پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: کبیر: انتخاب گرگانی‌ها براساس شایستگی بوده است
فرشته سیفی ناجی
بخش:
تریبون
تاریخ انتشار:
1399/08/16 00:08
کبیر: انتخاب گرگانی‌ها براساس شایستگی بوده است


کبیر: انتخاب گرگانی‌ها براساس شایستگی بوده است

رئیس هیات بسکتبال گلستان، امتیاز ویژه فدراسیون به گرگان را برای رفع کدورت‌ها رد می‌کند و اعتقاد دارد که انتخاب‌ها از این شهر براساس شایستگی است.

به گزارش ۳ ثانیه؛ اسدالله کبیر مدیرفنی تیم بسکتبال شهرداری گرگان و رئیس هیات بسکتبال گلستان پاسخگوی سوالات ما درباره حواشی چند ماه اخیر درباره گرگان شد:

*در جریان نیمه کاره ماندن لیگ‌های دنیا به دلیل شیوع کرونا، بسیاری از کشورهای دیگر هم قهرمان اعلام نکردند. چطور شد که گرگانی‌ها انقدر احساس می‌کردند در حق آنها اجحاف شده است؟
با توجه به شرایطی که فصل قبل در جدول داشتیم و بازی‌هایی که انجام دادیم، این حس وجود داشت. بیشتر از همه هواداران ما ناراحت بودند و در هر صورت اختلاف نظری به وجود آمد.
 
**قصد کناره گیری داشتید. چطور شد که تصمیم به بازگشت گرفتید؟
 صحبت‌هایی که دکتر طباطبایی و شهردار ما در جلسه‌‌ای انجام دادند، به این جمع بندی رسید که حضور شهرداری گرگان در لیگ به نفع بسکتبال است. ما هم بلافاصله تیم را جمع کردیم و تیم خوبی هم بستیم. انشالله امسال بتوانیم نتایج پارسال را تکرار کنیم.
 
**یک ناراحتی هم از رامین طباطبایی رئیس فدراسیون داشتید و در جلسه گرگان به دو شغله بودن شما ایراد گرفتند. کدورت‌های بین شما حل شد؟
گاهی اوقات آدم در شرایطی قرار می‌گیرد که عکس العمل‌هایی نشان می‌دهد. ما و ایشان به دل نگرفتیم و مسئله حل و فصل شده است.
 
**در جامعه بسکتبال با توجه به انتخاب سرمربیان تیم‌های ملی و رئیس کمیته مسابقات از گرگان حس می‌شود که فدراسیون امتیازاتی به گرگان داد تا شرایط عادی شود. اینطور نیست؟
نه، نظرم این است که همه این افراد براساس شایستگی خود انتخاب شده اند. مهران شاهین طبع سرمربی شهرداری گرگان تا به حال امتحان خود را پس داده و رزومه او هم موجود است. با توجه به اینکه واقعا با قیمت‌های موجود نمی‌شود مربی خارجی جذب کرد، فدراسیون براساس شرایط تصمیم گرفت.
آقای زحمتکش سرپرست کمیته مسابقات، سالها مربی بین المللی بوده و قضاوت کرده است. اگر فدراسیون او را آورد، قطعا روی شایستگی‌های خودش بود. سایر گرگانی‌ها هم که در جاهای دیگر هستند، اگر بررسی کنید، شایستگی این را داشته‌‌اند که از آنها استفاده می‌شود. گرگان مهد بسکتبال است، داوران، مربیان، بازیکنان و هواداران همه عاشق بسکتبالند. به همین دلیل هم پی گیر کار خود هستند و کسانی که پی گیرند به هر حال جایی باید خود را نشان دهند.
 
*این انتخاب‌ها به خصوص سرمربی مشترک تیم ملی و گرگان، حاشیه‌های این تیم را در لیگ بیشتر نمی‌کند؟
مهران شاهین طبع پارسال هم بود و مشکلی به وجود نیامد، البته برخی دوستان حاشیه‌هایی را به وجود می‌آورند؛ ولی او صادقانه برای تیم ملی و باشگاه خود زحمت می‌کشد و عاشق کار کردن است.

**بخشی از قدرت شهرداری گرگان به تماشاگران این تیم بود. به نظرتان چقدر نبود تماشاگر روی تیم گرگان تاثیر می‌گذارد؟
صد در صد نبود تماشاگر اثرگذار است، چون برای تیم‌های دیگر با توجه به آن تعداد تماشاگر، بازی در گرگان سخت است. هر چند ما پارسال در آبادان، بندرامام یا مقابل شیمیدر قم نشان دادیم که خارج از خانه هم می‌توانیم خوب نتیجه بگیریم. در واقع قدرت تیم در گرگان با حضور تماشاگران مضاعف می‌شود؛ اما بدون تماشاگر هم شرایطی داریم که بازی‌های خوبی انجام دهیم.

**گرگان نتایج پارسال را با توجه به قدرت حریفان تکرار می‌کند؟
پارسال شرایط دقیقا به همین شکل بود و تیمها قدرتمند بودند. به نظرم مدیریت تیم‌ها بسیار اهمیت دارد. از طرفی امیدواریم که حادثه‌‌ای هم برای کسی پیش نیاید. به هر حال بسکتبال به شکلی است که دو بازیکن کلیدی آسیب ببینند، تاثیر زیادی در تیم می‌گذارد. در کل ما شرایطی داریم که بازی‌های خوبی در لیگ امسال انجام دهیم.

بازگشت به صفحه اخبار