پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: صمد نیکخواه: شرایط در حد المپیک نیست
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (آقایان)
تاریخ انتشار:
1400/04/26 18:56
صمد نیکخواه: شرایط در حد المپیک نیست


صمد نیکخواه: شرایط در حد المپیک نیست

کاپیتان تیم ملی بسکتبال گفت: شرایط موجود در حد المپیک نیست. فاصله انقدر زیاد شده است که باید به تدریج منتظر سقوط آزاد ورزش در کشور باشیم.

به گزارش ۳ ثانیه؛ صمد نیکخواه بهرامی در حاشیهٔ مراسم بدرقهٔ تیم ملی بسکتبال گفت: همه به شرایط موجود واقف هستند و نمی‌توانیم توقعات غیر واقعی داشته باشیم. در این مدتی که اردوها برگزار شد، تمرینات فشرده‌‌ای برگزار شد و تمام تلاش خود را کردیم.
او درباره آماده‌سازی تیم افزود: شرایط در حد المپیک نیست. این فقط مختص بسکتبال نیست و شرایط خاصی در جاهای مختلف کشور هست؛ ولی وقتی قرار است در مسابقاتی شرکت کنیم، آماده‌سازی در خور آن را هم می‌طلبد. شرایط و امکانات سخت افزاری ما در حد المپیک نیست.
 
بحث غر زدن نیست
نیکخواه بهرامی تاکید کرد: واقعا بحث غر زدن نیست، ما بسکتبالیست‌ها، مربیان و فدراسیون چند سال است که فریاد می‌زنیم و گوش شنوایی نیست. ما از لحاظ تکنولوژی و سخت افزاری خیلی عقب افتاده‌‌ایم و کم‌کم به جایی می‌رسیم که دیگر نمی‌توانیم حتی خودمان را به کشورهای درجه ۲ و ۳ برسانیم.
او با اشاره به مسافرت‌های زیاد همراه تیم ملی از ۱۷ سالگی گفت: هر سال می‌دیدم که عقب هستیم؛ ولی دو سه سال اخیر می‌بینم که فاصله انقدر زیاد است، باید کم کم منتظر سقوط آزاد ورزش کشور باشیم. نه تنها در بسکتبال، بلکه در همه رشته‌ها همین است.
 
جای آیدین خالی است
صمد درباره آیدین برادر فقید خود گفت: اگر او بود حتما حالا نقش بزرگی در بسکتبال ما داشت و جایش خالی است.
کاپیتان تیم ملی بسکتبال در واکنش به پرچمداری المپیک افزود: پرچمداری افتخار بزرگی است و امیدوارم لایق این افتخار باشم. قبلا آنهایی را که پرچمدار بودند؛ الگوی خود قرار می‌دادم و الان خوشحالم که نامم کنار آنها قرار گرفته است.

بازگشت به صفحه اخبار