پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: هزینه‌های میزبانی، قراردادها را به صفر رساند
فرشته سیفی ناجی
بخش:
تریبون
تاریخ انتشار:
1399/08/19 20:30
هزینه‌های میزبانی، قراردادها را به صفر رساند


هزینه‌های میزبانی، قراردادها را به صفر رساند

سرمربی تیم بسکتبال بانوان گاز از دریافتی‌ چند صد هزار تومانی تا چند میلیون تومانی بازیکنان این تیم برای شرکت در لیگ امسال می‌گوید که با شرایط فعلی در همین حد هم پرداخت نخواهد شد.

فرانک طیاری سرمربی تیم بسکتبال بانوان گاز تهران در خصوص شروع لیگ با هشت بازیکن به خبرنگار ۳ ثانیه گفت: قبل از شروع لیگ به بازیکنان خود گفتم در صورتی که شخصی با شرایط روانی پیش آمده در پاندمی کرونا به مشکل برخورده است، می‌تواند بازی نکند و در این بین عده‌‌ای از این صحبت‌ها استقبال کردند و در لیگ امسال شرکت نکردند.
 
وی در خصوص نحوه برگزاری مسابقات امسال افزود: فدراسیون امسال با راهی که برای برگزاری مسابقات در پیش گرفته، پرونده خود را لکه دار کرده است.
 
سرمربی گاز تهران با اشاره به تغییر در تصمیم گیری‌ها در جلسات لیگ گفت: در ابتدا از ما خواستند که برای شرکت در لیگ ۲۰ میلیون تومان ورودی بدهیم و میزبانی مسابقات نیز با خودشان باشد. اکنون به این نتیجه رسیده‌‌اند که هر میزبانی برای تیم‌های تهرانی دو و نیم میلیون تومان هزینه دارد.
 
طیاری ادامه داد: زمانی که در جلسه هماهنگی، حرفی زده می‌شود، تیم‌ها نیز سعی می‌کنند که خود را با همان شرایط هماهنگ کنند. در این بین اگر برنامه‌ها تغییر کند، تیم به مشکل بر می‌خورد، همان طور که این اتفاق افتاد و متوجه شده‌ایم که میزبانی در دور رفت و برگشت ۲۰ میلیون تومان خرج می‌برد.
 
وی با اشاره به مشکل حساب و کتاب در تیم خود گفت: با توجه به هزینه‌هایی که فدراسیون و کرونا برای تیم‌ها تراشیده‌‌اند، دیگر تیم ما قادر نخواهد بود مبالغ قراردادی را به بازیکنان خود پرداخت کند. به طوری که قراردادها را هم پاره کردیم؛ اما نمی‌توان بازیکن را از شهرستان بدون پشتیبان آورد.
 
سرمربی گاز تهران در خصوص دریافتی اعضا این تیم افزود: پنج نفر اول تیم ما قراردادهای ۲ یا ۳ میلیون تومانی داشتند. بقیه در حد ۱۰۰ یا ۲۰۰ هزار تومان و خودم و کادرفنی نیز هزار تومان در برگه نوشته‌ایم که قرارداد خالی نباشد.
 
طیاری با اشاره به این موضوع که اگر فدراسیون شرایط برگزاری لیگ امسال را از ابتدا به طور واضح بیان می‌کرد، همان اول کار کنار می‌رفتیم؛ گفت: امسال فدراسیون با حفظ امتیاز تیم برای یک سال موافقت نکرد. وضع مالی تیم ما به مانند تیم مهرام نیست که به یکباره مجوز سوپر لیگ می‌گیرند. در چنین شرایطی اگر هم یک سال از بازی‌ها دور بمانیم، فصل بعد می‌گویند که سقوط کرده‌اید و نمی‌شود به لیگ بازگردید.

بازگشت به صفحه اخبار