پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: نایب رئیس بانوان در نقش منتقد بیرونی!
فرشته سیفی ناجی
بخش:
تریبون
تاریخ انتشار:
1400/03/08 19:06
نایب رئیس بانوان در نقش منتقد بیرونی!


نایب رئیس بانوان در نقش منتقد بیرونی!

نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال با مطرح کردن انتظار بیشتر از تیم سه نفره، توپ را مانند منتقدان به زمین بازیکنان می‌اندازد.

به گزارش ۳ ثانیه؛ تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان در چند روز اخیر به شدت تحت فشار انتقادات بوده است. این تیم در تورنمنت اتریش چهار باخت داشت.

بازیکنان تیم سه نفره پیش از اعزام هم تاکید کرده بودند که مدت‌ها از میادین بین المللی دور بوده‌‌اند و آماده‌سازی آنها قابل مقایسه با تیم‌های بزرگ جهانی نیست.

فریده شجاعی نایب رئیس بانوان فدراسیون که مسئولیت اول را در بخش بانوان برعهده دارد، علاوه بر اینکه در راه‌اندازی بسکتبال پایه پنج نفره منفعل عمل کرده، در گرفتن امکانات بهتر برای بخش سه نفره بانوان هم کمکی نکرده است. در حال حاضر هر یک از تیم های ملی پایه در بخش پسران یک اسپانسر اختصاصی دارد و در شروع کار بسکتبال سه نفره هم اسپانسرهایی پیش قدم شده بودند؛ اما مشخص نیست در نهایت چه اتفاقی افتاد که خبری از ادامه همکاری اسپانسرها به صورت اختصاصی در بسکتبال سه نفره بانوان نشد. شجاعی حالا در مصاحبه با ایسنا گفته است: «بهترین تیم‌های دنیا در این تورنمنت شرکت کرده بودند و قابل پیش‌بینی بود که تیم ملی مقامی کسب نکند اما انتظار داشتیم بهتر از این بازی کنند.»
او همچنین تاکید کرده بعد از این بازی‌ها به این نتیجه رسیدند که باید بسکتبال سه نفره از پنج نفره جدا شود.

سوال از نایب رئیس بانوان فدراسیون این است که به جز یک ماه اردوی داخلی در یک سال و نیم گذشته چه برنامهٔ دیگری برای تیم ملی سه نفره تدارک دیده بودند که انتظار بهتری داشتند؟ و همچنین در صورتی که زیر ساخت‌هایی برای جداسازی بسکتبال سه نفره از پنج نفره فراهم است، چطور زودتر اقدام نکردند؟

بسیاری از منتقدان در سه سال گذشته روی جداسازی تاکید داشتند. حتی در صورتی که عده‌‌ای حاضر به رها کردن بسکتبال پنج نفره و ملحق شدن به بخش سه نفره باشند، آیا فدراسیون بسکتبال برنامهٔ خاصی برای حضور این عده در تورهای جهانی و سرمایه گذاری ویژه روی این بخش در نظر گرفته است؟ در غیر این صورت جداسازی بسکتبال پنج نفره و سه نفره چطور جواب می‌دهد؟

در هر حال انداختن توپ در زمین بازیکنان که عملکرد همیشگی خود را نداشتند، بیشتر به رفع تکلیف فدراسیون شباهت دارد و بدون تعارف باید گفت که از همان ابتدا تلاش برای المپیکی شدن در بسکتبال سه نفرهٔ بانوان، لقمه‌‌ای بزرگتر از ظرفیت‌های موجود در ایران بود.
سعی می‌کنیم در روزهای آینده سراغ مسئولان بسکتبال سه نفره رفته و برخی ابهامات را در صحبت با آنها هم پی گیری کنیم.

بازگشت به صفحه اخبار