پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: آغاز فصل جدید لیگ برتر بسکتبال؛ پایان صحبت، آغاز عمل!
سجاد بیات
بخش:
داخلی (آقایان)
تاریخ انتشار:
1400/07/23 20:01
آغاز فصل جدید لیگ برتر بسکتبال؛ پایان صحبت، آغاز عمل!


آغاز فصل جدید لیگ برتر بسکتبال؛ پایان صحبت، آغاز عمل!

فصل جدید لیگ برتر بسکتبال از روز شنبه ۲۴ مهر آغاز می‌شود. بسکتبال ایران مثل همیشه تابستان پرحاشیه‌ای را سپری کرد؛ تابستانی که احتمالا روی فصل جدید تاثیر زیادی خواهد داشت.

به گزارش ۳ ثانیه، فصل جدید لیگ برتر بسکتبال از ۲۴ مهر آغاز می‌شود. شهرداری گرگان مدافع عنوان قهرمانی و نظم‌آوران سیرجانِ تازه صعود کرده اولین بازی این فصل را برگزار خواهند کرد. فصل جدید لیگ برتر درحالی آغاز می‌شود که تابستان داغی سپری شد. به‌نظر می رسد تاثیر اتفاق‌های این تابستان تا پایان فصل روی رقابت‌ها دیده شود.
قراردادهای پرحاشیه
یکی از مهم‌ترین حواشی تابستان بسکتبال ایران انعقاد دو قرارداد توسط بعضی بازیکن‌ها بود. سال‌های قبل هم شنیده میشد بعضی بازیکن‌ها با دو یا حتی سه تیم توافق کرده‌اند اما این فصل کار به جایی رسید که دست‌کم سه بازیکن با دو تیم قرارداد امضا کردند. محمد جمشیدی کاپیتان فصل گذشته شهرداری گرگان و ارسلان کاظمی ملی‌پوش فصل قبل مهرام پرحاشیه‌ترین دو قراردادی‌های این تابستان بودند. جمشیدی که پیش از برگزاری رقابت‌های المپیک با شیمیدر قرارداد امضا کرد پس از درگیری‌هایش با مهران شاهین‌طبع سرمربی فصل گذشته شهرداری و فصل آینده شیمیدر از پیوستن به این تیم پشیمان شد. او به گرگان برگشت و با شهرداری گرگان قرارداد امضا کرد. ارسلان کاظمی هم با وجود قراردادی که با ذوب آهن داشت قرارداد دیگری با مهرام امضا کرد. کمیته انضباطی در تصمیمی کم‌سابقه هر دو ملی‌پوش بسکتبال ایران را دو ماه از حضور در رقابت‌های فصل بعد لیگ برتر محروم کرد. شنیده می‌شود این دو بازیکن باید به اندازه‌ی مبلغ قراردادهایی که امضا کرده‌اند هم جریمه بدهند. کاظمی این فصل برای ذوب آهن و جمشیدی برای شهرداری گرگان بازی خواهند کرد.
جابه‌جایی‌های غول آسا
نیمکت تیم‌ها شاهد جابه‌جایی‌های بزرگ بود. مهران شاهین‌طبع بعد از اینکه شهرداری گرگان را برای اولین بار در تاریخ این شهر قهرمان لیگ برتر کرد راهی شیمیدر شد. مهران حاتمی که پیش از این شهرداری تبریز را برای اولین بار در تاریخ قهرمان لیگ برتر کرده بود بعد از یک فصل بیرون بودن هدایت مدافع عنوان قهرمانی را برعهده گرفت. مصطفی هاشمی هم بعد از یک فصل سرمربیگری شیمیدر، قرارداد تکراری بسکتبال ایران را امضا کرد و هدایت مهرام تهران را برعهده گرفت. علی آرزومندی که فصل پیش تا یکی از بزرگ‌ترین بازگشت‌ها در تاریخ فینال لیگ برتر بسکتبال کمتر از نیم ثانیه فاصله داشت هم از مهرام به نظم‌آوران سیرجان منتقل شد. 
غایب بزرگ
فصل جدید لیگ برتر بسکتبال درحالی آغاز می‌شود که صمد نیکخواه بهرامی با هیچ تیمی قرارداد ندارد. به‌نظر می‌رسد این بازیکن تصمیم ندارد در فصل عادی برای هیچ تیمی بازی کند. شنیده می‌شود او منتظر برگزاری فصل عادی است و بعد از سنجیدن شرایط تیم‌ها در پلی‌آف تیم آینده خود را انتخاب خواهد کرد. مثل همیشه اولین و مهم‌ترین مشتری این بازیکن مهرام تهران خواهد بود. نیکخواه بهرامی که پس از المپیک به صورت تلویحی از بسکتبال ملی خداحافظی کرد در حال حاضر ساکن آمریکا است. 
گروه‌بندی لیگ
لیگ برتر بسکتبال در قالب دو گروه هشت تیمی برگزار می‌شود که در گروه «الف» تیم‌های شهرداری گرگان، پالایش نفت آبادان، ذوب آهن اصفهان، صنعت مس کرمان، کوچین آمل، خانه بسکتبال خوزستان، نیروی زمینی تهران و نظم آوران نوین سیرجان قرار دارند. تیم‌های مهرام تهران، شیمیدر قم، فولاد مبارکه سپاهان اصفهان، اکسون تهران، صنعت مس رفسنجان، رعد پدافند تهران، صنایع هرمزگان و آویژه صنعت پارسای مشهد نیز در گروه «ب» به صورت متمرکز در سالن آزادی با هم رقابت خواهند کرد.
برنامه چهار روز نخست این رقابت‌ها که از گروه «الف» برگزار می‌شود به شرح زیر است:
شنبه ۲۴ مهر 
شهرداری گرگان - نظم آوران سیرجان، ساعت ۱۵
نفت آبادان - نیروی زمینی، ساعت ۱۷:۳۰
یکشنبه ۲۵ مهر
خانه بسکتبال خوزستان - ذوب آهن اصفهان، ساعت ۱۵
مس کرمان - کاله، ساعت ۱۷:۳۰
دوشنبه ۲۶ مهر 
نیروی زمینی - شهرداری گرگان، ساعت ۱۵
نظم آوران سیرجان - نفت آبادان، ساعت ۱۷:۳۰
سه‌شنبه ۲۷ مهر
کاله - خانه بسکتبال خوزستان، ساعت ۱۵
ذوب آهن اصفهان - مس کرمان، ساعت ۱۷:۳۰

بازگشت به صفحه اخبار