پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: نسخه پیچی برای تیم ملی تمام نمی‌شود
فرشته سیفی ناجی
بخش:
تریبون
تاریخ انتشار:
1399/11/20 17:38
نسخه پیچی برای تیم ملی تمام نمی‌شود


نسخه پیچی برای تیم ملی تمام نمی‌شود

قرار گرفتن نام ارسلان کاظمی در فهرست تیم ملی، صدای بسیاری از انتقادات را خاموش کرد؛ اما همچنان نسخه پیچی برای تیم ملی ادامه دارد


به گزارش ۳ ثانیه؛ دعوت نشدن ارسلان کاظمی در دو سال گذشته، بیشترین حاشیه را برای تیم ملی بسکتبال درست می‌کرد. کادرفنی تیم ملی بسکتبال بالاخره برای پنجره سوم انتخابی کاپ آسیا تصمیم گرفت به همه این مسائل خاتمه دهد و ارسلان کاظمی دوباره به تیم ملی دعوت شد. هر چند این سوال برای ما باقی ماند که جریان دو سال دعوت نشدن ارسلان چه بود؟ اگر حاشیه‌‌ای وجود داشت و پشت پرده حل شد، حرفی نیست. اگر واقعا بحث حاشیه نبود و طبق مصاحبه‌های مکرر، موضوع فنی بود، سوال اینجاست که آن مشکل فنی با کاظمی چه بود که برای این پنجره حل شد؟
در هر حال همه از حل شدن حواشی مربوط به دعوت نشدن ارسلان کاظمی خوشحالیم؛ اما همچنان نسخه پیچی برخی برای تیم ملی ادامه دارد.
حالا که خیال برخی دوستان از ارسلان کاظمی راحت شده، اسامی دیگری مطرح می‌شود که در برخی موارد طبیعی است. بازیکنان جوان مستعدی در لیگ دیده می‌شوند که به کیفیت تیم ملی نزدیک هستند؛ اما در این میان تیتری توجه ما را جلب کرد، اینکه حالا مهدی کامرانی را هم دعوت کنید. در این نسخه توصیه می‌شود که گاردهای جوانتر نادیده گرفته شوند و مهدی کامرانی در ۳۸ سالگی دوباره به تیم ملی دعوت شود.
لابد در صورت دعوت از مهدی کامرانی هم نقدهایی را با این مضمون می‌خواندیم که جوانگرایی چه شد و چرا از فلان بازیکن جوان استفاده نمی‌شود.
مهدی کامرانی یکی از اسطوره‌های بسکتبال ایران است و شکی در توانمندی همیشگی او نیست؛ اما با احترام به این ستاره قدیمی باید از کسانی که همیشه نسخه خود را برای تیم ملی می‌پیچند، خواهش کنیم که کمی فضای آزمون و خطا و رشد به همان بازیکنان جوانتری بدهند که خیلی زود تیم ملی باید به آنها سپرده شود.
حتی یکی دو مسابقه مثل انتخابی کاپ آسیا هم در روند رشد بازیکنی مثل سینا واحدی تغییر ایجاد می‌کند. مهدی کامرانی تمام افتخارات ممکن را همراه تیم ملی به دست آورده و برای همه هواداران بسکتبال عزیز است؛ اما در صورتی که از نگاه دوستان هنوز برای او جایگزین مناسبی پیدا نکرده‌‌ایم، قطعا بازگرداندن مقطعی کامرانی هم چاره کار تیم ملی نیست.


بازگشت به صفحه اخبار