پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: آرزومندی: فدراسیون مصاحبه‌های بعد از بازی را کنترل کند
فرشته سیفی ناجی
بخش:
تریبون
تاریخ انتشار:
1400/01/20 13:27
آرزومندی: فدراسیون مصاحبه‌های بعد از بازی را کنترل کند


آرزومندی: فدراسیون مصاحبه‌های بعد از بازی را کنترل کند

سرمربی تیم بسکتبال مهرام اعتقاد دارد که صحبت‌های مربیان دربارهٔ داوری روی کمیتهٔ داوران و تیم داوری فشار می‌گذارد.

به گزارش ۳ ثانیه؛ علی آرزومندی سرمربی مهرام تهران بعد از شکست در دومین مسابقهٔ نیمه نهایی مقابل نفت آبادان در جمع خبرنگاران گفت: من فکر می‌کنم کل بازی در حمله خوب نبودیم، در کوارتر چهارم از اشتباهات دفاعی ما استفاده کردند و موقعیت‌های بهتری در حمله داشتند و فاصله انداختند.
روی داوران فشار می‌گذارند
آرزومندی با تاکید بر اینکه هیچ وقت به خود اجازه نمی‌دهد که دربارهٔ داوری صحبت کند، افزود: تصویر غلطی در بسکتبال ایران وجود دارد که اگر تیمی می‌بازد یا عقب می‌افتد، بلافاصله بعد از بازی مصاحبه می‌کنند که داوری باعث شد چه اتفاقی بیافتد. در هیچ لیگی این اجازه را نمی‌دهند که کسی دربارهٔ داوری حرف بزند. اگر حرف بزنی یعنی روی داور فشار می‌گذاری.
سرمربی مهرام تاکید کرد: به تیم آبادان تبریک می‌گویم که خوب بازی کردند و جنگیدند. هیچ مشکلی هم با این تیم ندارم. من دربارهٔ روالی صحبت می‌کنم که به نظرم غلط است. این را باید فدراسیون کنترل کند. من نمی‌توانم ببازم و بعد دربارهٔ داوری مصاحبه کنم. وقتی این اتفاق رخ می‌دهد، یعنی به برد و تلاش تیم مقابل اهانت می‌کنیم و فشار روی کمیته داوران می‌آوریم.
بد بازی کردیم و من مسئولم
آرزومندی گفت: من می‌گویم که ما بد بازی کردیم، به داوری هم نباختیم. مسئول آن هم من هستم. حالا باید اشتباهات خود را اصلاح کنیم تا بازی بعد را ببریم؛ ولی بسکتبال چارچوب و داور وظایفی طبق آن چارچوب در بازی دارد. اگر شرایط بازی از شکلش خارج شود، داور موظف است که با اهرم‌های خود بازی را کنترل کند.
سرمربی مهرام افزود: این در بسکتبال رسم است که وقتی به کسی تکنیکال می‌دهند انگار که به او اعتبار می‌دهند تا دو دقیقه اعتراض کند.
شما مدل دفاع پیک‌‌اند رول و من تو من آبادان را ببینید، چطور بازیکن می‌تواند با دست، حریف را کنترل کند؟ قانون بسکتبال می‌گوید که باید با بازیکن بدون توپ یک دست فاصله داشته باشی و روی بازیکن با توپ فشار می‌آورند.

بازگشت به صفحه اخبار