پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: سرمربی جوانان: خبر سهمیه جهانی به بازیکنان انگیزه داد
فرشته سیفی ناجی
بخش:
تریبون
تاریخ انتشار:
1399/12/26 22:14
سرمربی جوانان: خبر سهمیه جهانی به بازیکنان انگیزه داد


سرمربی جوانان: خبر سهمیه جهانی به بازیکنان انگیزه داد

سرمربی تیم جوانان ۲۰۲۰ اعتقاد دارد که اعلام خبر سهمیه جهانی این تیم دیروز باعث انگیزه مضاعف تیم شد و به همین دلیل امروز آویژه را در آخرین بازی پلی آف شکست دادند.


به گزارش ۳ ثانیه؛ تیم بسکتبال جوانان ۲۰۲۰ در کمتر از ۲۴ ساعت، دو اتفاق خوشایند را جشن گرفت. اعضای این تیم دیروز متوجه شدند که با توجه به انصراف ژاپن و نیوزیلند، سهمیه جام جهانی زیر ۱۹ سال را دریافت کرده‌‌اند و امروز با پیروزی مقابل آویژه مشهد به یک چهارم نهایی لیگ برتر صعود کردند.
رضا نوری سرمربی باتجربه تیم جوانان در این باره توضیح داد: بعد از ظهر دیروز، مسعود قاسمی مدیر تیم‌های ملی تماس گرفت و از انصراف تیم‌های نیوزیلند و ژاپن خبر داد که باعث شد تیم ما جهانی شود. ما هم بچه‌ها را جمع کردیم و به آنها گفتیم.
سرمربی تیم جوانان افزود: قبلا هم گفته بودم که اگر این تیم به مسابقات آسیایی می‌رفت، مطمئنا روی سکو قرار می‌گرفتیم. حالا هم که براساس رنکینگ تیم‌ها سهمیه جهانی می‌گیرند. این خبر خوش باعث شد که انگیزه بازیکنان بیشتر شود.
نوری با اشاره به تساوی یک - یک با آویژه گفت: بعد از خبر سهمیه جهانی به بازیکنان خود گفتم که اگر به مشهد ببازید، می‌گویند حقشان نبود. خوشبختانه خیلی خوب کار کردیم و به مرحله بعد صعود کردیم.

شروع اردوی جهانی از اردیبهشت
نوری که هدایت تیم ملی جوانان را هم در جام جهانی برعهده خواهد داشت، از برنامه این تیم گفت: ما از اول اردیبهشت تمرینات خود را برای جام جهانی شروع می‌کنیم. چند روز قبل از شروع اردو هم فراخوان برای بازیکنانی می‌دهیم که در تیم نبودند. از استان‌ها می‌خواهیم که بهترین بازیکنان خود را بفرستند.
او درباره شانس بازیکنان خارج از ترکیب کوچین افزود: الان مهرام دو بازیکن و همچنین مشهد و اصفهان بازیکنانی دارند که همه آنها را تحت نظر داریم. اگر بازیکنی خیلی بهتر از بازیکنان حاضر در تیم بود، از او در جام جهانی استفاده می‌کنیم.
چند سال بازی کنار یکدیگر
سرمربی جوانان درباره تفاوت این تیم با دوره های قبل به زمان طولانی کار با آنها اشاره کرد و گفت: این تیم را از سال ۱۳۹۳ جمع کردیم. اردوهای مقطعی آنها از ۹۴ شروع شد و از سال ۹۶ که من هدایت این تیم را برعهده گرفتم، دو بار در لیگ دسته یک شرکت کردیم. سال اول همه آنها ۱۶ ساله بودند و فقط به قزوین باختیم. سال دوم همه ۲۰ مسابقه خود را بردیم و ۴۰ امتیاز داشتیم، ولی ویروس کرونا باعث تعطیلی مسابقات شد.
نوری ادامه داد: امسال به همت فدراسیون بسکتبال و باشگاه‌هایی که بازیکنان خود را به ما دادند، به عنوان تیم ملی جوانان در لیگ برتر شرکت کردیم. جا دارد از باشگاه‌های مهرام و آتشی هم تشکر کنم که شش بازیکن به ما دادند و با تیم واقعی جوانان وارد مسابقات شدیم. اوایل هم به دلیل مسائل روحی ضعیف کار کردیم، ولی به تدریج خودمان را پیدا کردیم.


بازگشت به صفحه اخبار