پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: یادداشت روز؛ درباره‌ی گزارش تصویری‌ها و احتمال خودشیفتگی
سجاد بیات
بخش:
تریبون
تاریخ انتشار:
1399/08/20 15:58
یادداشت روز؛ درباره‌ی گزارش تصویری‌ها و احتمال خودشیفتگی


یادداشت روز؛ درباره‌ی گزارش تصویری‌ها و احتمال خودشیفتگی

فدراسیون بسکتبال می‌داند «تصویر» چقدر مهم است و انگار این دانش همیشه هم به نفع اهداف او نیست.

سجاد بیات، ۳ ثانیه
فدراسیون بسکتبال در حدود دو سال اخیر نشان داده که می‌داند «تصویر» چقدر مهم است. تغییرات مثبت در بخش روابط عمومی و فعال شدن این کمیته که تا قبل از این یک کمیته‌ی کلنگی و در آستانه‌ی تخریب بود نشان می‌دهد این علم در فدراسیون بسکتبال وجود دارد. انتشار این تعداد گزارش تصویری که امروز روی سایت فدراسیون بسکتبال در دسترس است، رکوردی قابل تحسین برای این کمیته و فدراسیون به شمار می‌رود.
 
فدراسیون بسکتبال اساسا تا چند سال پیش با «عکاس» غریبه بود و اگر گاهی عکاس یک خبرگزاری به مسابقات سرنمیزد، احتمال اینکه از مهم‌ترین بازی یک فصل لیگ برتر حتی یک فریم عکس جایی ثبت نشود بسیار زیاد بود. فصل جاری هم خوشبختانه در روی همان پاشنه می‌چرخد. در اولین فصل کرونایی لیگ برتر که عکاس‌ها و خبرنگارها کم‌تر امکان حضور در سالن را دارند پوشش لیگ از طرف کمیته‌ی روابط عمومی نمره‌ی قبولی می‌گیرد. اینجا باید به بعضی از تیم‌های لیگ برتری مثل قزوین، اکسون، شیمیدر، نیروی زمینی و شهرداری گرگان هم برای فعالیت‌های آنلاین خوبشان نمره‌ی قبولی داد.
 
نمره زیر ۱۰ اما به محتوای بعضی از گزارش‌های فدراسیون بسکتبال تعلق می‌گیرد. شکی نیست حضور چهره‌ها و مسئولین در یک بازی اهمیت خبری دارد. یکی از شاخصه‌های یک گزارش تصویری استاندارد اصلا پوشش همین چهره‌ها و مسئولین است. آش اما از جایی شور می‌شود که پوشش حضور مسئولین در بازی‌های لیگ برتر به مرز خودشیفتگی می‌رسد.
 
دبیر تازه جلوس کرده‌ی فدراسیون بسکتبال بعد از انتشار گزارش تصویری بازی شیمیدر و نیروی زمینی، رکورد صد در صدی حضور در گزارش تصویری‌های لیگ برتر را حفظ کرد. رکورد ایشان در لیگ بانوان باتوجه به دوری سالن حکیمیه از محل کارشان به این خوبی نیست اما بازهم قابل قبول است. رکورد رئیس فدراسیون هم فاصله چندانی با دبیر ندارد و با تقریب خوبی همه گزارش‌های تصویری حداقل یک عکس تکی از ایشان را شامل می‌شود.
 
یکی از همکاران می‌گفت پیدا کردن عکس از بعضی بازیکن‌های خوب تیم‌های لیگ برتری برای استفاده در رسانه‌ها اینقدر سخت شده که گاهی مجبوریم عکس‌های تزئینی کار کنیم که به یک پول سیاه نمی‌ارزند. اما اگر بخواهیم یک آلبوم از تصاویر مسئولان درست کنیم حتی لازم نیست به عکس‌های فصل قبل مراجعه کنیم و با عکس‌های همین چند بازی فصل جاری شدنی خواهد بود؛ آن هم در شرایطی که همکاران عکاس ما در این وضعیت کرونا تمام لیگ را به این خوبی پوشش می‌دهند.

بازگشت به صفحه اخبار