پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: زندی: دخترم همش می گوید بسکتبالِ بابا
فرشته سیفی ناجی
بخش:
تریبون
تاریخ انتشار:
1399/12/27 18:17
زندی: دخترم همش می گوید بسکتبالِ بابا


زندی: دخترم همش می گوید بسکتبالِ بابا

بازیکن اسبق تیم ملی بسکتبال می‌گوید: دخترم با دیدن بازی‌هایم از تلویزیون می‌گفت بسکتبال بابا.


به گزارش ۳ ثانیه؛ ایمان زندی دیروز به طور رسمی از دنیای بسکتبال خداحافظی کرد. یک فصل بازی بیشتر برای او به این معنی بود که دختر دو ساله‌‌اش هم شانس دیدن بازی‌های پدر را پیدا کرد.
زندی درباره واکنش دخترش می‌گوید:


وقتی از تلویزیون نگاه می‌کرد، همش می‌گفت: بسکتبال بابا. روی همه چیز مثل تخت، کاغذ و مبل با خودکار چیزهایی می‌کشد و باز می‌گوید: بسکتبال بابا.


زندی خداحافظی تنهایی در سالن آزادی داشت. کسی متوجه خداحافظی او نشد و خودش بی‌توجه چهار گوشه سالن آزادی را بوسید. ملی پوش سابق بسکتبال توضیح می‌دهد:


اکثر ورزشکاران به همین شکل خداحافظی می‌کنند. بعضی ورزشکاران شانس این را دارند که در حضور تماشاگر یا بازی‌های ملی خداحافظی کنند. بدشانسی ما این بود که امسال به دلیل کرونا کلا تماشاگران نبودند.
من تصمیم خداحافظی را از هفته قبل گرفته بودم. به دلیل اینکه احساس می‌کنم از نظر ذهنی شرایط ادامه فعالیت به عنوان بازیکن را ندارم، البته از نظر فیزیکی مشکلی نداشتم. دوست داشتم که در جمع هشت تیم قرار بگیریم و بعد این کار را انجام دهم.


اسیر کم تجربگی مربی شدیم
بازیکن آویژه مشهد درباره حذف تیم خود می‌گوید:


بازیکنان آویژه پارسال و امسال خیلی زحمت کشیدند، ولی متاسفانه در بازی پلی آف اسیر انگیزه و جوانی تیم کوچین به علاوه جوانی کادرفنی خودمان شدیم.
سرجان مربی جوان و خیلی خوبی است. دو سال این را نشان داده، ولی امسال اولین تجربه پلی آف برای او بود. ما اسیر کم تجربگی مربی خود در مقابل تجربه خیلی زیاد مربی کوچین شدیم.


بازیکنان کوچین بعد از خوشحالی خود به رختکن آویژه رفتند و به بازیکن باتجربه حریف خسته نباشید گفتند و با او عکس یادگاری گرفتند. زندی با تشکر از بازیکنان جوانان می‌گوید:


کار خیلی قشنگی انجام دادند و واقعا نشان دادند که به جز مسائل تکنیکی و فنی، از نظر اخلاقی هم خیلی خوب تربیت شده اند. این نشان از شخصیت و اخلاق کادرفنی این تیم به خصوص آقای نوری دارد که بچه‌ها را اینطور تربیت کرده است. از آنها واقعا تشکر می‌کنم، لحظه قشنگی برایم رقم زدند.


او که در حال حاضر کارت درجه یک مربیگری دارد، در رابطه با آینده خود توضیح می‌دهد:


سعی می‌کنم که در یکی دو سال آینده به چند کلینیک خارج از کشور بروم و کمی تجربه کسب کنم، بعد اگر خواستم به این قضیه ورود کنم. به نظرم مربیگری و بازی دو مقوله جدا از هم است. اگر استعداد و توانایی آن را داشته باشم، حتما ورود می‌کنم. فعلا عجله‌‌ای برای این کار ندارم.


بازیکن اسبق تیم ملی درباره بهترین خاطره خود می‌گوید:۲۲ سال در لیگ ایران بازی کردم و خاطرات قشنگ زیادی دارم. بهترین خاطره من از بسکتبال، اولین مدال بازی‌های آسیایی سال ۲۰۰۶ بود که همراه آن تیم مدال برنز بازی‌های آسیایی را کسب کردیم. این شروع نسل طلایی بود. من آن لحظه را خیلی دوست داشتم.


بسکتبال از ۹ سالگی
زندی سال‌های بسکتبال خود را حساب کرده و می‌گوید:


از همه اعضای خانواده خود تشکر می‌کنم، آنها همیشه در این سال‌ها من را دعا کردند. همسرم از خودگذشتگی زیادی انجام داد. قطعا اطراف یک ورزشکار افراد زیادی از خود گذشتگی می‌کنند تا به سطح بالایی برسد. از همه آنها تشکر می‌کنم. از ۹ سالگی بسکتبال را شروع کردم و مدتی طولانی در بسکتبال بودم. از همه کسانی که یار و همراهم بودند، تشکر می‌کنم.بازگشت به صفحه اخبار