پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: سامری: تیم ایران نباید وارد حالت انفرادی می‌شد
فرشته سیفی ناجی
بخش:
تریبون
تاریخ انتشار:
1400/05/07 15:19
سامری: تیم ایران نباید وارد حالت انفرادی می‌شد


سامری: تیم ایران نباید وارد حالت انفرادی می‌شد

سرمربی سابق نفت آبادان اعتقاد دارد که تیم ملی ایران دیروز جوری بازی کرد که مطلوب آمریکا بود، در حالی که باید تاکتیک تیمی تا پایان اجرا می‌شد.

به گزارش ۳ ثانیه؛ حماد سامری سرمربی سابق تیم نفت آبادان درباره اعتقاد عموم بر اینکه تیم ملی ایران نمایش خوبی مقابل آمریکا نداشت، گفت: قبول دارم که نمایش خوبی نداشتیم. اول اینکه واقعا آمریکا هم در مسابقات دوستانه و بازی فرانسه نشان داده است که قواره همیشگی را ندارد و فکر نمی‌کنم امسال قهرمان شود، هر چند که خوب بودن این تیم نگفتنی است و بحث هم هیچوقت بردن این تیم نیست، چون اتفاق نمی‌افتد؛ اما می‌شد که بازی بهتری انجام دهیم.
او با اشاره به بازی آمریکا مقابل فرانسه افزود: تیم آمریکا خیلی به بازی در مسابقات فیبا آشنا نیست. پیک و رول در NBA کمتر است و حمله آنها با توجه به دفاع من تو من انجام می‌شود که قوانین خود را دارد، دفاع آنها مثل فیبا چند لایه نیست. آمریکا در بازی فرانسه عملا نمی‌توانست در بازی نشسته خیلی مثمر ثمر باشد، به خصوص در زمانی که شوت‌های آنها داخل سبد نمی‌رفت.
 
مدلی بازی کردیم که آمریکا دوست داشت
سامری درباره بازی ایران و آمریکا گفت: ما در مقابل آمریکا بیشتر مدلی بازی کردیم که این تیم دوست داشت و از کار تیمی خارج شدیم. سه دقیقه ابتدایی بازی، کار تیمی خودمان را انجام می‌دادیم و خارج از بحث امتیاز گرفتن، حمله‌های ما حساب شده بود. آنها هم از اینکه سنتر ما عقب بود، استفاده می‌کردند.
سرمربی سابق نفت آبادان تاکید کرد: اگر در بخش حمله دائم سعی می‌کردیم که کار تیمی انجام دهیم و از حالت تک به تک در آمده و به فشار دفاعی می‌رفتیم؛ بهتر می‌شد. ما می‌توانستیم چهل دقیقه مثل سه دقیقه اول تمرکز داشته باشیم و تاکتیک خودمان را اجرا کنیم. حالا اینکه شوت‌های ما گل می‌شد یا نه، تفاوت بازی ما با آمریکا بود. تیم ما نباید وارد حالت انفرادی شده و شوت‌هایی می‌زد که در قالب کار تیمی نیست، به خصوص با توجه به سرعتی که آمریکا دارد.
 
اختلاف به دلیل پیش نبردنِ کار تیمی
سامری ادامه داد: این اختلاف به این دلیل بود که نتوانستیم کار تیمی خود را تا لحظهٔ آخر پیش ببریم. سه دقیقه اول خوب بودیم و تمرکزمان سریع به هم ریخت. زمانی که شروع به تعویض بازیکنان کردیم، بعد از همان تعویض‌های اولیهٔ حدادی و ارسلان، اوضاع بدتر شد و در حالی که کادرفنی انتظار داشت که همان بالانس حفظ شود؛ فاصله را زیاد کردند و دیگر نمی‌شد کار را جمع کرد، به خصوص که تمرکز هم از دست رفته بود. همین باعث شد که اختلاف خیلی زیاد شود.
 
اعتقادی به دسته بندی‌ها ندارم
او در پاسخ به سوالی درباره عملکرد انفرادی بازیکنان تیم ملی گفت: من اعتقادی ندارم که بازیکنان را باید دسته بندی کرد. تیم ملی جایی است که هر کسی بهترین شرایط را داشت، باید بازی کند. این بحث‌های مربوط به بازیکن جوان، سن بالا یا دورگه، معمولا از این یا آن طرف بوم افتادن است. نباید اینطور فکر کنیم که چون بازیکنی در دسته بندی خاصی قرار دارد، حالا باید کمتر یا بیشتر بازی کند. به نظرم ما در تیم ملی یا از این طرف بوم می‌افتیم یا از آن طرف.

بازگشت به صفحه اخبار