پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: سنگین‌ترین جریمه تاریخ بسکتبال ایران برای محمد جمشیدی
سجاد بیات
بخش:
داخلی (آقایان)
تاریخ انتشار:
1400/07/06 20:29
سنگین‌ترین جریمه تاریخ بسکتبال ایران برای محمد جمشیدی


سنگین‌ترین جریمه تاریخ بسکتبال ایران برای محمد جمشیدی

محمد جمشیدی بعد از عقد قرارداد با دو تیم شهرداری گرگان و شیمیدر قم با جریمه‌ای بسیار سنگین نقره‌داغ شد.

به گزارش ۳ ثانیه، محمد جمشیدی کاپیتان فصل گذشته شهرداری گرگان باوجود عقد قرارداد با شیمیدر، دوباره با شهرداری قرارداد بست. این بازیکن که فصل گذشته با شهرداری گرگان قهرمان لیگ شد پیش از المپیک با نماینده‌ی قم قرارداد امضا کرد. شیمیدر پس از اعلام خبر رسمی انتقال جمشیدی به گرگان از این بازیکن شکایت کرد. جمشیدی پس از شکایت شیمیدر اعلام کرد با این تیم قراردادی نداشته و توافق با نماینده قم فقط کلامی انجام شده است. شیمیدر اما با ارائه مدارک به کمیته انضباطی پرونده این بازیکن را قضایی کرد.
شنیده می‌شود کمیته انضباطی فدراسیون مدارک شیمیدر قم را پذیرفته است. این کمیته جمشیدی را بازیکن شهرداری گرگان معرفی کرد اما او را دو ماه از حضور در رقابت‌ها محروم کرد. این بازیکن همچنین به عذرخواهی رسمی از شیمیدر و پرداخت جریمه نقدی محکوم شده است. جریمه نقدی این بازیکن توسط کارشناس فدراسیون و باتوجه به زیان باشگاه شیمیدر تعیین می‌شود. شنیده می‌شود کارشناس فدراسیون این جریمه را مساوی مبلغ قرارداد جمشیدی و شیمیدر تعیین خواهد کرد. به دلیل محرمانه بودن قرارداد بازیکن‌ها، انتظار نمی‌رود مبلغ این قرارداد در صورت صحت شنیده‌ها، منتشر شود.
کمیته انضباطی همچنین درحال بررسی پرونده ارسلان کاظمی بازیکن تیم ذوب آهن است. کاظمی باوجود اینکه با ذوب آهن اصفهان قرارداد داشت با مهرام تهران هم قرارداد امضا کرد. ذوب آهن مسیری مشابه شیمیدر قم طی کرد و پرونده این بازیکن را به کمیته انضباطی فدراسیون برد. شنیده می‌شود این بازیکن فصل آینده برای ذوب آهن بازی می‌کند اما دو ماه از حضور در مسابقات محروم است. باتوجه به اینکه کاظمی بازیکن ذوب آهن شناخته شده به‌نظر نمی‌رسد مثل جمشیدی به پرداخت جریمه نقدی هم محکوم شود. 
هنوز مشخص نیست این دو بازیکن و تیم‌هایشان می‌توانند به حکم صادر شده اعتراض کنند یا خیر.
عقد دو قرارداد با دو تیم یکی از مشکلات جدی لیگ برتر بسکتبال ایران است. عقد قراردادهای داخلی یکی از اتفاق‌های رایج در لیگ به‌شمار می‌رود. این قراردادها پیش از این توسط فدراسیون به‌رسمیت شناخته نمیشد. همین مسئله باعث میشد بازیکن‌ها باوجود توافق با یک تیم و عقد قرارداد داخلی با پیشنهاد بهتر راهی تیم دیگری شوند. قراردادهای اولیه‌ی جمشیدی و کاظمی البته از جنس قراردادهای داخلی نیست. کمیته انضباطی فدراسیون بسکتبال هنوز هم قراردادهای داخلی را به‌رسمیت نمی‌شناسد. این کمیته فقط قراردادهایی که در فدراسیون ثبت شده باشند و مراحل قانونی را طی کرده باشند به‌رسمیت می‌شناسد. این مسئله مشکلات بسیار زیادی در سال‌های اخیر برای تیم‌های مختلف ایجاد کرد.

بازگشت به صفحه اخبار