پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: ادامه حضور ارسلان کاظمی در تمرینات مهرام
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (آقایان)
تاریخ انتشار:
1400/07/10 16:27
ادامه حضور ارسلان کاظمی در تمرینات مهرام


ادامه حضور ارسلان کاظمی در تمرینات مهرام

در حالی که کمیته انضباطی فدراسیون بسکتبال به تازگی ارسلان کاظمی را بازیکن تیم ذوب آهن اصفهان معرفی کرد؛ طبق ویدئویی که باشگاه مهرام از مسابقات دوستانه منتشر کرده، این بازیکن همچنان در تمرینات مهرام حضور دارد.

به گزارش ۳ ثانیه؛ ارسلان کاظمی ملی پوش بسکتبال ابتدا با ذوب آهن اصفهان قرارداد بسته و سپس با مهرام تهران هم قرارداد بست. طبق ماده ۶۷ آیین نامه مسابقات فصل قبل، "چنانچه بازیکن نسبت به انعقاد قرارداد با دو باشگاه اقدام نماید:
قرار دادی که ابتداء در هیات بسکتبال استان به ثبت رسیده باشد، دارای اعتبار می‌باشد و هیات بسکتبال استان موظف است از ثبت قرارداد دوم، تحت هر عنوان خودداری نماید. "
بر این اساس ارسلان کاظمی بعد از امضای قرارداد با دو باشگاه ذوب آهن و مهرام به تیم ذوب آهن رسید و محمد جمشیدی بعد از امضای قرارداد با دو باشگاه شهرداری گرگان و شیمیدر قم به تیم گرگان رسید. با این وجود کاظمی همچنان در تمرینات مهرام تهران حضور دارد.
هنوز کمیته انضباطی فدراسیون بسکتبال به طور رسمی احکام مربوط به بازیکنان خاطی را اعلام نکرده است؛ اما منصور اردستانی رئیس این کمیته حکم محرومیت دو ماهه ارسلان کاظمی و محمد جمشیدی را به دلیل عقد قرارداد با دو باشگاه در مصاحبه‌های خود اعلام کرده است. همچنین بحث جرایم مالی سنگین برای این بازیکنان مطرح شده و اردستانی نیز تاکید کرد که این دو بازیکن باید ضرر و زیان باشگاه‌های مهرام و شیمیدر را جبران کنند.
 
کار کمیته انضباطی غیر قانونی بود؟
طبق ماده ۹۳ آیین نامه مسابقات بسکتبال، "در صورت عقد قرارداد هم‌زمان از سوی بازیکن با چند باشگاه و عدم حل آن در هیئت بسکتبال استان مربوطه، پس از ارائه گزارش، موضوع در کمیته انضباطی فدراسیون بررسی و نتیجه اعلام خواهد شد؛ باشگاه و بازیکن ملزم به اجرای رای صادره می‌باشند. "
به این ترتیب کمیته انضباطی طبق آیین نامه، اجازه برخورد با بازیکنان خاطی را دارد؛ اما سنگینی حکمی که خبر آن در رسانه‌ها منتشر شده، مورد بحث است.

بازگشت به صفحه اخبار