پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: مخالفت شورای شهر قزوین با لیگ برتر
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (بانوان)
تاریخ انتشار:
1400/04/30 17:17
مخالفت شورای شهر قزوین با لیگ برتر


مخالفت شورای شهر قزوین با لیگ برتر

شورای شهر جدید قزوین با حضور تیم‌های والیبال و بسکتبال این شهر در لیگ برتر مخالفت کرد.

به گزارش ۳ ثانیه؛ شهر قزوین پارسال در لیگ برتر بسکتبال زنان و مردان نماینده داشت؛ اما امسال ممکن است که قزوینی‌ها در هر دو لیگ غایب باشند.
افسانه حسن نایبی سرمربی تیم بسکتبال زنان قزوین در این باره توضیح می‌دهد: "شورای پنجم شهرداری قزوین به لیگ برتر معتقد بود و به مدت سه سال هم از تیم‌ها حمایت کرد. شورای ششم در جلسه‌‌ای که با مدیرکل ورزش و جوانان داشتیم، اعتقاد دارند که باید در هر دو بخش پسران و دختران در لیگ دسته یک شرکت کنیم. این موضوع مربوط به هر دو رشتهٔ والیبال و بسکتبال است. "
 
حضور در دسته یک قطعی، در لیگ برتر مشروط
به خواستهٔ شورای شهر قزوین، تیم‌های این شهر باید بیشتر از بازیکنان بومی استفاده کرده و بازیکن خارجی هم جذب نکنند.
حسن نایبی که معاون ورزشی اداره ورزش و جوانان قزوین هم هست، با اشاره به شرایط تیم زنان ادامه می‌دهد: «اگر تا دقیقه ۹۰ هم اسپانسر خوب پیدا کنیم، به لیگ برتر باز می‌گردیم؛ وگرنه حضور تیم در دسته یک قطعی است.»
 
آخرین وضعیت آقازادگان
تیم شورا و شهرداری قزوین پارسال با درخشش فاطمه آقازادگان لیگ برتر را آغاز کرد؛ اما این بازیکن درست قبل از پلی آف با پارگی ACL زانو مواجه شده و ادامهٔ فصل را از دست داد. حسن نایبی درباره شرایط آقازادگان می‌گوید: «فاطمه فیزیوتراپی را ادامه می‌دهد و پنج روز در هفته، تمرین بدنسازی می‌کند. فعلا اجازهٔ دویدن و دست به توپ شدن ندارد. اگر دکتر کیهانی تا پایان شهریور اجازه دهد، از مهر امسال می‌تواند کار بسکتبال را آغاز کند.»
آقازادگان که در لیست تیم ملی بسکتبال زنان هم حضور دارد، با شرایط فعلی احتمالا به کاپ آسیا در آبان نمی‌رسد؛ مگر اینکه در شهریور به او اجازهٔ شروع تمرینات بسکتبالی بدهند.

بازگشت به صفحه اخبار