پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: لحظه به لحظه با اخبار المپیک (۱۶ مرداد)
فرشته سیفی ناجی
بخش:
آسیا
تاریخ انتشار:
1400/05/16 07:10
لحظه به لحظه با اخبار المپیک (۱۶ مرداد)


لحظه به لحظه با اخبار المپیک (۱۶ مرداد)

اخبار مربوط به المپیک را در این صفحه دنبال کنید. ساعات ذکر شده پیش از هر خبر، مربوط به زمان انتشار آن خبر است.

به گزارش ۳ ثانیه؛ فینال بسکتبال مردان المپیک و رده بندی تورنمنت زنان و مردان امروز برگزار می‌شود. اخبار دیروز را اینجا مرور کنید.
🏀فینال بسکتبال زنان
یکشنبه ۱۷ مرداد
ساعت ۷  آمریکا - ژاپن

اوضاع «بینز» بدتر از حد تصور است
ساعت ۲۱:۲۰   آرون بینز بازیکن استرالیا که بعد از بازی با ایتالیا در زمان دوش گرفتن زمین خورده و دچار آسیب دیدگی گردن شده بود؛ امروز مراسم مدال المپیک را هم از دست داد. به گزارش «شمس» از «اتلتیک»، این بازیکن همچنان در بیمارستان به سر می‌برد و آسیب دیدگی اعصاب گردن او، جدیتر از تصور قبلی است. حتی امکان از دست دادن فصل آینده نیز برای بینز وجود دارد.
 
دانچیچ: زیادی هیجانزده شده بودیم
ساعت ۱۹:۳۰  لوکا دانچیچ بعد از شکست در مسابقهٔ رده بندی به استرالیا تبریک گفت و ادامه داد: «آنها بهتر از ما بازی کردند. به تیم خود افتخار می‌کنم، ولی برای مردم کشورم احساس بدی دارم. می‌دانم که همه ما را تشویق کرده و مدال می‌خواستند. ما (به خصوص من) کمی بیش از حد در دو بازی آخر احساساتی شده بودیم. من باید از این مسابقات درس بگیرم.»
 
پایان بسکتبال مردان المپیک
ساعت ۱۸:۳۰ رده بندی پایانی المپیک:
۱- آمریکا ۲- فرانسه ۳-استرالیا ۴-اسلوونی ۵- ایتالیا ۶- اسپانیا ۷- آرژانتین ۸- آلمان ۹-جمهوری چک ۱۰-نیجریه ۱۱- ژاپن ۱۲- ایران

خداحافظی سرمربی تیم زنان اسپانیا
ساعت ۱۸  المپیک پایان کار برخی بازیکنان و مربیان در تیم‌های ملی بود. لوکاس موندلو سرمربی تیم ملی زنان اسپانیا هم با توجه به نتایجی که با این تیم کسب کرد، از سمت خود کنار رفت.
 
اولین مدال استرالیا در المپیک

 
ساعت ۱۷:۳۰  تیم ملی بسکتبال مردان استرالیا ۱۰۷ بر ۹۳ اسلوونی را شکست داد و به مدال برنز المپیک دست یافت.
پتی میلز ۴۲ امتیاز، ۹ پاس گل و ۳ ریباند برای استرالیا داشت و لوکا دانچیچ ۲۲ امتیاز، ۸ ریباند و ۷ پاس گل به دست آورد.
 
برتری استرالیا در نیمه اول
ساعت ۱۶:۲۸ تیم ملی بسکتبال استرالیا ۵۳ بر ۴۵ در نیمه اول بازی رده بندی مقابل اسلوونی برنده شد.
 
مادر و پسر قهرمان المپیک

ساعت ۱۳:۳۵  جوال مک گی ۳۸ سال بعد از مادرش قهرمان المپیک شد. به این ترتیب جوال و پاملا مک گی به اولین مادر و پسر قهرمان المپیک تبدیل شدند.
 
🏀رده بندی بسکتبال مردان
ساعت ۱۵:۳۰ اسلوونی - استرالیا


زنان فرانسه برنز گرفتند
ساعت ۱۳:۲۵  تیم ملی بسکتبال زنان فرانسه ۹۱ بر ۷۶ صربستان را شکست داد و به مقام سوم المپیک رسید.
 
