پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: آجیلی: ذخیرهٔ بازیکنی بودم که سرنوشت تیم را عوض کرد
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (بانوان)
تاریخ انتشار:
1400/07/10 21:27
آجیلی: ذخیرهٔ بازیکنی بودم که سرنوشت تیم را عوض کرد


آجیلی: ذخیرهٔ بازیکنی بودم که سرنوشت تیم را عوض کرد

بازیکن تیم نفت آبادان درباره دقایق زیاد بازی خود بعد از فرصت کمتر فصل قبل گفت: «من ذخیرهٔ یک بازیکن خارجی بودم که با کارایی خیلی بالا سرنوشت تیم را عوض کرد.»

به گزارش ۳ ثانیه؛ «ساغر آجیلی» بازیکن فصل قبل گروه بهمن امسال به نفت آبادان ملحق شده و در بازی اول با نزدیک به ۳۸ دقیقه بازی مقابل پاز تهران، ۲۶ امتیاز، ۶ پاس گل و ۵ توپربایی داشت که بیشترین کارایی را در برگه آمار نشان می‌داد. آجیلی در بازی مقابل اکسون تهران هم حدود ۳۴ دقیقه بازی کرد و ۱۲ امتیاز، ۲ ریباند، ۲ پاس گل و ۴ توپربایی داشت.
این دقایق بازی و آمار باعث جلب توجه به او شد که اواخر فصل قبل با ورود بازیکنان خارجی فرصت بازی پیدا نکرد. آجیلی که زیاد درباره این موضوع شنیده است، در مصاحبه با ۳ ثانیه توضیح داد: «یک بار برای همیشه درباره نیمکت نشینی پارسال می‌گویم. شرایط من در تیم گروه بهمن خیلی خوب بود. مربیان و هم تیمی‌های خود را هم خیلی دوست داشتم. من تا بازی‌های ضربدری بازی می‌کردم؛ اما در فینال بازی نکردم، چون سه بازیکن خارجی داشتیم که دو یار خارجی، هم پست من بودند.»
بازیکن فصل قبل گروه بهمن تاکید کرد: «من ذخیرهٔ بازیکن ایرانی نبودم. ذخیرهٔ «سوشا» و «تیلر دیر» بودم، به خصوص تیلر که  خیلی تاثیرگذار بود. فکر می‌کنم این را همه می‌دانند. بنابراین وقتی همه می‌گویند که از نیمکت نشینی در آن مقطع ناراحت نبودی؟ جوابم این است که نه، من ذخیرهٔ بازیکنی بودم که با کارایی خیلی بالا، سرنوشت تیم را عوض کرد.»
 
دور برگشت، اکسون را می‌بریم
آجیلی درباره اولین بازی نفت آبادان مقابل پاز تهران گفت: «پاز تیمی بسیار سرعتی و پر تلاش است. شاید در زمان بازی با این تیم، اختلافی ایجاد شود؛ اما بازی کردن با آنها سخت است. تیمی جوان و پر تلاشند و همیشه باید از چنین تیم‌هایی ترسید. تیم ما مقابل پاز خوب بازی کرد؛ اما آنها حرف زیادی برای گفتن داشتند و در بازی دوم مقابل سپاهان هم با اختلاف کمی باختند.»
او درباره بازی نزدیک مقابل اکسون ادامه داد: «اکسون تقریبا سختترین حریف ما در این گروه است. هر دو رقیبانی سخت برای یکدیگر هستیم و هر کسی در این رقابت اشتباه کمتری داشته باشد، پیروز میدان است. ما صد در صدِ بازی خود را مقابل اکسون انجام ندادیم. فکر می‌کنم در دور برگشت عملکرد بهتری داشته باشیم و با تمرین روی نقاط ضعف خود بتوانیم این باخت را به برد تبدیل کنیم.»
 
نفت آبادان یکی از بهترین اسپانسرهاست
بازیکن نفت آبادان درباره بازگشت به این تیم بعد از چند سال گفت: «تجربهٔ غرب آسیا، قهرمانی و نایب قهرمانی را با تیم نفت آبادان داشته ام. کادرفنی زحمتکش، مربیان خوب و مردم خونگرمی دارند. نفت از نظر اسپانسر، یکی از بهترین‌های لیگ برتر بانوان است. خودم البته در گروه بهمن هم حضور داشتم که همه چیز در آن تیم مهیا بود، ولی نفت آبادان چون دولتی است، پکیج کاملتری را در اختیار بازیکن قرار می‌دهد. مسلما هر بازیکنی که به آبادان می‌آید، احساس رضایت و خرسندی دارد.»
 
پیش بینی لیگ امسال هم ممکن نیست
آجیلی درباره پیش بینی قهرمانی یک تیم در لیگ امسال تاکید کرد: «واقعا هیچ چیز مشخص نیست، همانطوری که فصل پیش حدس می‌زدیم چه تیم‌هایی فینالیست می‌شوند و کلا ماجرا عوض شد. واقعا بسکتبال قابل پیش بینی نیست. شاید در مرحلهٔ گروهی بتوان تشخیص داد که کدام تیم‌ها اول و دوم هستند، ولی در مرحلهٔ پلی آف با آمدن بازیکنان خارجی همه چیز عوض می‌شود. امیدوارم شاهد بازی‌های خوبی باشیم که همه لذت ببرند.»

بازگشت به صفحه اخبار