پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: لذت گل شدن پرتاب‌ها برای نفر اول اسیست
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (بانوان)
تاریخ انتشار:
1400/07/20 17:43
لذت گل شدن پرتاب‌ها برای نفر اول اسیست


لذت گل شدن پرتاب‌ها برای نفر اول اسیست

نفر اول آمار اسیست لیگ برتر بانوان بعد از تجربهٔ پنج پرتاب سه امتیازی در آخرین بازی لیگ گفت: «نمی‌توانم بگویم که بین گل شدن پرتاب‌های خودم و رساندن توپ به هم تیمی‌ها کدام لذت بخش‌تر است.»

به گزارش ۳ ثانیه؛ شکیبا کائید بازیکن تیم بسکتبال گروه بهمن در پایان چهار هفتهٔ ابتدایی لیگ برتر بانوان در ردهٔ اول اسیست قرار دارد.
کائید که در دو بازی آمار دو رقمی در این شاخص داشت، به خبرنگار ۳ ثانیه گفت: «یکی از مهمترین وظایف پوزیشن من همین پاس‌های منجر به گل است. از مربی هم تشکر می‌کنم که امسال به من فرصت بیشتری می‌دهد و به همین دلیل آمارم در اسیست بالاتر رفته است.»

کائید در هفته‌های ابتدایی لیگ هیچ اقدام موفقی در پرتاب‌های سه امتیازی نداشت؛ اما به یکباره در بازی هفته قبل مقابل گرگان پنج از هشت پرتاب موفق سه امتیازی ثبت کرد و ۱۹ امتیاز به دست آورد. او در این باره توضیح داد: «من همیشه از گرداندن بازی و تغذیه کردن هم تیمی‌ها لذت می‌بردم و خیلی روی اقدام‌های خودم تمرکز نمی‌کردم. کادرفنی امسال از من خواستند که روی اقدام‌های خودم هم کار کنم. من همه تلاشم را کردم که آنچه از من توقع دارند، انجام دهند. خدا را شکر که در بازی‌های اخیر در این زمینه موفق بودم.»

بازیکن گروه بهمن درباره اینکه پاس‌های منجر به گل لذت بخش‌تر است یا گل کردن پرتاب‌های پیاپی در یک بازی؟ گفت: «نمی‌توانم بگویم که کدام حس بهتری دارد، چون واقعا وقتی توپ را به بازیکن دیگری می‌رسانم و گل می‌زند، همان اندازه خوشحال می‌شوم که خودم امتیاز به دست می‌آورم. فقط می‌دانم که برای بالا بردن کیفیت بازی خودم باید روی هر دو جنبه کار کنم.»
 
اختلاف ۲۰ امتیازی با شیمیدر واقعی نبود
کائید درباره باخت با اختلاف ۲۰ امتیاز مقابل شیمیدر گفت: "بازی ما با شیمیدر اول فصل بود و هماهنگی لازم را نداشتیم. این بازی را آنالیز کردیم و همه تمرکز خود را گذاشتیم تا در بازی برگشت، آن نتیجه را جبران کنیم. ما در بازی با شیمیدر دو بازیکن آسیب دیده داشتیم. یکی از بازیکنان هم کرونا داشت و تیم کامل نبود. فکر نمی‌کنم که آن اختلاف واقعی باشد. "

بازگشت به صفحه اخبار