رکورد بد فرانسه مقابل صربستان
ساعت ۱۳:۰۵  تیم ملی بسکتبال زنان فرانسه در حالی برای کسب مدال برنز المپیک مقابل صربستان قرار گرفته که در فینال یوروبسکت ۲۰۱۵ و ۲۰۲۱ به علاوه رده بندی المپیک ریو ۲۰۱۶ مقابل همین تیم شکست خورده بود.

جایگاه ویژهٔ طلای المپیک برای گرین
ساعت ۱۲:۴۶  دریمان گرین بعد از قهرمانی در المپیک گفت: «این طلا شخصا برای من در صدر قرار دارد. فقط به مسیری که تا اینجا طی شده، نگاه کنید. همه در دیوانه وارترین دورانی زندگی می‌کنند که دنیا تا به حال دیده است. بعد از همه اتفاقاتی که در یک سال اخیر افتاد، تردید نسبت به این تیم هم بود. همه کشورها بهتر می‌شوند؛ اما ما پشت سر هم از تردیدها می‌شنیدیم و همه داشتند ما را نابود می‌کردند. به همین دلیل این مدال ارزشمند است.»
 
ناراحتی گوبر از ترن اور و پرتاب آزاد
ساعت ۱۲:۳۰   رودی گوبر ستارهٔ تیم ملی فرانسه با اشاره به استعدادها در تیم آمریکا گفت: «توپ‌های از دست رفته و خراب کردن پرتاب‌های آزاد مثل این است که به پای خودت شلیک کنی. وقتی این کار را کردیم، بلافصله بیش از ۱۲ امتیاز پیش افتادند.»
 
🏀رده بندی بسکتبال زنان
ساعت ۱۱:۳۰ فرانسه - صربستان
 
آمریکا قهرمان المپیک شد

ساعت ۸:۵۵   تیم ملی بسکتبال آمریکا ۸۷ بر ۸۲ فرانسه را شکست داد و قهرمان المپیک شد. کوین دورنت با ۲۹ امتیاز، ستارهٔ آمریکا در این بازی بود. او در المپیک لندن و ریو، ۳۰ امتیاز در فینال کسب کرده بود.

این چهارمین قهرمانی پیاپی آمریکا در المپیک بود. فرانسه هم سومین شکست در فینال المپیک را تجربه کرد.


لاوین قبل از المپیک ۴ برد پیاپی نداشت
ساعت ۸  زک لاوین بازیکن تیم ملی بسکتبال آمریکا در دوران حرفه‌‌ای خود قبل از المپیک موفق به چهار برد پیاپی نشده بود! آمریکا المپیک را با شکست آغاز کرده و مسابقات بعدی را تا فینال برد.
 
پایان نیمه اول
ساعت ۷:۵۲  تیم ملی آمریکا ۴۴ بر ۳۹ در نیمه اول فینال مقابل فرانسه برنده شد.

قرارداد ۱۹۸ میلیون دلاری بعد از المپیک
ساعت ۷:۴۰  کوین دورنت که در فینال المپیک همراه تیم ملی آمریکا حضور دارد؛ قرارداد خود با بروکلین نتس را چهار ساله به ارزش ۱۹۸ میلیون دلار تمدید می‌کند. منبع: ووج
 
کوارتر اول: آمریکا ۲۲-۱۸ فرانسه
ساعت ۷:۲۰  تیم ملی بسکتبال آمریکا در اکثر دقایق کوارتر اول مانند مسابقات قبل عقب بود؛ اما در پایان کوارتر برگشت و این کوارتر را به نفع خود تمام کرد. کوین دورنت ۱۲ امتیاز در این کوارتر به دست آورد.

۲ پیروزی قبلی فرانسه
ساعت ۷:۱۵  مسابقهٔ فینال بسکتبال مردان المپیک از ساعت هفت صبح آغاز شد. تیم ملی فرانسه در دو دیدار قبلی موفق به شکست آمریکا شده بود. فرانسوی‌ها در جام جهانی ۲۰۱۹، آمریکا را حذف کردند. المپیک امسال هم با پیروزی فرانسه مقابل آمریکا آغاز شد.

بازگشت به صفحه اخبار