پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: پایان انتظار ۵۰ ساله با ۵۰ امتیاز یانیس
فرشته سیفی ناجی
بخش:
NBA
تاریخ انتشار:
1400/04/30 12:37
پایان انتظار ۵۰ ساله با ۵۰ امتیاز یانیس


پایان انتظار ۵۰ ساله با ۵۰ امتیاز یانیس

تیم میلواکی باکس بعد از نیم قرن قهرمان NBA شد و هیولای یونانی به وعدهٔ خود در این شهر عمل کرد.

به گزارش ۳ ثانیه؛ میلواکی باکس امروز ۱۰۵ بر ۹۸ فینیکس سانز را شکست داد و با پیروزی ۴ بر ۲ در سری فینال به قهرمانی رسید.
باکس آخرین بار در سال ۱۹۷۱ قهرمان شده بود. هواداران این تیم با شنیدن آواز قهرمانی در سری فینال به تدریج با تعداد بیشتری کنار هم جمع می‌شدند. باشگاه پیش از آخرین بازی اعلام کرد که فضا را برای حضور ۶۵ هزار نفر در بیرون از سالن فراهم کرده است.
فینیکس امروز در سالن خانگی میلواکی چندان امیدوار نبود. این تیم تا اواخر بازی با اختلاف کمی پیش رفت؛ اما بازی را برنگرداند.
 
با ارزشترین هیولا!
یانیس آنته تکومپو که به هیولای یونانی معروف است؛ سه هفته قبل با مصدومیت زانو، شانس ۵۰-۵۰ برای ادامه فصل داشت. مصدومیت جلوی او را نگرفت، در سه بازی از سری فینال حداقل ۴۰ امتیاز و ۱۰ ریباند داشت. پیش از این شکیل اونیل در سال ۲۰۰۰ چنین آماری ثبت کرده بود.
امتیازات یانیس امروز معنی دار بود: ۵۰ امتیاز برای پایان انتظار ۵۰ ساله.
جرو هالیدی، کریس میدلتون و سایر بازیکنان باکس هم مثل مسابقات قبلی به کمک ستارهٔ یونانی آمدند و یانیس هم بعد از قهرمانی تاکید کرد که به هم تیمی‌های خود اعتماد داشته و به خصوص به کریس میدلتون اشاره کرد که هشت سال در میلواکی مانند خودش منتظر قهرمانی بوده است.
یانیس عنوان با ارزشترین بازیکن سری فینال را به خود اختصاص داد و در کنار بزرگانی مثل مایکل جردن و حکیم اولاجوان قرار گرفت که تنها بازیکنانی با سابقه با ارزشترین بازیکن فصل، با ارزشترین بازیکن سری فینال و بهترین بازیکن دفاعی سال شدند.
 
می‌توانستم به یک «سوپر تیم» بروم
یانیس در سال ۲۰۱۴ تاکید کرده بود که هیچوقت تیم را ترک نمی‌کند تا زمانی که تیمی در حد قهرمانی بسازند. کوبی هم به او گفته بود که بعد از عنوان با ارزشترین بازیکن، نوبت قهرمانی است.
حالا ستارهٔ یونانی به همه اینها در میلواکی رسیده و می‌گوید که می‌توانست به یک سوپر تیم رفته و در آنجا قهرمانی را تجربه کند؛ اما صبر کرد و در میلواکی به این آرزو رسید.
یانیس در ۲۶ سالگی به این عناوین دست یافته است:
۲ بار با ارزشترین بازیکن فصل
یک بار بهترین بازیکن دفاعی
پنج حضور در تیم برتر فصل
چهار حضور در تیم برتر دفاعی
پنج مسابقهٔ آل استار
جایزهٔ بیشترین پیشرفت در سال ۲۰۱۷
بهترین بازیکن سال اولی ۲۰۱۳-۲۰۱۴
قهرمان NBA
MVP فینال

بازگشت به صفحه اخبار