقابل نارسینا در کنار ساشا سنتر بوسنیایی تیم خیلی بیشتر خود را نشان داد.

ماریا در گفت و گو با خبرنگار ما درباره این بازی می‌گوید: برد بزرگی بود. نارسینا تیم خیلی خوبی است. ما در دفاع خیلی خوب عمل کردیم و برنامه‌های خود را در حمله پیش بردیم. من متاسفانه مصدومیتی هم از بازی قبل داشتم و خیلی راحت بازی نکردم.
بازیکن خارجی مهرام درباره پیشینه خود و قبول پیشنهاد تیم ایرانی توضیح می‌دهد: از آنجایی که یونانی هستم، بیشتر در لیگ یونان و اروپا بازی کردم. همچنین در یورولیگ و یوروکاپ حضور داشتم. پیشنهاد بازی در اینجا خیلی خوب بود. این روزها با توجه به شرایط کرونا، لیگ‌های اروپایی تحت تاثیر قرار گرفته اند. با توجه به اینکه کاترینا مربی ما هم به اینجا آمد، به نظرم بهترین پیشنهاد برایم بود.

زیاد به شرایط ایران عادت نداریم
ماریا درباره بازی راحتتر بعد از چند هفته می‌گوید: شرایط ایران کاملا با اروپا متفاوت است. من و بازیکنان اروپایی یا آمریکای شمالی احساس راحتی زیادی در بازی نداریم، چون داشتن حجاب کمی سخت است و ما زیاد به آن عادت نداریم. هر چند مشکلی نیست و می‌توانیم به تدریج با آن کنار بیاییم.

بسکتبال ایران فیزیکی است
بازیکن یونانی مهرام ادامه می‌دهد: بسکتبال ایران خیلی فیزیکی است و با مدل اروپایی فرق دارد. بسکتبال اروپا همزمان فیزیکی و تاکتیکی است. سعی من و مربی یونانی این است که کمک کنیم بازیکنان دیگر از نظر ذهنی هم شرایط بهتری در بازی پیدا کنند، چون آنها در جنبه‌های فیزیکی بازی خیلی خوب هستند.
او با اشاره به فیزیکی بودن بازی می‌گوید: بازی با این سبک در ابتدا برایم کمی سخت بود. حالا واقعا بهترم. به نظرم در بازی‌های بعد شرایط بهتری هم پیدا می‌کنم.

کاش اجازه حضور یک خارجی بیشتر می‌دادند
ماریا تاکید می‌کند: به نظرم لیگ ایران سطح بدی ندارد؛ اما اگر اجازه حضور سه بازیکن خارجی را می‌دادند، بهتر بود. اگر بازیکنان خارجی بیشتر باشند، به تدریج همه مجبور می‌شوند که بیشتر به جنبه‌های تاکتیکی بازی فکر کنند. وگرنه از نظر سرعت مسابقات و سایر جنبه‌های بازی همه چیز خوب است.
بازیکن یونانی ادامه می‌دهد: من به بازیکنان ایرانی خیلی احترام می‌گذارم، چون واقعا تلاش می‌کنند. چیزی هم که درباره بازی می‌گویم، مربوط به ذهنیت است. به نظرم به تدریج همه چیز بهتر می‌شود.


بازگشت به صفحه اخبار