پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: محدودیت برای مخالفان واکسن در NBA
فرشته سیفی ناجی
بخش:
NBA
تاریخ انتشار:
1400/07/07 12:03
محدودیت برای مخالفان واکسن در NBA


محدودیت برای مخالفان واکسن در NBA

بازیکنان مخالف واکسن کرونا به داغترین بحث این روزهای NBA تبدیل شده اند. سرنوشت این بازیکنان در فصل آینده چه می‌شود؟

به گزارش ۳ ثانیه؛ لیگ NBA اعلام کرد که حدود ۹۰ درصد بازیکنان تا به حال واکسن کرونا زده اند. هنوز ۵۰ تا ۶۰ بازیکن با دریافت واکسن کرونا موافقت نکرده اند. تیم «بوستون سلتیکس» طبق گزارش رسانه‌ها بیشترین تعداد بازیکنانی را دارد که واکسن کرونا نزده اند. در مقابل همه اعضای تیم «نیویورک نیکس» واکسینه شده اند.
«کایری اروینگ» یکی از معروفترین بازیکنانی است که تا به حال واکسن نزده است.
 
منع بازی در نیویورک و سان فرانسیسکو
بحث‌هایی درباره سرنوشت بازیکنانی که واکسن نزده‌اند، شکل گرفته است. این بازیکنان احتمالا با محدودیت‌هایی در طول فصل روبرو می‌شوند. لیگ NBA واکسن کرونا را اجباری نکرده است؛ اما شهرهای نیویورک و سان فرانسیسکو به ورزشکارانی اجازهٔ تمرین و بازی می‌دهند که واکسن زده باشند. به این ترتیب کایری با توجه به قوانین نیویورک احتمالا مسابقات خانگی «بروکلین نتس» را از دست می‌دهد و «پتی میلز» جای او را در بازی‌ها می‌گیرد.
او حتی در روز رسمی رسانه اجازه پیدا نکرد که در جمع خبرنگاران حاضر شود. کایری در نشست خبری آنلاین هم به سوالات مربوط به واکسن کرونا پاسخ نداده و ترجیح داد که به صورت خصوصی این موضوع را با باشگاه خود حل کند.
همچنین «اندرو ویگینز» بازیکن «گلدن استیت» (واقع در سان فرانسیسکو) با مشکلی مشابه روبرو است. ویگینز به دنبال استفاده از قانونی بود که به دلیل مذهبی او را از زدن واکسن کرونا و قوانین مربوط به آن معاف می‌کند. درخواست ویگینز مورد موافقت قرار نگرفت تا این بازیکن هم مانند کایری مجبور به بیرون نشستن در بازی‌های خانگی شود.
«بردلی بیل» بازیکن «واشنگتن ویزاردز» هم یکی دیگر از بازیکنان مطرحی است که در مصاحبه با رسانه‌ها تاکید کرد به دلایل شخصی واکسن کرونا نمی‌زند. بیل با مشکل مشابه کایری و ویگینز در واشنگتن مواجه نیست.
بازیکنان مخالف واکسن با جرایم مالی هم روبرو خواهند شد.
 
«بازیکنان مخالف واکسن را اخراج کنید!»
بیشتر ستاره‌های NBA از اظهارنظر مستقیم درباره بازیکنان مخالف واکسن خودداری کردند. کریم عبدالجبار بازیکن افسانه‌ای ان بی‌ای یکی از تندترین واکنش‌ها را به این موضوع داشت. او اعتقاد دارد که بازیکنان مخالف واکسن باید از ترکیب تیم‌ها خارج شوند.
«مایک بس» سخنگوی لیگ درباره احتمال اجباری کردن واکسن توضیح داد: «واکسن اجباری برای بازیکنان نیازمند توافق با اتحادیهٔ بازیکنان است. لیگ NBA این پیشنهاد را مطرح کرد؛ اما اتحادیهٔ بازیکنان، درخواست لیگ را رد کرد.»

بازگشت به صفحه اخبار