پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: کاپیتان تیم سه نفره: هیچ چیز غیر ممکن نیست




فرشته سیفی ناجی
بخش:
تریبون
تاریخ انتشار:
1400/03/04 22:32
کاپیتان تیم سه نفره: هیچ چیز غیر ممکن نیست


کاپیتان تیم سه نفره: هیچ چیز غیر ممکن نیست

کاپیتان تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان گفت: کار خیلی سختی در مسابقات انتخابی المپیک داریم؛ اما هیچ چیز غیر ممکن نیست.

به گزارش ۳ ثانیه؛ تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان ایران از فردا در مسابقات انتخابی المپیک با حریفان خود رقابت می‌کند. معصومه اسماعیل‌زاده به عنوان کاپیتان تیم اعزامی به ۳ ثانیه گفت: من خودم این عنوان را قبول ندارم، قضیه کاپیتانی بیشتر به مدیریت تیم از نظر انگیزه مربوط است و اینکه مثلا روحیهٔ بازیکن کم تجربه را بالا ببری. چهار بازیکن بسکتبال سه نفره در کنار هم قرار دارند. به هر حال بعد از سعیده علی عزیز که جایش خالی است، به من لطف داشتند و امیدوارم بتوانم کمک کنم.
 
هیچ چیز غیرممکن نیست
او درباره شانس بیشتر در مسابقات مجارستان نسبت به اتریش گفت: آن تیم‌هایی که کسب سهمیه می‌کنند، در مسابقات مجارستان نیستند. آن مسابقات هم به اسم آسان است، چون تعداد تیم‌ها کمتر است. وگرنه تیم‌های حاضر در مسابقات یونیورسالیتی مجارستان هم مدعی هستند و کار خیلی سخت است. هر چند هیچ چیز غیر ممکن نیست، ما دست و پا بسته به مسابقات نمی‌رویم و واقعا موفقیت تیم غیر ممکن نیست.
ملی پوش بسکتبال سه نفره افزود: ما بازیکنان به همدیگر قول داده‌‌ایم که هر چه در توان داریم، بگذاریم تا اتفاق خوبی رخ دهد و چیزی پیش بیاید که تا به حال نبوده است. اگر بشود که اتفاق خوبی است و اگر نه، امیدوارم نمایشی در خور ایران داشته باشیم.
 
از یک مسابقه رسمی به مسابقات رسمی بعدی
او با اشاره به اینکه همه تلاش خود را در تمرینات کرده‌‌اند، افزود: قبل از بازی‌های اصلی، همه تیم‌ها در تورنمنت‌هایی شرکت کرده و اشتباهات و کاستی‌های خود را در این مسابقات رفع می‌کنند. ما متاسفانه در مسابقاتی رسمی شرکت می‌کنیم و دوباره تا سال بعد فقط تمرینات و بازی‌های داخلی خودمان را داریم.
اسماعیل‌زاده تاکید کرد: هر وقت می‌گفتیم کم تجربه‌‌ایم، در جواب می‌گفتند که دو سه جام جهانی و کاپ آسیا رفته‌‌اید، در حالی که بسکتبال سه نفره فقط با بازی پیش می‌رود و نمی‌توان با تمرین صرف برای کسب سهمیه المپیک رفت.
ملی پوش بسکتبال بانوان گفت: تورنمنت‌هایی هم که این چند سال داشته‌‌ایم، داخلی بوده و سطح آن با مسابقات بین المللی قابل مقایسه نیست. ما در تورنمنت‌هایی مثل فرمند کاپ شرکت کردیم تا رنک خود را بالا ببریم، در حالی که باید مسابقات مختلفی باشد و ترکیب‌های مختلف امتحان شوند یا همان ترکیب در رویدادهای متفاوت شرکت کند.
 
هنوز در حواشی هستیم
اسماعیل‌زاده ادامه داد: ما هنوز عقب هستیم و در حواشی این به سر می‌بریم که اگر فلان بازیکن بود، بهتر می‌شد. به نظرم اصل همین بحث‌هایی مثل حضور در مسابقات است. اگر قرار به پیشرفت باشد، باید بیشتر در فضای بین المللی قرار بگیریم.
 
بزرگان بسکتبال بانوان صبوری کردند
اعضای تیم ملی بسکتبال سه نفره در ویدئویی به بزرگان تاریخ بسکتبال بانوان ادای احترام کردند، اسماعیل‌زاده درباره این حرکت قبل از اعزام تیم ملی گفت: عزیزانی که هستند یا آنهایی که در دنیا نیستند، قدم‌های اول را برداشتند، صبوری کردند و بسکتبال بانوان با آنها روز به روز پیشرفت کرد. توقف‌هایی هم وجود داشت، ولی در هر حال گام‌های اول مهم است. ما هم سعی می‌کنیم راه آنها را ادامه دهیم و قطعا نسل‌های بعد، راه ما را ادامه می‌دهند.

بازگشت به صفحه اخبار