پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: تبریک به تیم ایران، تاسف از ترن اورها و پنالتی‌ها
فرشته سیفی ناجی
بخش:
تریبون
تاریخ انتشار:
1400/05/03 21:45
تبریک به تیم ایران، تاسف از ترن اورها و پنالتی‌ها


تبریک به تیم ایران، تاسف از ترن اورها و پنالتی‌ها

مربی باتجربهٔ بسکتبال ایران درباره بازی مقابل چک گفت: بازی خوبی بود، به کادرفنی و بازیکنان تبریک می‌گویم؛ ولی باید از پرتاب‌های آزاد و توپ‌های از دست رفته تاسف بخوریم.

به گزارش ۳ ثانیه؛ مهران حاتمی سرمربی سابق تیم ملی بسکتبال ایران درباره بازی امروز ایران و چک گفت: بازی خیلی خوبی بود، فقط آدم باید برای درصد پنالتی‌ها و ترن اورها تاسف بخورد. ترن اورهایی که منجر به گل‌های زیادی (۳۱ امتیاز برای چک) شد. درصد پنالتی‌ها هم در این سطح باید حدود ۸۵ درصد باشد.
او درباره بازگشت ایران در نیمهٔ دوم افزود: نیمهٔ اول با دفاع من تو من نتوانستیم نتیجهٔ خوبی بگیریم. وقتی در نیمهٔ دوم دفاع ۱-۳-۱ و ۲-۳ را ترکیب کردیم؛ از آنجایی که دو سنتر آنها شوت خوبی نداشتند، این دفاع جواب داد. همچنین کمی به جهت از دست رفتن شوت‌های بازیکنان پیرامونی (برخلاف مسابقات قبل) خوش شانس بودیم.
 
دلیل توپ‌های از دست رفته
سرمربی سابق تیم ملی بسکتبال درباره دلیل ترن اورهای زیاد توضیح داد: بازیکنان ما هماهنگی که باید را نداشتند. خیلی از پاس‌هایی که از اوت می‌انداختیم، به تیم چک می‌رسید و توپربایی می‌کردند. همچنین در حرکاتی که نفوذ می‌کردیم و پاس‌هایی که باید به پست می‌دادیم، ترن اور می‌شد. نکته بد از دست دادن توپ‌ها این است که بازیکنان حریف می‌توانند راحت این توپ‌ها را گل کنند.
 
باید به تیم تبریک گفت
حاتمی بار دیگر با ابراز تاسف از ترن اورها و گل نکردن پرتاب‌های آزاد گفت: در مجموع این بازی باید به بازیکنان و کادرفنی تبریک بگوییم. انشالله بازی‌های بعد بهتر هم بازی می‌کنند.
 
حدادی نعمت است
او با اشاره به تاثیر حدادی در ترکیب تیم ایران گفت: حضور حدادی در ترکیب تیم ملی ایران یک نعمت است و هر وقت که در بازی است، باعث می‌شود که بازی تیم در کل خیلی بهتر شود.
 
تیم چک کامل است
حاتمی در پاسخ به اینکه بازیکنان ایران، برد را باور نداشتند، افزود: ستاره‌های جمهوری چک را نگاه کنید که چه سطح بالایی دارند. ستورانسکی بازیکن شیکاگو بولز است. بالوین سنتر خیلی موثری است، ریباند می‌کند و بیشترین کارایی را در تیم دارد، سایر نفرات این تیم هم بازیکنان خوبی هستند و در مجموع جمهوری چک تیمی کامل است.
سرمربی جدید شهرداری گرگان تاکید کرد: تیم ایران هم نشان داد که تیم کوچکی نیست. چک در مسابقات انتخابی المپیک مقابل یونان، کانادا، ترکیه و اروگوئه (با یک امتیاز) پیروز شده بود و این که با دفاع زون ما دست و پا بسته شد؛ توانایی‌های تیم ایران را نشان میدهد. انشالله بازیکنان ایران در ادامه موفق به بازی‌های بهتری شوند و امیدوارم دلهای خود را بیش از پیش یکی کنند تا با همدلی بیشتر، نتایج بهتری حاصل شود.

بازگشت به صفحه اخبار