پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: کاپیتان کوچین: دوست دارم مثل باتجربه‌ها خونسرد باشم
فرشته سیفی ناجی
بخش:
تریبون
تاریخ انتشار:
1399/11/12 15:58
کاپیتان کوچین: دوست دارم مثل باتجربه‌ها خونسرد باشم


کاپیتان کوچین: دوست دارم مثل باتجربه‌ها خونسرد باشم

کاپیتان تیم بسکتبال جوانان ۲۰۲۰ (کوچین آمل) درباره تفاوت‌هایی که در لیگ برتر به آن توجه کرده، گفت: یکی از تفاوت‌ها خونسردی بازیکنان باتجربه است. ما خیلی استرس داریم. شخصا دوست دارم که مثل بازیکنان باتجربه باشم.


به گزارش ۳ ثانیه؛ متین آقاجانپور بازیکن تیم کوچین درباره عادت کردن این تیم به فضای لیگ برتر به خبرنگار ما گفت: واقعا جو لیگ برتر فرق می‌کند. ما امسال از دسته یک به لیگ برتر آمدیم و همه چیز در ابتدا برایمان گنگ بود. نوع بازی تیم‌ها، سوت‌های داوران و کارهایی که بازیکنان در لیگ برتر می‌کنند، همه با دسته یک فرق دارد. گاهی شیطنت‌هایی می‌کنند که از چشم داوران دور می‌ماند.
بازیکن جوانان درباره چیزی که از تیم‌های حرفه‌‌ای لیگ برتر یاد گرفته، ادامه داد: بازیکنان حرفه‌‌ای مثل بازیکنان تیم مهرام واقعا خونسردی خاصی در بازی خود دارند. چهره آنها را در بازی هفته قبل مقابل ما نگاه می‌کردی، انگار برایشان تفاوتی نداشت که ببازند. اتفاقا همین خونسردی مهرامی‌ها باعث شد که بازی را ببرند. در حالی که ما خیلی استرس داشتیم. تیم ما حتی تا دو دقیقه آخر هم از مهرام پیش بود؛ اما همان استرس باعث باختمان شد.
آقاجانپور تاکید کرد: من هم خیلی دوست دارم که مثل بازیکنان حرفه‌‌ای در بازی خونسرد باشم، ولی هنوز نیستم و به نظرم کمی طول می‌کشد. به هر حال بازیکنان تیم ما هنوز ۲۰ ساله هستند و همگی باید تجربه به دست بیاوریم.


ارزش باخت مقابل مهرام از بردها بیشتر بود
بازیکن تیم کوچین با اشاره به بازی نزدیک مقابل مهرام گفت: واقعا در این مسابقه بی‌تجربگی ما مشخص بود، ولی آن بازی مقابل مهرام برایمان از پیروزی‌هایی که مقابل بندرعباس و کرمان آوردیم، ارزش بیشتری داشت. ما در شروع دور برگشت به خود گفته بودیم که به برد نیاز داریم و به هر شکلی باید ببریم. اتفاقا در بازی ۱۰۰ امتیازی مقابل بندرعباس در حمله انرژی خیلی زیادی گذاشتیم و کمی در دفاع اشتباهات فردی داشتیم. وضعیت در بازی‌های بعد بهتر شد.


احتمال لغو مسابقات آسیایی باعث شد که به خودمان بیاییم
او درباره احتمال لغو مسابقات جوانان آسیا و تاثیر آن در روحیه بازیکنان جوانان گفت: ما قبل از دور برگشت این موضوع را شنیدیم. امیدوارم اینطور نشود، چون این بازیکنان پنج شش سال است که با هم هستند. هر چند این خبر باعث شد که بازیکنان در دور برگشت به خودشان بیایند و نشان دهند که واقعا در حد آسیا هستند.


بازیکنان بدون من و آقامیری هم خوب بازی می‌کنند
آقاجانپور که به همراه جلال آقامیری از نظر رده سنی به تیم ملی جوانان نمی‌خورد، توضیح داد: اتفاقا من و جلال را در بازی دور رفت مقابل شیمیدر بازی ندادند و گفتند در این بازی فقط بازیکنان تیم جوانان باید بازی کنند. به نظرم بدون ما هم خیلی خوب بازی کردند و فقط در کوارتر چهارم کمی بازی عوض شد.

 

منبع عکس: صفحه اینستاگرام باشگاه کاله


بازگشت به صفحه اخبار