پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: سرمربی پاز: ۵ بازیکن ما در بازی کرونا گرفتند
فرشته سیفی ناجی
بخش:
تریبون
تاریخ انتشار:
1400/07/22 21:24
سرمربی پاز: ۵ بازیکن ما در بازی کرونا گرفتند


سرمربی پاز: ۵ بازیکن ما در بازی کرونا گرفتند

سرمربی تیم بسکتبال بانوان پاز تهران با اشاره به ابتلای پنج بازیکن تیمش به کرونا بعد از بازی با سپاهان گفت: کرونا از پارسال به نوع دلتا تغییر کرده؛ اما پروتکل‌های مربوط به برگزاری مسابقات لیگ برتر مثل پارسال است.

به گزارش ۳ ثانیه؛ مسابقات تیم‌های پاز تهران و سپاهان اصفهان این هفته به دلیل کرونای چند بازیکن لغو شد. مهسا حسینی سرمربی پاز تهران درباره ابتلای بازیکنانش به کرونا بعد از بازی با سپاهان توضیح داد: ظاهرا اعضای تیم سپاهان ۷۲ ساعت قبل از سفر به تهران تست داده بودند و یک بازیکن کرونا مثبت بود که بلافاصله از تیم جدا شد؛ اما قبل از آن در تمرینات حضور داشته است. اصفهانی‌ها بعد از بازی با ما به شهر خود بازگشتند و متوجه شدیم که بازیکنان آنها دقیقا یک روز بعد از بازی، علائم کرونا نشان داده‌‌اند، یعنی زمان بازی هم ناقل بوده‌‌اند و با توجه به شیوه انتقال ویروس دلتا، بعد از بازی علائم بروز کرده است.
حسینی ادامه داد: دو روز بعد از بازی متوجه شدم که در مجموع پنج بازیکن تیم ما هم علائم دارند. از این بازیکنان خواستم که به تمرین نیایند. تست دو نفر از آنها روز بعد مثبت شد، در حالی که سه بازیکن دیگر هم علائم داشتند و بعد از دو روز تست کرونای آنها مثبت شد. اعضای خانواده سه بازیکن به کرونا مبتلا شده‌‌اند که خواهر یکی از آنها درگیری شدید دارد.
 
دنبال یک راهکار برای کرونا دلتا باشیم
سرمربی پاز تهران تاکید کرد: به نظرم زمانی که تست کرونای یکی از بازیکنان سپاهان مثبت شد، کمیتهٔ پزشکی فدراسیون باید تحقیق می‌کرد که این بازیکن تا چه زمانی در کنار سایر بازیکنان بوده است. ۷۲ ساعت بعد از مثبت شدن تست یک عضو تیم، زمان مناسبی برای حضور در تهران و بازی نیست. مشکل تیم‌های شهرستانی این است که سختی راه را تحمل می‌کنند و در عین حال بازیکنان آنها زمان بیشتری در کنار یکدیگر هستند که این موضوع باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.
او با اشاره به تفاوت‌های کرونای دلتا تاکید کرد: هدفم از صحبت‌هایم این است که دنبال یک راهکار باشیم، مثلا می‌توانند ساعتی قبل از بازی یک تست سریع کرونا برای تیم‌هایی در نظر بگیرند که بازیکن کرونا مثبت دارند. به نظرم نیاز است که کمیتهٔ پزشکی یک جلسه برای بازبینی پروتکل‌ها برگزار کند. قبلا می‌گفتیم که اگر پنج بازیکن یک تیم کرونا دارند، بازی لغو شود. در حالی که یک فرد مبتلا به کرونای نوع دلتا در جمع ۳۰ نفری می‌تواند همه را مبتلا کند.
 
پروتکل‌ها باید متفاوت باشد
حسینی ادامه داد: پروتکل‌های امسال مثل فصل قبل است؛ اما کرونای دلتا آمده که رفتار و عکس العمل نسبت به آن هم باید متفاوت باشد. خواهشم از فدراسیون و کمیته پزشکی این است که در زمینهٔ کرونا دلتا به ابتلای پنج بازیکن برای لغو بازی‌ها بسنده نکند. این کمیته باید از همان ابتدای فصل، سختگیرانه‌تر عمل می‌کردند. به خصوص که تست‌های کرونای دلتا به موقع مثبت نشان نمی‌دهند و معمولا وقتی فرد علامت دار شد، این تست‌ها مثبت می‌شوند. نمی‌دانم چه تمهیداتی می‌توان در نظر گرفت، قطعا باید بیشتر در این مورد بررسی شود.
 
بازیکنان مبتلا، واکسن زده بودند
او درباره افزایش واکسن کرونا گفت: یک نفر از بازیکنان درگیر در تیم ما، ۲ دوز واکسن کرونا زده بود و بقیه هم یک دوز واکسن دریافت کرده بودند. خدا را شکر حال این بازیکنان بد نیست و درگیری ریه نداشتند؛ اما این موضوع نشان می‌دهد که کرونای دلتا چقدر می‌تواند افراد را درگیر کند. به خصوص که سالن بسکتبال بزرگ است و با این حال یک بازیکن ناقل باعث ابتلای چندین نفر شد. ما این هفته با اکسون تهران بازی داشتیم که بازیکن و مربی ملی دارند. شانس بزرگی آوردیم که به موقع متوجه شدیم. اگر خدای نکرده اکسونی‌ها هم مبتلا می‌شدند، مشکلاتی برای تیم ملی پیش می‌آمد.
 
بازیکنان با وجود مخالفت خانواده بازی می‌کنند
سرمربی پاز تهران درباره انتقال کرونا به خانوادهٔ بازیکنان گفت: بازیکنان ما مبارزه‌‌ای با خانواده‌های خود دارند که اغلب در شرایط کرونا مخالف حضورشان در مسابقات هستند؛ اما به دلیل علاقهٔ خودشان به بازی ادامه می‌دهند. هدف من هم از انجام این مصاحبه، پیدا شدن راهکارهایی برای پیشگیری از ابتلای بازیکنان و خانواده‌ها در ادامهٔ فصل است.
حسینی با اشاره به لغو مسابقات تیم پاز افزود: از فدراسیون درخواست می‌کنم که برای زمانبندی مسابقات معوقه هم برنامهٔ تیم‌ها را در نظر بگیرد. سال قبل همین شرایط پیش آمد و یک بازی ما لغو شد؛ اما آن دیدار معوقه دقیقا بعد از یک بازی سنگین برنامه ریزی شد. خواهش می‌کنم که به این موضوع توجه کنند و حداقل در هفته‌‌ای مسابقهٔ معوقه بگذارند که یک بازی داریم.

بازگشت به صفحه اخبار