پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: لحظه به لحظه با اخبار المپیک (۳۰ تیر)
فرشته سیفی ناجی
بخش:
آسیا
تاریخ انتشار:
1400/04/30 10:51
لحظه به لحظه با اخبار المپیک (۳۰ تیر)


لحظه به لحظه با اخبار المپیک (۳۰ تیر)

اخبار مربوط به المپیک را در این صفحه دنبال کنید. ساعات ذکر شده پیش از هر خبر، مربوط به زمان انتشار آن خبر است.

به گزارش ۳ ثانیه؛ تنها دو روز تا افتتاحیهٔ المپیک باقی مانده است.
ناکامی هوادار ویژهٔ ژاپن

ساعت ۲۱ کازونوری تاکیشیما که در ۱۵ سال گذشته به بخش‌های مختلف دنیا برای تماشای المپیک سفر کرده است؛ این دوره هم ۴۰ هزار دلار برای تماشای بازی‌های المپیک در کشور خود پرداخت کرده و بلیت‌های زیاد برای خود و دوستانش تهیه کرده بود. پاندمی کرونا برنامه‌های این هوادار ویژه را برهم زد؛ در حالی که با تماشای همه بازی‌ها، نام او در گینس ثبت می‌شد.
 
تعداد کم ژاپنی‌های واکسینه شده
ساعت ۱۹:۲۵ المپیک ۲۰۲۰ در حالی به میزبانی توکیو از دو روز دیگر آغاز می‌شود که فقط ۲۱ درصد مردم ژاپن به طور کامل واکسن کرونا زده‌‌اند، در حالی که بیش از ۸۰ درصد ورزشکاران اعزامی به کرونا پیش از این واکسن زده بودند.
 
اولین تمرین آمریکایی‌ها
ساعت ۱۶:۳۵ تیم ملی بسکتبال آمریکا حریف ایران در المپیک از امروز تمرینات خود را در توکیو آغاز کرد. آمریکایی‌ها عصر دیروز وارد توکیو شده بودند. بازیکنان حاضر در فینال لیگ هم دیرتر به این تیم ملحق می‌شوند.
 
پرچمدار آمریکا هم از بسکتبال انتخاب شد
ساعت ۱۶:۲۰ «سو برد» ستارهٔ بسکتبال زنان آمریکا به عنوان پرچمدار کاروان المپیکی آمریکا انتخاب شد. او پنجمین حضور در المپیک را تجربه می‌کند.

المپیک به استرالیا بر می‌گردد
ساعت ۱۴:۳۶ شهر بریزبن استرالیا به عنوان میزبان المپیک ۲۰۳۲ انتخاب شد. پیش از این شهر سیدنی در سال ۲۰۰۰ میزبان المپیک بود و به این ترتیب بازی‌ها بعد از ۳۲ سال به استرالیا بر می‌گردد.


یک پرچمدار از بسکتبال سه نفره!

ساعت ۱۲:۴۰ پرچمداران بسکتبالیست در مراسم افتتاحیهٔ المپیک هر روز بیشتر می‌شوند. کشور لتونی هم پرچمدار خود را از بسکتبال انتخاب کرد. اگنس چاوارز از بسکتبال سه نفره در کنار یک تنیسور زن به عنوان پرچمداران لتونی معرفی شدند.
 
مرگ ۱۰۰ هزار نفر تا پایان المپیک
ساعت ۱۱:۱۵ تخمین زده می‌شود که کرونا تا پایان المپیک باعث مرگ ۱۰۰ هزار نفر در دنیا شود.
 
داور محجبه در توکیو
ساعت ۱۰:۴۵ سارا جمال داور مسلمان مصری در بازی‌های توکیو قضاوت می‌کند. او اولین زن مسلمان محجبه‌‌ای است که مسابقات بسکتبال (سه نفره) را در المپیک قضاوت خواهد کرد. منبع: TRT World
 
«زک لاوین» اجازهٔ سفر پیدا کرد
ساعت ۱۰:۳۰ لاوین ملی پوش بسکتبال آمریکا که به دلیل پروتکل‌های کرونا همراه این تیم به توکیو سفر نکرده بود؛ حالا مشکلی برای سفر به توکیو و پیوستن به تیم ملی آمریکا ندارد.
 
شروع تمرینات تیم ملی ایران
ساعت ۱۰:۲۰ ملی پوشان بسکتبال ایران برای اولین تمرین خود در توکیو به سالن بسکتبال رفتند.

بازگشت به صفحه اخبار